Sprawca rozbójniczej kradzieży zatrzymany

  • 13.11.2020, 21:09 (aktualizacja 13.11.2020, 21:12)
  • Janusz Justyna
Sprawca rozbójniczej kradzieży zatrzymany

Złotowscy policjanci prewencji zatrzymali 54-letniego mieszkańca Krajenki, podejrzanego o kradzież rozbójniczą w markecie spożywczym. Sprawca z pełnym koszem zakupów o wartości kilkuset złotych chciał uciec ze sklepu, jednak zareagowały pracownice placówki handlowej. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu wieloletnia kara więzienia.

7 listopada br. kilkanaście minut po godzinie osiemnastej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odebrali zgłoszenie, że mężczyzna próbował uciec z marketu spożywczego z koszem zakupów. Sprawca zanim opuścił placówkę handlową został zauważony przez pracownice sklepu, które zagrodziły mu drogę ucieczki, aby się uwolnić mężczyzna wyciągnął nóż i zagroził kobietom jego użyciem. W obawie o własne życie ekspedientki odsunęły się od drzwi, a sprawca uciekł z miejsca przestępstwa.

 

W trakcie wykonywania czynności policjanci skrupulatnie i z pełnym zaangażowaniem analizowali zebrane informacje, aby ustalić sprawcę kradzieży rozbójniczej. Zebrane dowody - w tym zapis z kamer monitoringu, doprowadziły do ustalenia jego personaliów. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że mężczyzna wcześniej w tym samym sklepie usiłował dokonać kradzieży co świadczy o tym, że dokładnie przygotowywał się do przestępstwa. Funkcjonariusze w ciągu kilkunastu minut od zdarzenia zatrzymali 54-letniego mieszkańca Krajenki, który w kajdankach został przewieziony do policyjnego aresztu.

 

10 listopada na wniosek Policji i Prokuratory Rejonowej w Złotowie sąd zastosował wobec 54-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu. W związku z tym, że mężczyzna będzie odpowiadać w warunkach multirecydywy, kara 10 lat pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży rozbójniczej może ulec zwiększeniu o połowę czyli nawet do 15 lat.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe