Jechał „wężykiem”

  • 04.11.2020, 13:49
  • iej
Jechał „wężykiem”
Okres jesienno – zimowy to czas trudny szczególnie dla kierowców. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła to czynniki, które ograniczają widoczność na drodze. W tym okresie szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i rowerzyści. Powinni oni bezwzględnie pamiętać o elementach odblaskowych i zachowaniu trzeźwości, podczas korzystania z jezdni.

 

Pamiętajmy, że alkohol opóźnia refleks, dlatego wolniej reagujemy na nieprzewidziane na drodze zdarzenia. Nie narażajmy siebie i innych na niemiłe konsekwencje swoich ryzykownych zachowań. Bierzmy pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie, gdyż w takich sytuacjach tylko ułamki sekundy dzielną nas od tragedii. O tym, że kierowania jednośladem w stanie nietrzeźwości jest zabronione i skrajnie nieodpowiedzialne zapomniał 67-letni mieszkaniec gminy Zakrzewo, który został zatrzymany wczoraj 3 listopada około godz. 19.00 przez policjantów z miejscowego posterunku. Mężczyzna jechał „wężykiem” całą szerokością jezdni, stwarzając rażące zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście 67-latek został skutecznie wyeliminowany z ruchu drogowego. W trakcie badania stanu jego trzeźwości okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przekazali go pod opiekę najbliższych, teraz grozi mu wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują! Nie dokładajmy sobie świadomie zmartwień. Trudne warunki atmosferyczne na drodze i tak utrudniają nam jazdę. Śliska nawierzchnia skraca drogę hamowania pojazdu. Gdy do tego jeszcze niespodziewanie na drodze pojawi się niechroniony uczestnik ruchu drogowego, który idzie bądź jedzie slalomem całą szerokością jezdni to tylko ułamek sekundy może dzielić nas od tragedii.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe