Policja poszukuje...

  • 21.10.2020, 19:27 (aktualizacja 21.10.2020, 19:32)
  • iej
Policja poszukuje...

Tylko w cztery dni policjanci powiatu złotowskiego zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie nakazów doprowadzenia oraz listu gończego wydanych przez Sąd Rejonowy w Złotowie i Wieluniu. Zatrzymani już trafili do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasadzone kary.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia postanowienia i nakazy doprowadzenia celem, których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

 

Policjanci służby kryminalnej zbierają informacje o osobach, które usłyszały wyroki za przestępstwa i powinny być w zakładach karnych. Ukrywają się jednak przed wymiarem sprawiedliwości licząc, że nie zostaną namierzeni. Policjanci doprowadzają do tego, by przestępcy ostatecznie znaleźli się w zakładach karnych, gdzie odbywają zasądzone wyroki.

 

Tylko w cztery dni policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn w różnych okolicznościach. Jeden z nich zatrzymany został w miejscu zamieszkania, drugi wpadł podczas legitymowania w związku z interwencją domową a trzeci na podstawie ustaleń i żmudnej pracy funkcjonariuszy służby kryminalnej na terenie jednej z małych miejscowości w powiecie złotowskim.

 

Musimy pamiętać, że osoby które mają do odbycia kary pozbawienia wolności i są poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości są w stanie zrobić naprawdę wiele by uniknąć spotkania z mundurowymi.

 

Jak podkreślają policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, w ich służbie potrzebna jest wytrwałość i cierpliwość. Niektóre efekty ich pracy przychodzą szybko, na inne muszą czekać dłużej, ale w każdym przypadku wymaga to wiele wysiłku i poświęcenia. Realizowane zatrzymania osób poszukiwanych pokazują jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności...czasem udaje się ją jedynie odwlec w czasie.

 

Zgodnie z dyspozycja sądu mieszkańcy powiatu złotowskiego już trafili do placówek penitencjarnych.

 

Jednocześnie informujemy, że istnieje strona internetowa www.poszukiwani.policja.pl na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi.

 

Jeśli kogoś rozpoznamy, możemy także wysłać e-mail, pod podany adres, lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JUDASZ
JUDASZ 24.10.2020, 22:46
ONI SA TAK POSZUKIWANI , ZE PASC ZE SMIECHU MOZNA - WPADAJA JAK NA GLINE WLEZA . A POLICJA SIE POTEM CHWALI - POSZUKIWANI PRZEWAZNIE W DOMACH SA ITP ,.

Pozostałe