Europejski Dzień Języków w Ekonomie

  • 02.10.2020, 11:16
  • iej
Europejski Dzień Języków w Ekonomie
Europejski Dzień Języków, od 2001 r. obchodzony zawsze 26 września, ma na celu zachęcenie osób w każdym wieku do podejmowania nauki większej liczby języków bez względu na formę kształcenia- szkolną czy pozaszkolną. Znajomość wielu języków obcych pozwala osiągnąć większe zrozumienie różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego Europy.

Z tej okazji 25 września nasza szkoła została udekorowana flagami różnych państw, a uczniowie przygotowali plakaty promujące naukę języków obcych. Ekspozycja plakatów w holu szkoły pozwala nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych m.in. w języku włoskim czy hiszpańskim. Na plakatach uczniowie umieścili także znane cytaty, popularne powiedzenia oraz ciekawostki dotyczące prezentowanego kraju. W ten sposób zachęcamy do głębszego poznania różnorodności językowej i kulturowej naszego kontynentu.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Złotowie

iej

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe