Izabella dla naszego muzeum

  • 09.09.2020, 15:01 (aktualizacja 09.09.2020, 15:09)
  • iej
Izabella dla naszego muzeum Złotowskie muzeum wykonało ogromną pracę na niwie pielęgnowania tradycji haftu krajeńskiego
Kapituła Konkursu Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „IZABELLA 2019”, odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, ogłosiła laureatów konkursu. Nagrody główne Grand Prix wraz ze statuetkami Izabella trafiły do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Jedna z nagród po raz kolejny przypadła Muzeum Ziemi Złotowskiej

„Opieka nad śladami naszego dziedzictwa kulturowego to nie tylko wypełnianie zobowiązania wobec przeszłości. To konstruowanie mostu łączącego to, co nas zbudowało z tym, na czym warto budować swoją przyszłość” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Regionalna uroczystość wręczenia nagrody istniejącej od 2003 roku zbiega się z Międzynarodowym Dniem Muzeów. Samorząd Województwa Wielkopolskiego współpracuje z Fundacją Muzeów Wielkopolskich przy tym przedsięwzięciu. Ze względów epidemicznych w tym roku wręczenie nagród odbędzie się w późniejszym terminie.

W pięciu kategoriach konkursowych - działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, działalność naukowa i wydawnicza, działalność promocyjna i marketingowa oraz konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje - zgłoszono 58 propozycji z 31 wielkopolskich instytucji muzealnych.

Dodajmy, że na muzealnej mapie regionu ważne miejsce przypada placówkom Samorządu Województwa Wielkopolskiego – łącznie z oddziałami jest ich 26.

Oto kategoria, gdzie wyróżniono MZZ w Złotowie:

Kategoria II – działalność edukacyjna

NAGRODA GŁÓWNA – GRAND PRIX oraz statuetka IZABELLA
- Nie przyznano nagrody

NAGRODA PIERWSZA

- Muzeum Ziemi Rawickiej
„Nasza historia – nasza tożsamość”

NAGRODA DRUGA

- Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
„Obrazy z życia Powstańców”

NAGRODA TRZECIA

- Muzeum Ziemi Złotowskiej
„Wzory haftu krajeńskiego”

WYRÓŻNIENIE

- Muzeum Narodowe w Poznaniu
„Program edukacyjny Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu”

- Rezerwat Archeologiczny Genius loci, oddział Muzeum Archeologicznego w Poznaniu
„Geniusz Europy”

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe