Dzikie składowisko śmieci

  • 02.09.2020, 13:23
  • iej
Dzikie składowisko śmieci

Po raz kolejny z przykrością informujemy o dzikim składowisku odpadów na terenie gminy. W Starej Wiśniewce w miejscu starego boiska, które zostało przeznaczone wyłącznie do składowania gruzu, nieustaleni sprawcy pozostawili po sobie stertę śmieci. W związku z powyższym wójt Marek Buława podjął decyzję o natychmiastowym zamknięciu tego miejsca. O zaistniałej sytuacji została poinformowana policja, która ustala, kto jest sprawcą powstania nielegalnego wysypiska.

Prosimy serdecznie wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na tego typu praktyki. Jedynie wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zwalczyć proceder powstawania nielegalnych składowisk odpadów, które nie dość, że szpecą, to szkodzą nam wszystkim. Przypominamy, że zgodnie z przepisami nielegalny wywóz śmieci jest zabroniony i polega każe mandatu a nawet karze sądowej do 5 tys. zł. Sprawca ponosi również wszystkie koszty związane z usunięciem pozostawionych śmieci.

Informujemy, że w związku z odpowiedzialnością za walory przyrodnicze i krajobrazowe Gminy Zakrzewo, takie działania za każdym razem spotkają się ze zdecydowaną reakcją i będą zwalczane wszystkimi dostępnymi metodami, z bezwzględnym karaniem sprawców włącznie.

Przypominamy, że w ramach opłaty członkowskiej ponoszonej w ramach Związku Gmin Krajny mieszkańcy Gminy Zakrzewo mogą bezpłatnie dostarczyć odpady niebędące odpadami komunalnymi (wielkogabarytowe) do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zakrzewie (teren oczyszczalni ścieków) lub dowolnego innego PSZOK-u na obszarze działania Związku.

UG Złotów

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pogląd
Pogląd 04.09.2020, 18:27
Dzikie? Ano dzikie bo jakby inaczej to nazwać.
Tylko czy już wiadomo co jest skutkiem takiego zachowania czy aby nie to że za oddanie ich do PSZOK - MZUK po raz drugi trzeba zapłacić tyle co za wartościowy towar.
To chore aby płacić co miesiąc za wywózkę odpadów komunalnych choć nie zawsze pojemniki są opróżniane a to z powodu że nie są pełne ale płacić trzeba. I tu chora sytuacja bo kiedy po remoncie, wymianie mebli czy przewietrzeniu zakamarków nagromadzi się większą ilość odpadów ponad gabarytowych to ma się dodatkowo zapłacić za transport o który nie tak łatwo i ilość odpadów, gruzu lub śmieci.
Panie przewodniczący zarządu ZGK czy naprawdę tak trudno zrozumieć przyczyny takich obrazków. Poszanowanie ekologi, dbanie o środowisko nie uzyskuje się poprzez cholendarne podnoszenie opłat.
Może pana na nie stać bo pan przecież bogaty człowiek jest ale są gospodarstwa trzy, pięcio rodzinne i większe dla których 26 zł miesięcznie od osoby to naprawdę duży wydatek.
Jako Burmistrz nie rozumie pan nic jednak może jako przewodniczący zarządu ZGK zrozumie o co chodzi w tym bałaganie.
Ochrona środowiska powinna być w interesie wszystkich mieszkańców miasta i gminy jednak do przekonania ich o tym że warto, nie trzeba uderzać w nich batem w formie nieuzasadnionych podwyżek opłat za wywóz odpadów komunalnych.
To naprawdę nie zadziała nigdy.

Pozostałe