Apel o zachowanie czystości

  • 10.08.2020, 14:24 (aktualizacja 10.08.2020, 14:28)
  • Janusz Justyna
Apel o zachowanie czystości

 

Z przykrością informujemy, że w Czernicach w pobliżu boiska nielegalnie podrzucona została duża ilość śmieci. W związku z faktem, iż nie jest to pierwszy tego typu przypadek, apelujemy do wszystkich Mieszkańców o nie śmiecenie oraz zwracanie uwagi, aby nie śmiecono. W dobie działań proekologicznych tego typu praktyki należy uznać za naganne. 

 

Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z polskim prawem za nielegalny wywóz śmieci można otrzymać mandat, w przypadku gdy dana osoba zostanie przyłapana ponownie na tym procederze organ samorządu terytorialnego lub policja może zwrócić się do sądu o nałożenie kary do 5 tys. zł. Sprawca ponosi również wszelkie koszty związane z usunięciem pozostawionych zanieczyszczeń.

 

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pozbywanie się odpadów komunalnych w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Za ochronę środowiska i walorów przyrodniczych naszej gminy jesteśmy odpowiedzialni wszyscy w jednakowym stopniu. Zaśmiecanie naszych miejscowości zagraża nie tylko przyrodzie, ale i zdrowiu nas samych oraz naszych bliskich.

UG Zakrzewo

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FIG
FIG 11.08.2020, 12:00
Cóż pensja urzędnika opłatami stoi.
Ktoś musi płacić żeby ktoś mógł żyć ponad stan. Co tam resztą, dadzą sobie radę także w ten sposób.
nie dziwi mnie to
nie dziwi mnie to 10.08.2020, 19:38
MZUK aktualnie nie przyjmuje żadnych odpadów. Czyżby umowa już nie obowiązywała? Skoro Punkty Selektywnej Zbiórki są pozamykane, to gdzie mieszkańcy mają wywozić śmieci ?! Może kubły też przestaną opróżniać, bo koronawirus,?
EKO zieleń
EKO zieleń 10.08.2020, 19:07
Wszystko dobrze tylko dlaczego apel idzie w jedną stronę. Dlaczego zignorowano apele mieszkańców powiatu by nie podnoszono stawek. Można było je zachować by podnieść kary za wyrzucanie śmieci w niechciane miejsca.
Jeszcze nigdy i nigdzie, gdzie terrorem urzędniczym i drożyzną nie uzyskano zamierzonego celu. Pozyskanie pieniędzy lekkim podniesieniem ręki nie zrekompensuje strat w ekologi. Tym odruchem władzy nie da się przekonać ludzi do odpowiedzialnej segregacji odpadów. Złość z powodu wzrostu opłat za wywóz odpadów komunalnych jest jedynym czynnikiem takich obrazków. Każdy kto dzisiaj segreguje śmieci i płaci z obawy przed karami nie będzie zwracał uwagi na to że ktoś sflustrowany postanowił tak jak na przedstawionym obrazku.
Ludzie powinni być nagradzani a nie karani za to że robią coś dobrze i z tego powodu nigdy nie powinno się podnosić opłat tam gdzie trzeba samemu wykonać wiele pracy pomimo że już kupując towar zapakowany płacimy za to co później wyrzucamy.

Pozostałe