Modernizacja oczyszczalni trwa

  • 30.06.2020, 23:23 (aktualizacja 04.07.2020, 08:53)
  • iej
Modernizacja oczyszczalni trwa
W poniedziałek na terenie oczyszczalni ścieków w Złotowie odbyła się konferencja prasowa

Przybyłych na konferencję przedstawicieli lokalnych mediów przywitała prezes MZWiKu, Edyta Iwańska, przedstawiając aktualny stan robót przy modernizacji oczyszczalni ścieków, która łączy się z modernizacją sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków na terenie aglomeracji Złotów. Modernizacja przyczyni się do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej i poprawy jakości środowiska. Pani prezes oprowadziła uczestników konferencji, wśród których był także burmistrz Złotowa Adam Pulit, pracownicy MZWiKu i wykonawcy robót, po terenie oczyszczalni, objaśniając stan robót, nowe inwestycje i ciekawe rozwiązania, w tym kotłownię na biogaz, który będzie na miejscu wytwarzany. Pani prezes poinformowała, że przebudowano i wyremontowano istniejące obiekty, w tym osadniki wstępne, zbudowano reaktor biologiczny, wyremontowano używane dotąd zbiorniki. Znacznej poprawie ulegną warunki socjalno-bytowe dla pracowników, będą nowe laboratoria. Wkrótce  zamontowana będzie nowa wirówka osadowa, zagęszczarka, zadaszenie nad poletkiem osadów ściekowych. Woda uzyskana z procesu oczyszczania będzie odprowadzona do rzeki Głomi. 

Jak wynika z raportu, jaki na stronie MZWiKu zamieszcza Jednostka Realizująca Projekt, na dzień 30 czerwca 2020 zaawansowanie robót modernizacyjnych wynosi 55%. Planowane zakończenie modernizacji oczyszczalni ścieków to 31 grudnia 2020. Stan realizacji modernizacji sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków oceniany jest na 48 %, planowane zakończenie robót - 30 czerwca 2021.  Łącznie projekt wart jest ponad 50 mln, z dużym wsparciem Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

iej

 

 

 

iej

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe