Mali, wielcy bohaterzy!

  • 01.06.2020, 22:52 (aktualizacja 01.06.2020, 22:55)
  • iej
Mali, wielcy bohaterzy!
Informacja z profilu Nadleśnictwa Lipka

O dwóch takich, co... uratowali las!!!

 

Poznajcie Oliwiera i Natana - dwóch chłopców, którzy wczoraj uratowali wiele, wiele hektarów lasu leśnictwa Białobłocie przed spaleniem w pożarze. 

 

Bracia bawili się przed obiadem na dworze, kiedy zauważyli płomienie i dym w bezpośrednim sąsiedztwie młodnika niedaleko domu dziadków, u których przebywali w odwiedzinach.Natychmiast pobiegli do domu i zaalarmowali dorosłych domowników, którzy powiadomili straż pożarną i sami rozpoczęli akcję gaśniczą. Strażacy przybyli w ekspresowym tempie i ugasili płomienie, zanim na dobre zajęły młodnik..

Uffff...

Strach pomyśleć jakie szkody w okolicznych lasach mogło spowodować połączenie płomieni i bardzo silnego wiatru..

 

Dzisiaj odwiedziliśmy tych dwóch dzielnych chłopaków, żeby osobiście podziękować im za ich czujność, spostrzegawczość i zachowanie zimnej krwi. Co tu dużo mówić - miło zacząć tydzień od uściśnięcia dłoni prawdziwych Bohaterów. 

Oliwier, Natan, reszto Rodziny - dziękujemy!  

Oczywiście brawa kierujemy również do Strażaków za natychmiastową, skuteczną akcję!

 

P.s. Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było zwarcie linii energetycznej..

Sz.N.

iej

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe