Lekceważenie przepisów...

  • 03.04.2020, 11:04 (aktualizacja 03.04.2020, 13:41)
  • iej
Lekceważenie przepisów...
Lekceważenie nowych przepisów, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, to nie tylko łamanie prawa, ale także narażanie życia i zdrowia swojego i innych osób. Obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań czy imprez. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety nie brakuje osób, dla których ważniejsze jest spotkanie ze znajomymi. Na takie zachowania będziemy stanowczo reagować. Przekonało się wczoraj o tym 5 osób, które policjanci ukarali mandatami karnymi.

W związku z obowiązującym stanem epidemii przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, w których uczestniczy więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci zostali poinformowani o takim nielegalnym zgromadzeniu w okolicy salonu gier przy pl. Kościuszki w Złotowie. Gdy mundurowi przybyli na miejsce, zastali tam dwóch mężczyzn, którzy wspólnie, bez zachowania obowiązującej dwumetrowej odległości prowadzili burzliwą dyskusję. Gdy funkcjonariusze zwrócili im uwagę, że swoim zachowaniem nie tylko łamią przepisy ale też narażają siebie na niebezpieczeństwo zarażenia, nic sobie z tego nie robili. Dopiero ukaranie obu mężczyzn grzywną w drodze mandatu karnego spowodowało u nich chwilę zastanowienia i właściwą refleksję, że faktycznie to nie czas i miejsce na koleżeńskie pogaduchy.

Grzywną ukarany został, także kierowca samochodu marki Skoda zatrzymany na drodze krajowej nr 11 przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. 33-latek sam poinformował funkcjonariuszy, że jedzie właśnie oglądać kolejne mieszkanie do wynajęcia. Czy taki cel podróży był niezbędny – pozostawiam bez komentarza. Policyjna kontrola spowodowała, że mężczyzna udał się do swojego miejsca zamieszkania przypominając o obowiązujących zasadach i wytycznych z Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Niespełna 2 godziny później tym razem policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zauważyli błąkających się po mieście dwóch 18-latków, którzy także zapomnieli, że muszą zachować pomiędzy sobą dwumetrowy dystans. W rozmowie z policjantami potwierdzili, że wyszli pochodzić po mieście bo im się nudzi. Zdecydowanie to nie jest właściwy sposób na walkę z nudów w momencie panującej epidemii. Przypominamy koronawirus dotyka również młodych ludzi, jak wskazują dane statystyczne około 25% osób zarażonych stanowią właśnie osoby do 30 roku życia. W tym przypadku spotkanie z policjantami zakończyło się mandatami karnymi.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko transmisji wirusa na całe społeczeństwo. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości - to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas.

podkom. Maciej Forecki

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 04.04.2020, 17:59
Przyjedzcie do Jozefowa ...ludzie na kwarantannie a łażą wszedzie...imprezy...pelno dzieciaków...
MILA
MILA 04.04.2020, 10:42
Ta Pani jest wszędzie.
Rozumiem wszystkie obostrzenia dotyczące zbiorowisk jednak nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego na krajowej 11 został ukarany kierowca jadący sam samochodem.
Czy ktoś potrafi bez wulgaryzmów mi wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy jego celem wyjazdu a jazdą po paliwo na stację paliw lub do sklepu po papierosy. Przecież zawsze nieuczciwy może powiedzieć że jedzie do sklepu czy pracy.
Proszę o podanie listy która zobrazuje mi w jakim celu będę mogła pojechać samochodem i czy taka lista lub lista wykroczeń jest bo też chciała bym się do niej dostosować.

Pozostałe