Gminny Dzień Sołtysa

  • 03.03.2020, 20:09
  • iej
Gminny Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa corocznie przypada 11 marca, jednak ze względów organizacyjnych gminne obchody zorganizowano w tym roku nieco wcześniej. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. W przypadku gminy Zakrzewo warto podkreślić, że parytet płci został zachowany, gdyż władze w poszczególnych sołectwach sprawuje siedem pań i siedmiu panów.

W sobotę w sali wiejskiej w Starej Wiśniewce odbyła się uroczystość z okazji Gminnego Dnia Sołtysa. Udział w nich brali wójt Marek Buława, zastępca wójta Dorota Murach, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Doroszuk wraz z pozostałymi radnymi, radny wojewódzki Henryk Szopiński oraz starosta powiatu złotowskiego, Ryszard Goławski.

W czasie części oficjalnej władze złożyły, w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców, serdeczne podziękowania wszystkim sołtysom za codzienny trud, zaangażowanie na rzecz rozwoju wsi i poprawy  jakości życia społeczeństwa lokalnego. Wszyscy otrzymali symboliczne listy podziękowania oraz drobne upominki, w ich stronę popłynęły także słowa uznania.

W gronie sołtysów oficjalnie powitany został także Karol Walentyn, nowo wybrany sołtys Nowej Wiśniewki, któremu wójt życzył powodzenia i wytrwałości w realizacji stojących przed nim wyzwań. Prócz chwil wesołych i radosnych nie mogło zabraknąć momentów zadumy, gdyż wśród zebranych zabrakło po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat śp. Bogdana Żabickiego, którego pamięć uczczona została minutą ciszy.

UG Zakrzewo

iej

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe