Koło Miejskie podsumowane

  • 22.02.2020, 22:54 (aktualizacja 23.02.2020, 17:48)
  • iej
Koło Miejskie podsumowane
W sobotnie (22 lutego 2020 r.) popołudnie wędkarze z Koła Miejskiego PZW w Złotowie spotkali się na zebraniu sprawozdawczym. Wszystko po to, by podsumować kolejny rok działalności. W sali sesyjnej złotowskiego ratusza zasiadło 25 miłośników połowu ryb

W trakcie zebrania odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa”. Otrzymali je Łukasz Jałoszyński i Rafał Faryna. Brązową odznakę PZW otrzymał Sławomir Kubiński. W imieniu zarządu głównego związku wędkarskiego, aktu wręczenia dokonał Krzysztof Łatko – członek zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.
Ponadto wręczono nagrody dla najlepszych dziesięciu wędkarzy w minionym roku, w kołowej lidze. Pierwsze trzy miejsca: Bogdan Ciaciak, Grzegorz Małaczek i Łukasz Jałoszyński. Nagrodzeni otrzymali z rąk prezesa koła Pawła Kuczyńskiego okolicznościowe puchary.

 

Dyskusja była gorąca i kto nie przyszedł, niech żałuje. Złotowscy wędkarze poznali m.in. roczne sprawozdanie z działalności koła. Swoje rozliczenie roczne wygłosili też skarbnik koła oraz przewodniczący komisji rewizyjnej. Dowiedzieliśmy się m.in., że koło liczy (stan na dzień 31.12.2019 r.) 378 członków. W ubiegłym roku koło spożytkowało na swoją działalność blisko 13 tys. zł. Na koncie bankowym koła spoczywa obecnie ponad 4 tys. zł.
 

Prezes koła przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu koła w 2019 roku a także podziękował Burmistrzowi miasta, sponsorom i sympatykom złotowskiego koła za okazaną w 2019 r. pomoc finansową i rzeczową. Na spotkaniu omówiono także plany na bieżący rok, w tym powołanie szkółki wędkarskiej dla najmłodszych mieszkańców Złotowa, miasta jezior i zieleni. Przedstawiono akcję zarybiania jezior: Miejskiego i Zaleskiego. Dyskutowano nad wprowadzeniem na wodach jeziora Miejskiego i jeziora Zaleskiego zakazu spinningowania i trollingowania w okresie styczeń – kwiecień 2021 r.

Poruszono także temat uporządkowania parkingów dla łodzi na jeziorze Miejskim, poprzez wyznaczenie dwóch miejsc a także zakazu budowania pomostów wędkarskich (od strony miasta). Poinformowano wędkarzy o zamiarze powołania czteroosobowej społecznej straży rybackiej i nawiązaniu współpracy ze złotowskimi policjantami. Bieżące informacje z Okręgu Nadnoteckiego PZW zebranym przekazał Krzysztof Łatko, który m.in. omówił nowy regulamin amatorskiego połowu ryb.

KM PZW Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wędkarz od ponad 40 lat
Wędkarz od ponad 40 lat 24.02.2020, 16:02
Bardzo dobrze przedstawiona relacja z spotkania sprawozdawczego PZW.
Wszystko czytelne i bez zastraszania jakimiś ochotniczymi służbami kontrolnymi wobec wędkarzy.
Wędkarze powinni trzymać się razem jak rodzina i wspierać nawet wtedy kiedy komuś coś nie wychodzi. PZW nie powinien zachowywać się jak partie które za kasę podpierniczą najbliższych nawet tych w rodzinie. Wszystko po to aby błyszczeć w mediach nie pytając o to kogo ten błysk oślepia. PZW zawsze było otwarte na seniorów młodzież i dzieci, nigdy nikogo nie odstraszało to po co teraz to robić. Wystarczy że mamy coraz mniej miejsca na połowy w nienaruszonych naturalnych akwenach wodnych zdala od miejskiego zgiełku. Wędkarz to nie ten który drogą asfaltową podjeżdża pod pomost, to nie ten który za wszelką cenę po wrzuceniu kilku wiader futru, zanieczyszczenia dna jeziora chce złowić 10 kg ryb. Wędkarz to ten którego hobby nie męczy a gwarantuje odpoczynek na łonie natury po pracy czy w siłe wieku. Jeśli coś złapie to dobrze jeśli nie nic złego się nie dzieje i on nie zasługuje na krnąbne kontrolę zarozumialców.
Trzeba zrozumiec sens wędkowania umiejąc odróżnić go od zarobkowania.

Pozostałe