Francuzi odwiedzili Zakrzewo

  • 02.01.2020, 10:28 (aktualizacja 02.01.2020, 10:36)
  • iej
Francuzi odwiedzili Zakrzewo
Rok 2019 zakończył się miłym akcentem – wizytą przedstawicieli zaprzyjaźnionej francuskiej gminy Mouroux w Urzędzie Gminy w Zakrzewie.

Historia przyjaźni polsko-francuskiej w gminie Zakrzewo ma już długą tradycję, sięgającą początków lat 90-tych ubiegłego stulecia. Przez cały ten czas wzajemne relacje, najpierw z Coloumiers, następnie zaś z Mouroux, trwały na różnych płaszczyznach, choć skoncentrowane były głównie wokół kultury.  Ostatecznie, pomimo chwilowego rozluźnienia więzi, udało się sformalizować wzajemne relacje i gminę Zakrzewo oraz merostwo Mouroux łączy oficjalne partnerstwo.

W ostatni dzień 2019 roku przedstawiciele stowarzyszenia przyjaźni Jumelage Zakrzewo-Mouroux, którzy przebywali w Polsce, postanowili odwiedzić Urząd Gminy. Spotkanie z udziałem wójta Marka Buława oraz zastępcy wójta, Doroty Murach, przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Była to doskonała okazja do podsumowania minionego roku, podczas którego delegacja gminy gościła we Francji, jak i omówienia planów na przyszłość. W związku z faktem, że spotkanie to odbywało się 31 grudnia, na ręce władz Francuzi złożyli serdeczne życzenia noworoczne dla wszystkich mieszkańców gminy Zakrzewo.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe