Rada Powiatu doceniła proboszcza

  • 30.12.2019, 20:53 (aktualizacja 31.12.2019, 10:06)
  • iej
Rada Powiatu doceniła proboszcza

Wpis z profilu starosty złotowskiego, Ryszarda Goławskiego na FB:

Ksiądz Kanonik Arkadiusz Kalinowski - proboszcz złotowskiej parafii pw. św. Piotra i Pawła Apostołów - został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. To wielki zaszczyt, zasłużone wyróżnienie i olbrzymi powód do dumy.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Złotowskiego miałem przyjemność pogratulować Księdzu Kanonikowi tych odznaczeń. Są one symbolem uznania dla tych, którym zawdzięczamy wolność.

Cieszę się, że Opatrzność przywiodła Księdza do Złotowa.

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do Franio
Do Franio 14.01.2020, 15:58
Krótko Franio aleś ty niepoukładany.
Tobie klepek nie przedstawią na właściwe miejsce bo ci ich brakuje.
Franio
Franio 14.01.2020, 14:00
Bardzo podobny do innego kanonika, despoty Jankowskiego od św. Brygidy. Mam nadzieję ,że bez jego nieprzyjemnych skłonności. Facet energiczny, trochę obcesowy i bardzo łasy na zaszczyty. Gdyby to nie były czasy Franciszka to okoliczni biskupi mogliby drżeć o swoje posady bo parcia na zaszczyty mu nie brakuje.
Bez zmian.
Bez zmian. 05.01.2020, 11:22
27.05.1990r parafia św Rocha w Złotowie.
Ks Proboszcz Jochaniak, wikariusz Ks. Arkadiusz i wikariusz Ks. Waldek to była wspaniała ekipa w tych trudnych czasach a ilu wiernych było w na mszach. Kościół pękał w szwach a przypominam parafia była dużo mniejsza.
Co się dzieje że dzisiaj polityka miesza się z wartościami kościoła który w odróżnieniu od innych tworzyliśmy i tworzymy. My w totalitaryźmie Boga się nie wstydziliśmy i żadne zdjęcia wyczucia chwili tego nie zmienią.
sąsiedzi
sąsiedzi 04.01.2020, 19:49
Pamiętam Ks. proboszcza z Rocha z ok. 1990 r. jeszcze z Ks. Wichą. To była "skóra i kości", teraz trochę przybrał... Ale wtedy był i teraz jest fajny. A skoro tyle hałasu wokół osoby Ks. proboszcza tzn. nie jest to jakieś lelumpolelum, tylko konkretny facet, który nie tylko potrafi "głaskać" swoje owieczki , ale też kiedy trzeba powiedzieć "nie wolno", a tego dzisiaj ludzie nie lubią. Pozdrawia Ks. proboszcza Parafia Św. Rocha!
Pamiętamy.
Pamiętamy. 04.01.2020, 12:53
Pięknie napisane ,, Są one symbolem uznania dla tych, którym zawdzięczamy wolność. " Pozostaje pytanie, Kto nie chciał Wolności oddać?.
My cieszymy się że Opatrzność dała nam Księdza do Złotowa już na początku lat dziewięćdziesiątych.
Franio
Franio 14.01.2020, 14:01
Też skakał przez płot? Może z Jarkiem?
Miłośnik dobrych trunków
Miłośnik dobrych trunków 02.01.2020, 23:31
Ten cały starosta Goławski chyba sobie wymyślił że jak sobie zrobi fotkę z księdzem proboszczem to ludzie ze Złotowa zmienią o nim zdanie . ale to się na pewno nie uda
123
123 03.01.2020, 06:44
Ani o jednym ani o drugim nie mam dobrego zdania. Nie ma czego zmieniać.
Parafianie
Parafianie 02.01.2020, 18:41
Księdzu dziękujemy za odwage, a Starostwu za jej docenienie! GRATULACJE!
ADE
ADE 01.01.2020, 14:14
Goławski na Burmistrza od zaraz bo to on od dawna rozdaje karty w Złotowie.
Art
Art 01.01.2020, 17:16
Nie polecam, chociaż przyznaję że zmiana obecnego jest konieczna. Moze jednak znajdzie się lepszy kandydat niż Golawski?
Ziomal
Ziomal 01.01.2020, 13:09
"Przewidujacy" slaby z Ciebie wrozbita... a chodzi pewnie o ludzka życzliwość. I tylko tyle.
Swojak
Swojak 31.12.2019, 20:28
Gratulujemy działalności! Nie pisowskiej. Nie pokowskiej.... tych i innych wtedy nie bylo. Byli tylko uciskani ludzie... Wiec gratulujemy ludzkiej dzialalnosci . Za taka to wyroznienie. Pozdrawiamy normalnych
ANO
ANO 01.01.2020, 09:27
Zgadzam się z powyższym tylko przed kim się chwalić i przy kim.
O otrzymaniu odznaczenia od Prezydenta RP wiedzieliśmy już dawno i to by nam wystarczyło.
Po co ta fałszywa polityka.
Jili
Jili 31.12.2019, 10:44
Nie Rada doceniła proboszcza ,tylko Prezydent.
Media to w większości analfabeci.....
Gosc
Gosc 31.12.2019, 10:00
"Parafaninie" zwroc sie do IPN to moze sie dowiesz cos wiecej... Za samo bycie ksiedzem na pewno nie daja. Pozdrawiam ciekawskich!
parafianin
parafianin 31.12.2019, 09:26
A ja proszę o konkrety. Skoro "zasłużone wyróżnienie", to proszę wymienić te zasługi, bo ich nie znam, a z przyjemnością poznam.
TT
TT 31.12.2019, 18:09
Włącz sobie film, ksiądz wspomina o działalności solidarnościowo-opozycyjnej.

https://www.77400.tv/wiadomosc…
Janek opozycjonista
Janek opozycjonista 31.12.2019, 22:44
A tak w skrócie: "Ksiądz Arkadiusz KALINOWSKI - współzałożyciel nielegalnej organizacji „Ruch Niezależnych Demokratów”, w ramach której po wprowadzeniu stanu wojennego produkował i rozpowszechniał ulotki o treści antypaństwowej” w Lęborku."
HM
HM 01.01.2020, 09:35
Jedni roznosili ulotki, inni byli zwalniani z pracy za uczestnictwo w strajku i protestach poparcia Solidarności w zakładach także w Złotowie.
Gdzie ich zdjęcia z komunistami czy obecną postkomuną.
Oczywiście KS Kalinowski ma zasługi pan Starosta też jak widać każdy ma w tym swój cel jedynie ludzie mogą się dziwić o co w tym wszystkim chodzi szczególnie u nas na naszym terenie.
przewidujący
przewidujący 01.01.2020, 12:34
O co chodzi? Ano o schodki w drodze po sakrę biskupią chodzi. Tam jak wszędzie - trzeba pomóc karierze.
ziom
ziom 31.12.2019, 02:18
Brawo Powiat! Goławski znowu wyprzedził Pulita... No, no, kto by pomyślał... Pozdrowienia dla złotowskich księży, Dziękujemy za Waszą pracę dla Złotowian!

Pozostałe