Przeciąganie liny w Radzie Miasta Złotowa

  • 17.12.2019, 21:57 (aktualizacja 26.01.2020, 12:18)
  • contact contact
Przeciąganie liny w Radzie Miasta Złotowa

SB-ckie metody, łamanie kręgosłupów moralnych, polityczny handel ludźmi – takich słów użyła podczas sesji rady miasta wiceprzewodnicząca rady Agnieszka Jęsiek-Barabasz opisując próby przeciągnięcia radnych klubu Połączył Nas Złotów na stronę burmistrza Adama Pulita przed głosowaniem w sprawie budżetu na 2020 rok.

 

W ciągu ostatnich kilku dni ważyły się losy projektu budżetu na przyszły rok zgłoszonego przez burmistrza Adama Pulita. W radzie brakowało większości do jego uchwalenia, burmistrz postanowił więc zwrócić się z prośbą o wsparcie do starosty złotowskiego. Był to zabieg uzasadniony, gdyż miasto zamierza przeprowadzić wspólne przedsięwzięcia inwestycyjne z powiatem. 

 

Zdaniem radnych klubu Połączył Nas Złotów, po piątkowym spotkaniu burmistrza Pulita ze starostą złotowskim Ryszardem Goławskim, dwójka radnych tego klubu, będących pracownikami powiatowych placówek, spotkała się z naciskami dotyczącymi ich działalności w radzie miejskiej.

 

- Sprawa jest bardzo dobrze udokumentowana. Do takiej sytuacji doszło w naszym mieście po raz pierwszy. Tu chodzi o wartości, dlatego jako radni będziemy o tym informować mieszkańców Złotowa – mówi Agnieszka Jęsiek-Barabasz, która podczas sesji domagała się pisemnej odpowiedzi w sprawie spotkania burmistrza ze starostą.

 

- Wszystko rozpoczęło się po tym spotkaniu. Jest rzeczą zrozumiałą, że burmistrz powinien zabiegać o poparcie swoich propozycji budżetowych wśród wszystkich radnych, ale w tym przypadku zostały naruszone wszelkie normy współżycia społecznego. Skutek zabiegów za pośrednictwem starosty Goławskiego okazał się zupełnie odwrotny. Nasz klub jeszcze bardziej się skonsolidował, no może z jednym wyjątkiem – dodaje radna.

 

Podczas głosowań nad zmianami w budżecie zgłaszanymi wspólnie przez radnych klubów Zadbajmy o Złotów i Połączył nas Złotów, okazało się, że tym wyjątkiem jest Stanisław Wojtuń – członek tego drugiego klubu i pełniący z jego rekomendacji stanowisko przewodniczącego rady miejskiej. Czy zatem dojdzie do zmiany na tym stanowisku?

 

(am)

 

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bogdan
Bogdan 28.12.2019, 13:43
Głosowałem na konkurencyjny komitet do komitetu Wełniaka. Teraz widzę, że to bez znaczenia. Nowi radni nie są konsekwentni.
Odp
Odp 28.12.2019, 15:44
Czyli glosowales nie na komitet tylko przeciwko Welniakowi. Nie istotne dla Ciebie bylo co ten komitet ma w programie, tylko to, aby radni glosowali przeciwko Welniakowi?
Moim zdaniem radni dbaja o Złotów i reprezentują mieszkańców. A to, że nie zgadza sie to z wolą Pulita świadczy zle o nim samym, nie o radnych.
tow.JanMirosław
tow.JanMirosław 29.12.2019, 11:35
Wełniaka komitet przegrał te wybory a jego podwójny koń trojański poniósł sromotę.
tow. Marucha
tow. Marucha 29.12.2019, 12:10
Pozdrowienia dla gajowego klubu zadbajmy o sr..kaczkomaty
Follow
Follow 29.12.2019, 21:38
Kaczkomat to pożyteczne urządzenie natomiast instalacja na kaczym dołku to przepłacony relikt-symbol myślenia poprzednika. Obecnie czołobitnie przywrócony do reinstalacji prze przewodnika grupy zdrajców.
Igrekiks
Igrekiks 27.12.2019, 15:11
tak trzymać pani Agnieszka, jedyna radna z jajami w tej radzie
macałeś?
macałeś? 27.12.2019, 16:01
z jajami? to ona jest TRANSWESTYTKĄ ?
do macanta
do macanta 27.12.2019, 16:19
Nie, ale ty jesteś TROGLODYTKĄ.
M.
M. 24.12.2019, 15:16
Za dużo pytań bez odpowiedzi.
Za dużo oskarzeń.
Potrzebny jest natychmiastowy zewnętrzny audyt gospodarczo finansowy.
Najlepiej przez CBŚ.
a możeWełniak winny zaniedbań?
a możeWełniak winny zaniedbań? 24.12.2019, 14:22
tam poniżej Wełniak zarzuca ,że brak dokumentów za 5 lat?
Po każdym rozliczonym i skontrolowanym roku,Jednostka Budżetowa taka jak Urząd Miejski jest zobowiązana do archiwum przekazać protokołem,z wyszczególnieniem,jakie i przekazuje się do Archiwistki,która odpowiada za całe dokumenty w archiwum i trzyma je pod kluczem nawet te tajne.
To jak zarządzał Wełniak? Kto miał w zakresie czynności aby przekazywać dokumenty do archiwum ? ten odpowiada ,do Sądu trzeba podac a nie huk na cały powiat i TV Asta.
Pytanie kluczowe
Pytanie kluczowe 24.12.2019, 12:38
"- Sprawa jest bardzo dobrze udokumentowana. Do takiej sytuacji doszło w naszym mieście po raz pierwszy. " Czy ma ktoś informację o co chodzi w tych zdaniach? Czy po raz pierwszy doszło do bardzo dobrego udokumentowania dowodów? Z tego co wiadomo w szybkim czasie awans na dyrektora otrzymał radny ZOZ i siostra radnego ZOZ. To stało się w ciągu doby. Pytanie czy to jest cena za przejście pod auspicje Wełniaka i dołączenie do demolki budżetu?
Szacun
Szacun 23.12.2019, 13:08
Brawo Pani Agnieszko, trzeba tępić patologie wszelkimi możliwymi sposobami . Nie sądziłem że w Złotowie będą stosować takie metody przekupowania ludzi jak w Warszawie na Wiejskiej
Violka
Violka 24.12.2019, 12:07
Są jakieś dowody na to? tak tylko pytam.
dziś inaczej sie rozlicza
dziś inaczej sie rozlicza 23.12.2019, 11:46
Kiedyś Wełniak musiał coś robić dla miasta bo brał za to pieniądze ale dzis trzeba poprawiał jego błędy,no może nie jego ale jego partaczy ,którzy sknocili roboty w lagunie,nad jez.baba,fonntanna na rynku i nie korzystał z Funduszy z zewnątrz a zawsze istniały.
Pulit też przez pierwsze dwa lata zaprzepaścił Fundusze z zewnątrz.A teraz kiedy są to Skarbniczka nie musi sie pytać RIO a kierować sie wnioskiem na co przyznano i na to ma być wydatkowane.
Wełniak niech nie miesza bo już nie rzadzi.A Koronkiewicz to najsłabszy i najgłupszy radny,powinien odejść.
Błądzić albo rządzić?
Błądzić albo rządzić? 23.12.2019, 20:56
Wełniak nie wełniak robił ale zawsze trzeba umieć remontować co ktoś zostawił a nie dopuszczać aby popadało w ruinę.
Wełniak to odległy PRL włącznie z naszą obecną demokracją i wiedz że to po czym chodzisz gdzie nie przebywasz to co wokół siebie widzisz to Wełniak. Inaczej być nie mogło a to co z tym się dzieje dzisiaj to już nie Wełniak tylko nieudolne tłumaczenie.
Widać dzisiaj też inaczej być nie może.



jak nie jak tak
jak nie jak tak 22.12.2019, 21:28
Nie liczą się jakiekolwiek argumenty! Towarzysz Wełniak wykminił co jest w jego ocenie właściwe i nowo pozyskane staliniątka posłusznie głosują. Bez pojęcia, bez rozeznania, wbrew logice. A cooooooooooooooooooooooooooooooooooo! A prowadzą ich ku słońcu dwa autorytety moralne i intelektualne S. Wełniak i K.Koronkiewicz.
Nie.
Nie. 22.12.2019, 23:29
Bez urazy, ale obecny burmistrz i jego wice z pewnością autorytetami nie są. Mozna Welniakowi zarzucac jego przeszlosc polityczna, ale wiedzę i doświadczenie w pracy nad budzetem ma ewidentnie większe od obecnego. Podaje argumenty rzeczowe, a propozycje obecnego sa niedopracowane. Pulit wciąż rzuca pięknie brzmiące FRAZESY, z których niewiele wynika poza jego autoreklamą Dobrze, że radni nie dają sie na to nabrać. Burmistrz teraz spuści swoich klakierów i będą im zarzucać hamowanie itp. Ale to nie prawda. Największym hamulcem dla miasta jest ta zabawa w pseudo rozwój obecnej władzy.
Doświadczyli tej wiedzy o doświadczyli
Doświadczyli tej wiedzy o doświadczyli 23.12.2019, 01:09
Pokłosiem wiedzy na budżetem Wełniaka są zarzuty dla byłego skarbnika i kosztowne roczne wyprowadzanie dokumentów miasta za 5 lat wstecz. Dlaczego tylko za 5 lat wstecz? No dlaczego?
Tak.
Tak. 23.12.2019, 01:02
Wiedza Wełniaka wychodzi bokiem w każdej inwestycji której się podjął. Basen , niecka , za małe boisko, zapadająca się ścieżka nad babą, kaczy dołek, prowizoryczne wylewki na osiedlu za rzeką, droga bez podkładu -Dwór Złotowski....
Doświadczony
Doświadczony 23.12.2019, 01:26
Przynajmniej podejmowal się inwestycji, nie tylko tych, wielu wielu innych również. Standardy realizacji byly wowczas inne, jak wszedzie.Ale były inwestycje miasto się rozwijalo, a teraz? mrzonki o zdrojach i "zrownowazonym rozwoju" I samouwielbienie z powodu pseudo rankingów.. Gadżety i reklama. A miasto niszczeje.
w
w 24.12.2019, 12:09
"A miasto niszczeje" Jakie to kodziarskie myślenie . Gdzie niszczeje?
Fakt
Fakt 23.12.2019, 10:38
Wełniak - czyli niemal zero funduszy europejskich. Wszystkie nasze pieniądze przejedzone na kiepskie inwestycje. A można było pobudować mieszkania, remontować drogi.
Ja
Ja 23.12.2019, 10:53
Budowano mieszkania, wyremontowano drogi, Zlotow piękniał w oczach.Dbano o zieleń miejską. Powstal piekny zwierzyniec.Zanim skrytykujesz czyjeś dzialania, najpierw pomyśl w jakich realiach musial je realizować. Gdyby po przemianach ustrojowych burmistrzem byl ktos taki jak Pulit, bylibysmy teraz w czarnej d... .Zlotow by wyglądał jak wiele małych miast w sąsiedztwie jeszcze do niedawna- szare, niszczejace budynki i dziurawe drogi i chodniki itd. Dostalibysmy herbatki i krawaty i obietnicę "zdrojow". Kiedy wreszcie burmistrz zrozumie, że prawie nikt sie z tą "marką" nie identyfikuje. To tylko temat żartów i kpin.
Do SHITmakera
Do SHITmakera 23.12.2019, 18:49
MAX VON JASTROV?? Dzięki, nie trzeba, chociaż z pewnością byłaby ladniejsza od tych z krzywym logo ZDROJÓW których nie ma i nie będzie.
Shirt makers
Shirt makers 23.12.2019, 14:13
Masz koszulkę I love Wełniak? Jeśli nie, podaj adres, wyślemy!!!
Sanacja
Sanacja 21.12.2019, 21:59
Radni którzy poszli do wełniaka zdaje się nie rozumieją swojego błędu. Gdyby suwerem chciał wełniaka to wybierałby komuchów z menu komitetu weterana ORMO i absolwenta ***. Komitet ZOZ miał być alternatywą ale już wbrew posłańcom pprzefarbował się na czerwono. Pozostał tylko czas weryfikacji i rozliczenia.
Racja
Racja 23.12.2019, 01:06
Nikt się niczym nie farbowal, a komentarze powinny dotyczyć przebiegu obrad a nie preferencji politycznych. Suweren wybral Welniaka na radnego, zatem ma do niego zaufanie. Moim zdaniem slusznie, bo on nie gubi się w tej calej paplaninie obecnej wladzy i trafnie dopytuje o wazne sprawy, które obecny burmistrz chce "zagadac" czyli zasłonić swoją pozorną elokwencją
naszych od posadzek nie zatrudniac
naszych od posadzek nie zatrudniac 21.12.2019, 14:36
Telebim.jedno hasło rzucone mieszkańcom.To napiszcie Radni,ze Ministerstwo Kultury funduje ten telebim ale co tam będzie wyświetlane? Pewnie tylko księża i procesje koło kościoła Rocha i na czarno.Pogrzeby z 1952 roku kiedy tam chowano naszych bliskich,na pewno na telebimie nie będzie bo nie fotografował wtedy nikt.Więc po co ten telebim .
Jodły, magnolie i róże tam posadzcie zamiast tego telebimu jak to ma być park z wieżą widokową.Niech to będzie w eleganckim stylu.
Już za cztery lata wybory.
Już za cztery lata wybory. 21.12.2019, 09:50
Co tu się nie wypisuje to kuriozum. Posiadania i Komuna, przecież w Złotowie pierwszego nie ma a drugie si nigdy nie skończyło.
Wulgaryzmy i kłanianie się nicości której nikt nie jest w stanie określić więc jeden w drugiego rzuca mięsem nawet nie znając ludzi.
Sory tak wybraliście albo nie poszliście do wyborów a dzisiaj macie pretensje i jako najwięksi alfa obrażacie kobietę która nic wam nie zrobiła.
Ci co idą na wybory w rzeczywistości nie wybierają tylko głosują bo tak wypada, bo ten wysoko postawiony a ten bogaty. Stąd też tacy radni i burmistrz.
Po wyborach kiedy idziecie do nich po radę czy w sprawie urzędowej to dopiero otwieracie oczy kiedy dowiadujecie się kto w Złotowie jest najważniejszy i że to oni są suwerenem który sam się wybrał i gdzie teraz ma wasze sprawy.
Piszecie o niezadowoleniu z osoby to nie obrzucajcie błotem całej rodziny.
niezgoda rujnuje miasto
niezgoda rujnuje miasto 20.12.2019, 14:05
W Radzie Miasta znów się kłócą !!! charaktery mają agresywne.
W
W 20.12.2019, 13:56
Radna Aldona z OPP urządziła biuro wełnianej koalicji. Wczoraj buchtowała tam po 22 00. Starosta nie wyrobi na tonery i papier. Uczciwiej będzie papiery szykować w SM Piast.
Robert
Robert 20.12.2019, 13:17
Gdzie można odsłuchać co psiarnia tow. wełniastego uwaliła. Czy ucięte trafo na stefie to prawda?
ja
ja 20.12.2019, 08:35
Klub się skonsolidował? w jaki sposób?
w
w 20.12.2019, 10:22
Ona kłamała, kłamie i będzie kłamać. Konsolidacja trwa już dawno.
a budżet jest niepotrzebny
a budżet jest niepotrzebny 19.12.2019, 12:20
Coś mi się wydaje,że Jęsikowa już chce być Burmistrzem ale ,że doświadczenia żadnego nie ma to o tym nie myśli.Tylko pewnie kasa...
Ada
Ada 18.12.2019, 18:42
Wojtuń nie jesteś wart żebyś był radnym
magister
magister 18.12.2019, 20:19
Nie zgadzam się. To najlepszy radny. Merytoryczny, kompetentny, nie ulega wpływom
pop
pop 18.12.2019, 13:47
Ojciec pani Jęsiek też szedł ręka w rękę z komunistą Wełniakiem. Teraz i ona się z nim spiknęła. Może jej zamajaczyła obietnica bycia burmistrzem? Jeśli tak to wiele musi się uczyć bo oglądając tą sesję można powiedzieć że niewiele umie.
obecny też jest słabiutki
obecny też jest słabiutki 20.12.2019, 11:59
ta radna sprzedaje leki w aptece to ma wykształcenie farmaceuty ale może bez obrony pracy dyplomowej.Ale tak czy inaczej ona nie ma zielonego pojęcia o gospodarce,o jednostkach budżetowych i fuduszach i wielu wielu innych zagadnieniach finasowo-inw-un.i ich kalkulacjach i in.
Powinna mieć tytuł dr nauk ekonomicznych plus praktyka w tych tematach ,wtedy mogłaby mieć szanse na Burmistrza.
To nie ERA Wełniaka,nadeszły inne czasy.W Złotowie z tytułami dr już jest wielu i to oni mają szanse na Burmistrza w nowej kadencji.
Była Żona
Była Żona 21.12.2019, 10:01
Sprzedawca leków po technikum, których nazywa pacjentami.....
jeden z wielu
jeden z wielu 21.12.2019, 00:17
dr nauk wszelakich mozna sobie spokojnie na bazarze kupić, co to za filozf takie mądrości pisze..
Dorota
Dorota 18.12.2019, 15:10
Ojciec Pani Agnieszki, Joachim Jęsiek byłby z niej dumny bo Pani Radna ma równie wielkie serce i tak jak on w przeszłości potrafi ująć się za słabszymi. Ona jest po prostu WIELKA. Cała moja rodzina popiera Panią Agnieszkę, w przeciwieństwie do Pulita który po wizycie Dudy w Złotowie w szczycie kampanii pokazał swoje prawdziwe pisowskie oblicze
nnn
nnn 18.12.2019, 16:36
Rzeczywiście, jak się spojrzy na te wszystkie rzeczy, których m.in. dzięki tej pani w mieście nie będzie, to aż serce rośnie! Lud chce igrzysk i telebimu na cmentarzu, koniecznie!
nie nas na te kłamstwa
nie nas na te kłamstwa 18.12.2019, 13:32
Brawo dla starosty, że próbował nie dopuscić do tej hucpy.
Bajzel
Bajzel 18.12.2019, 12:46
Czy zatem dojdzie do zmiany na tym stanowisku? -Przecież to już dawno ustaliliście. I tutaj nie chodziło o sprawę nacisków, to było wcześniej. Chodziło o sprzeciw radnego nad zmianą planów dla inwestycji właściciela gazety jego żony i żony siostry. "w tym przypadku zostały naruszone wszelkie normy współżycia społecznego" -powinno się także zgłosić fakt usiłowania gwałtu na radnej. Jak tak można dobierać się do kobiety. Nawet żałoba tego nie usprawiedliwia. Radny powinien ponieść konsekwencje. Niech pani tego nie ukrywa dla stanowisk w radzie.

Pozostałe