Złotowska Rada Kobiet - stop hejtowi w internecie!

  • 20.11.2019, 22:03 (aktualizacja 20.11.2019, 23:50)
  • iej
Złotowska Rada Kobiet - stop hejtowi w internecie!
Dzisiaj Złotowska Rada Kobiet debatowała w sali sesyjnej ratusza nad mową nienawiści w internecie, zapraszając do dyskusji reprezentantów lokalnych portali

Członkinie ZRK sugerowały swoim rozówcom baczniejszą obserwację komentarzy, które ukazują się na portalach pod artykułami. W ich ocenie komentarze zawierające hejt powinny być natychmiast usuwane przez administratorów portali, bez oceny ich szkodliwości - wręcz automatycznie. W ocenie ZRK hejt nasila się w szczególności wobec kobiet, między innymi gdy ukazują się artykuły poświęcone Radzie Kobiet.

Uznano wspólnie, że powyższe rozmowy dotyczące zastopowaniu hejtu winne toczyć się w szerszym gronie z udziałem właścicieli portali, być może psychologa oraz przedstawicieli policji i prokuratury. Niewykluczona jest akcja społeczna promująca właściwe zachowania w sieci, łącznie z językiem jakim powinni posługiwać się internauci.

Padło też pytanie - co zrobić, by zahamować wylew mowy nienawiści w internecie, zjawiska tak bardzo powszechnego...

iej

 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KLM
KLM 09.12.2019, 21:44
To proszę sobie na radzie włączyć, szczególnie przewodniczącej, która z tego co słyszałem już się koło dyrektorów szkół kręci. https://www.youtube.com/watch?…
stary nauczyciel
stary nauczyciel 25.11.2019, 06:32
lewico!i ty stara postkomunistyczna i ty nowa seksmarksistowska-zostawcie nasze dzieci w spokoju! macie obsesję na punkcie seksu,gender i lgbt;to cały wasz "program"...POstepowy na POziomie krocza.....a rodzina w konstytucji jest określona jasno!
historyk amator
historyk amator 24.11.2019, 00:17
Podziwiam ludzi, którzy marnują swój czas na takie dyrdymały. Oczywiscie domyslam się, że połowa ma w tym interes a działalnośc tej rady to przyczółek do bycia na językach, w centrum uwagi. Proponuję nazwanie tej rady imieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego, mam ku temu mocny argument choć wiem ,że to rada POKOlityczna i wniosek może liczyć tylko na jeden głos. O ironio! To nie kto inny jak marszałek Piłsudski 28 Listopada podpisał dekret o prawach wyborczych kobiet w Polsce. Nie udało się to Daszyńskiemu a na postepową Europę bedziemy musieli jeszcze poczekać dekady. Za trzy dni bedzie okazja by wprowadzić uchwałę i świetowac to ważne dla kobiet i Polski wydarzenie. Prawda?
Magda
Magda 23.11.2019, 15:18
Panie nie czujecie, że to słabiutkie i głupiutkie. Kilka z Was startowało w wyborach, czy to ma kompensować Waszą porażkę wyborczą? Nie reprezentujecie złotowskich kobiet, prędzej nas ośmieszacie.
Pasikonik
Pasikonik 23.11.2019, 12:25
Jak nie napiszą bo będzie zakaz to powiedzą we własnym gronie. Uchwały nic nie pomogą, kneblować usta ludziom już próbowano we wszystkich zarazach totalitarnych. Jest takie powiedzenie: Jak Cię coś wkoorwia* (*cenzura słów na portalu) to pisz , że Cię wkoorwia a nie, że złowrogo szumią wierzby czy duch Twój na rozżarzone węgle gołą doopą usiadł. [oo zamień na u]
śmiech na sali
śmiech na sali 23.11.2019, 14:41
Ależ one nie mogą uchwalać uchwał bo nie są radnymi. Powołał je Burmistrz po to aby doradzały Burmistrzowi ,w sprawach kobiet.To jest takie kółko zainteresowań kobietami ale kobietami w ogóle się nie interesują tylko sobą aby zdjęcie zrobić i pokazać je w internecie.Autopromocja swojego wizerunku.
Dokładnie
Dokładnie 23.11.2019, 16:06
Głupota kompletna. Utworzyły psudoradę, która wzbudza kontrowesje i zaczynają od tłumienia krytyki, która z tego wynika. To perpetum mobile głupoty.
Dziadek
Dziadek 23.11.2019, 09:09
Gdyby w Polsce były normalne sądy a nie nadzwyczajna kasta kolesi?To dlatego te baby wtrącają się w pseudo wychowanie nie swoich dzieci ! I wiedzą że ta kasta umorzy następną sprawę ,że są bezkarne jak cała reszta PO KO . Wara od naszych dzieci i wnuków tęczowa zarazo !! Złotów to nie warszawka tu mieszkają inteligentni ludzie i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać .POgonimy was gdzie pieprz rośnie, nie pozwolimy deprawować naszych maluchów.
Jurny Stefan
Jurny Stefan 23.11.2019, 01:48
Czy oczekiwania europosla Jerzego B. zostały zaspokojone? Dziadek daje radę?
Beathe U.
Beathe U. 23.11.2019, 01:16
Theresa O. ja ja gut schnella macht mir stark von hintem
Dildo
Dildo 23.11.2019, 01:21
Jurny buchaj powaby Pań
WarmFrost
WarmFrost 23.11.2019, 00:17
A kiedy jest tzw. "hejt" i kto obiektywnie ocenia co wypełnia jego znamiona, hm? Jestem bardzo ciekaw. Czy krytyka poczynań Pań ze "Złotowskiej Rady Kobiet" to już "hejt" czy jeszcze nie? "Hejt" to takie słowo klucz którym różnej maści politycy czy działacze "społeczni" posługują się nagminnie gdy chcą po prostu uciszcyć wszelkie przejawy krytycznych postaw wycelowanych w ich stronę
Konkretnie
Konkretnie 22.11.2019, 21:13
Nie widzę w tym żadnego sensu poza własnym zaakcentowaniem, że jestem tu i teraz niech mnie widzą i o mnie piszą. O internetowej krytyce równie dobrze można porozmawiać przy obiedzie z przyjaciółmi. To suweren jest władny w sprawach zaostrzenia lub złagodzenia wypowiedzi słowa w internecie.
Przykład od siebie
Przykład od siebie 22.11.2019, 20:37
Przewodnicząca Józefowska powinna zaprosić na postulowane spotkanie kogoś ze swojego koalicyjnego środowiska. Najlepiej żeby to była kobieta z mandatem społecznym na przykład posłankę Klaudię Jachirę. Myślę, że przypadek posłanki wniósłby wiele do omawianej materii nad którą toczyła się debata.
tak
tak 23.11.2019, 14:47
Józefowska nie nadaje się .Ona sama tylko siebie lansuje przy pomocy kogoś przy boku.
Waldek
Waldek 22.11.2019, 14:52
Pionierskie łby mają te nasze baby. Z dumą patrzę na te intelektualne twarze. no a jakie wnioski, postulaty. Głupota galopuje, może odleci daj Boże.
Niegej
Niegej 22.11.2019, 14:56
Waldek, ktoś mówił, że jesteś gejem, którego o wszystko strasznie boli d...
waldek
waldek 22.11.2019, 15:04
nie chejtuj qrwo
argumenty czy bicie piany
argumenty czy bicie piany 22.11.2019, 14:41
Główny powód dla którego powołano radę jest zmasakrowany w tym rankingu. Podsyłam link opublikowany na feminotece ze względu na poglądy członków tej rady. Wyprane rozumy lepiej chłoną argumenty własnych praczek. Sruuu leci link https://feminoteka.pl/polska-z…
jan
jan 22.11.2019, 14:10
A może powołać Radę Startujących w Wyborach? Oczywiście na koszt podatnika ta darmowa promocja. Na co komu propaganda ideologicznych eksperymentów? Środowisko czarnych marszy uzurpuje sobie prawo do reprezentacji wszystkich kobiet globu. Ale w tle oczywiście kampania wyborcza.
dobra rada do złej rady
dobra rada do złej rady 22.11.2019, 14:03
Powołajcie radę mężczyzn i radę kobiet dla równowagi, radę starszych, radę młodszych, radę głupszych i radę mądrzejszych, radę pracowników fizycznych i rade pracowników umysłowych, radę dziennikarzy, policjantów, lekarzy, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, aktywnych i biernych. Dobrobyt wyprowadza ludzi na manowce głupoty.
kpina!
kpina! 22.11.2019, 13:43
Aby rada kobiet mogła reprezentować kobiety, powinna być przez złotowskie kobiety wybrana, a nie - same się wybrały, burmistrz klepnął listę. Panie nie reprezentują nikogo innego, tylko same siebie.
Pomieszane role
Pomieszane role 22.11.2019, 13:31
Z tego co pamiętam rada miała być ciałem doradczym burmistrza. Dlaczego więc nie robi tego do czego została powołana? Po co ta szopka, ten lans. To bardzo irytuje mieszkańców, bo jakim prawem to gremium zaleca nam jak się mamy zachowywać? Radę powołał burmistrz i niechaj teraz on wysłu***e tych wspaniałych postulatów, najlepiej jeszcze w wolnym czasie. Proponuję w lesie przy ognisku stworzyć babskie kółko na środek burmistrza i przekazać bezpośrednio na ucho swoje uwagi, bez angażowania mieszkańców. Jest w gronie pani Fruzińska , która mogłaby w tym czasie powalić jakąś sarnę na ruszt, przepraszam może nie sarnę bo to samica, lepiej kozła.
My mamy swoich radnych wybranych demokratycznie i ich rola jest nas reprezentować. Nie potrzebujemy jakiś seksistowskich dzikich rad. Tyle w temacie.
nadchodzi spowolnienie gospodarcze
nadchodzi spowolnienie gospodarcze 22.11.2019, 11:48
Żenada.Panie Burmistrzu rozwiązać Rade Kobiet i Rade seniorów bo tylko robią koszty,podsuwając Burmistrzowi rachunki.Robią wstyd dla miasta.Miały dużo czasu aby się wykazać jakąś inwencją twórczą ale nic nie dokonały.W Wigorze za dużo opiekunek ,zbyt duże koszty dla tej garstki seniorów.Musimy szukać oszczędności ponieważ Samorządy muszą dziś finansować część wydatków,które w ubiegłym roku były finansowane z Budżetu Państwa.
do zmiany
do zmiany 23.11.2019, 14:57
w Wigorze musi byc zmiana kierowniczki bo ta p.Ola łazi po mieście,po lumpeksach ,kupuje dla siebie bluzki(widziałam) a to wszystko w czasie godzin pracy.Ona tam nic nie robi.
Wspaniale
Wspaniale 22.11.2019, 11:18
"Uznano wspólnie, że powyższe rozmowy dotyczące zastopowaniu hejtu winne toczyć się w szerszym gronie z udziałem właścicieli portali..." Fajowy pomysł, taka myśl możne się urodzić tylko w tęgich rozumach, które mają rozeznanie otaczającego nas świata. Zatem niedługo na obrady zawita zarząd Verlagsgruppe Passau właściciel domeny złotów nasze miasto oraz będziemy mieli okazję porozmawiać z Henrykiem Tadeuszem Stokłosą który posiada w spółce Tygodnik Nowy właściciela domeny pzl24.pl 953 udziały o łącznej wysokości 476.500,00 ZŁ 155 udziałów o łącznej wysokości 77.500,00 ZŁ - na prawach wspólności majątkowej małżeńskiej z Anną Aleksandrą Stokłosą. To będzie jedno z ciekawszych spotkań na Krajnie. Można je zaplanować na obchody 650 lecia miasta.
ja
ja 21.11.2019, 21:17
Ha ha na wykopki z wami a zobaczycie jak sie pracuje a nie na sale co kto robi niech was nie obchodzi najlepiej zajac sie soba i swoja rodzina pa pa

Pozostałe