Święto Służby Cywilnej

  • 13.11.2019, 20:15 (aktualizacja 13.11.2019, 23:19)
  • iej
Święto Służby Cywilnej
11 listopada, to szczególna data, nie tylko ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Służby Cywilnej, podkreślając tym samym znaczenie roli służby cywilnej i administracji państwowej. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk w dniu 8 listopada w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej gościł pracowników cywilnych naszej jednostki. Obchody Święta Służby Cywilnej, były wyśmienitą okazją do podziękowania pracownikom za profesjonalizm w działaniu na rzecz formacji oraz wręczenia wyróżnień, listów gratulacyjnych i rozkazów o mianowaniu na wyższe stanowiska służbowe. To oni, obok mundurowych, poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań Policji.

 

11 listopada 1918 roku, to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 101 lat temu Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości także w administracji. Pierwszym tego rezultatem było rozpoczęcie działalności przez służbę cywilną. Prężnie działająca administracja rządowa jest sercem i mechanizmem działania niepodległego państwa. Obecnie korpus służby cywilnej zasila szeregi większości instytucji państwowych. Święto Służby Cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Tymi słowami przypominając historyczne podwaliny powstawania służby cywilnej uroczystą zbiórkę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Złotowie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie obok służby pełnionej przez funkcjonariuszy - mundurowych, policyjne szeregi zasila także 22 pracowników cywilnych – w tym 10 członków korpusu służby cywilnej. Osoby te są zatrudnione na rożnych stanowiskach pracy, w wielu dziedzinach, począwszy od pracowników administracyjno-biurowych, na specjalistach ds. finansów, transportu czy teleinformatyki kończąc. To właśnie pracownicy cywilni, obok policjantek i policjantów, mają istotny wkład we właściwe funkcjonowanie policyjnej formacji. Dbanie o należyty obieg dokumentów, wyposażenie jednostek oraz policjantów w odpowiedni sprzęt, finanse i sprawy kadrowe, to zaledwie kilka najważniejszych zadań, jakie rzetelnie wykonują na co dzień. Obowiązki te wymagają od pracowników cywilnych zaangażowania, stałego podnoszenia kwalifikacji i poszerzania doświadczenia o nowe umiejętności, co sumiennie realizują. Dzięki ich codziennej, solidnej i ciężkiej pracy, Policja jest postrzegana jako instytucja profesjonalna, nowoczesna i otwarta na potrzeby drugiego człowieka.

8 listopada w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej.

Święto, jak co roku, jest okazją, by wyróżnić cywilnych pracowników policji, którzy wykonują wiele zadań niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania policji. Komendant Powiatowy Policji w Złotowie młodszy inspektor Robert Chwedczyk wspólnie z Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie nadkom. Marcinem Kowalskim

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe