Symulator zagrożeń

  • 06.11.2019, 12:08
  • iej
Symulator zagrożeń
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną o nowoczesne urządzenie, służące podnoszeniu świadomości w zakresie bezpieczeństwa.

 

30 października 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarne jw Złotowie dokonano odbioru mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych i ekologicznych domu jednorodzinnego, pozwalającego ukazać i zobrazować szerokie spektrum zagrożeń pożarowych i ekologicznych, występujących w naszych mieszkaniach i domach. Zastosowanie realistycznego modelu przy odwzorowaniu elementów wyposażenia i postaci w odpowiedniej skali pozwala poprzez system wizyjny przekazanie obrazu na odbiorniki elektroniczne co umożliwia zorganizowanie interesujących i aktywnych zajęć, zwłaszcza dla najmłodszych słuchaczy.

Zakup symulatora jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (www.wfosgw.poznan.pl) z zakresu edukacji ekologicznej oraz środków Fundacji Bezpieczny Powiat w Złotowie. Wartość zadania opiewa na kwotę 52.545,00 zł, z czego 90% pochodzi ze środków WFOŚiGW w Poznaniu.

Mobilny symulator będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie w zakresie edukacji w szczególności dzieci i młodzieży w ramach profilaktyki i prewencji społecznej.

Opracowanie: Joanna Skowrońska, st. str. Maciej Palacz
Zdjęcia: KP PSP w Złotowie
Wprowadził: st. str. Maciej Palacz

iej

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe