Dbali o bezpieczeństwo Głowy Państwa

  • 11.10.2019, 07:44
  • iej
Dbali o bezpieczeństwo Głowy Państwa
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził mieszkańców powiatu złotowskiego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wsparci funkcjonariuszami innych formacji mundurowych, w tym Służby Ochrony Państwa dbali o bezpieczeństwo w trakcie spotkania Głowy Państwa z mieszkańcami.

 

Wizyta Prezydenta RP to spore wyzwanie i wielka odpowiedzialność dla policjantów i funkcjonariuszy innych formacji mundurowych. Dlatego dowodzenie takim zabezpieczeniem powierza się funkcjonariuszom z odpowiednim doświadczeniem. Przygotowanie i organizacja zabezpieczenia wizyty najważniejszej osoby w państwie to przede wszystkim współpraca z Kancelarią Prezydenta oraz Służbą Ochrony Państwa. W tym ważnym przedsięwzięciu nasze działania wspierali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, strażnicy złotowskiej straży miejskiej oraz przedstawiciele służby zdrowia czuwający nad zabezpieczeniem medycznym.

W czasie wizyty policjanci dbali o bezpieczeństwo Prezydenta, zaproszonych gości i oczywiście wszystkich, którzy przyszli na spotkanie. W działaniach wzięli udział policjanci z różnych komórek, od zabezpieczenia minersko-pirotechnicznego, poprzez przewodników psów tropiących po służby kryminalne, prewencji i ruchu drogowego. Każdy z policjantów miał swoją wyznaczoną rolę. Przełożeni dowodzili każdym z etapów przygotowań do wizyty Prezydenta, poprzez sam jego pobyt w naszym powiecie po bezpieczny powrót. Zarówno patrole umundurowane jak i operacyjne realizowały zadania w miejscach, w których pojawił się Prezydent. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na ład i porządek publiczny w okolicach tych miejsc.

Na kilka godzin przed przyjazdem Prezydenta policjanci specjalizujący się w postępowaniu z materiałami pirotechnicznymi dokładnie sprawdzili budynki oraz teren do nich przyległy, w których miał przebywać Pan Prezydent pod kątem niebezpiecznych ładunków. Działania mundurowych opierały się również na wystawieniu posterunków regulacji ruchem na wcześniej wyznaczonych skrzyżowaniach, aby zapewnić w odpowiednim czasie zamknięcie ruchu kołowego i pieszych na trasie przejazdu kolumny prezydenckiej. Dzięki zaangażowaniu każdej ze służb nie odnotowaliśmy żadnych niepożądanych zdarzeń zarówno w miejscu spotkań jak i w jego okolicach.

Pragniemy podziękować mieszkańcom powiatu złotowskiego za wyrozumiałość za niedogodności i życzliwą współpracę z wszystkimi służbami pracującymi w trakcie wizyty Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

MF

iej

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktotek
Ktotek 13.10.2019, 07:09
To nie wychwalanie sluzb tylko docenianie.kazdy ma w pracy obojetnie jakiej moment kiedy nalezaloby się docenić trud
Myślę że też Złotowianin.
Myślę że też Złotowianin. 11.10.2019, 12:31
Tak, poniekąd to ich policjantów praca ale trzeba przyznać że wykonana dobrze z uśmiechem i życzliwością. Byli pomocni przybyłym mieszkańcom powiatu.
Być może zbyt dużo wychwalania ich za każdą akcję, myślę że oni sami by tego rozgłosu nie zawsze chcieli gdyż to co ważne tak jak w przypadku wizyty Prezydenta RP umyka przy nagłaśnianiu pierdoł dotyczącym choćby stałemu marginesowi w powiecie.
Nie mnie oceniać ogólna pracę policji ale to co zrobili przy wizycie najważniejszej osoby w państwie to zasługuje na pochwałę dla nich wszystkich.
mic
mic 11.10.2019, 09:33
do czego to dochodzi, aby wyróżniać ludzi za to, że wykonują swoją pracę.. za to im płacimy..
Ciekawy
Ciekawy 11.10.2019, 07:50
A co mu grozilo w Zlotowie?
Marika
Marika 11.10.2019, 08:24
A co prezydentowi Gdańska groziło na Światełku do nieba w finale WOŚP?
Głupie pytanie to głupia odpowiedź.

Pozostałe