Problem parkingu - propozycja rozwiązania

  • 11.09.2019, 01:19 (aktualizacja 11.09.2019, 01:36)
  • iej
Problem parkingu - propozycja rozwiązania
Na pocztę elektroniczną naszej redakcji wpłynęła prośba od rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotowie

Prośba dotyczy regulacji ruchu na parkingu położonym przy Szkole Podstawowej nr 3, Przedszkolu nr 4 i MOPSie, od ulicy Królowej Jadwigi w Złotowie. Jak czytamy w liście do nas nadesłanym: Każdego ranka przy Szkole Podstawowej nr 3 dzieją się dantejskie sceny: kłótnie, trąbienie na siebie i zakorkowana ulica, to, niestety, codzienność. Dzieci, które idą chodnikiem są w niebezpieczeństwie, bo na chodnik wyjeżdżają samochody, z braku krawężników. Droga do szkoły nie jest w 100% bezpieczna. Godzina 7:45 - najgorzej. - Tak mówią rodzice i proszą o pomoc. A wystarczy zrobić wjazd i wyjazd z parkingu. Bo teraz jest jeden wspólny wyjazd i wjazd, co powoduje, że  samochody nie mogą się minąć. Rodzice na każdej wywiadowce mówią o tym problemie, rada rodziców też podobno już działała w tej sprawie. Jest też pomysł, aby w okolicy MOPSu zorganizować parking dla nauczycieli wf.

Prosimy o wsparcie!

Do listu została dołączona mapka propozycji dodatkowego wjazdu:

Być może faktycznie propozycja rodziców rozwiązałaby problem wspomnianych dantejskich scen na tym parkingu? Nie byłaby to wszak bardzo kosztowna inwestycja, a bezpieczeństwo naszych dzieci jest przecież najważniejsze.

iej

 

 

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 11.09.2019, 22:06
Szkoła ma dwa wejścia, ale jedno Dyrektor zamknął . Trochę rozładowałoby to ruch przy Królowej Jadwigi, gdyby było otwarte wejście od Szkolnej
do Aga
do Aga 11.09.2019, 22:33
Tak dobry pomysł nawet ma trzy wejścia . Więc tą stronę można zamknąć od Królowej Jadwigi albo zostawić dla starszych klas. Od strony Szkolnej dla młodych przynajmniej mniej schodów. I jest miejsce na parking.
My
My 11.09.2019, 21:56
Szkoła ma kilka wejść i trzy place .Można poświęcić ten od Królowej Jadwigi na parking dla szkoły i przedszkola . Zrobić miejsce dla rodziców którzy tylko zostawiają dzieci starsze.
Basia
Basia 11.09.2019, 21:50
Bezpieczeństwo dzieci powinno być na pierwszym miejscu. Problem z dojazdem jest znany i zgłaszany nie tylko do władz szkoły. Czy naprawdę musi wydarzyć się tragedia żeby ktoś rozpoczął działanie w tym kierunku? Duże natężenie ruchu, brak krawężników lub barierek i ruchliwe dzieci, nie trzeba mieć wyobraźni by przewidzieć, że wypadek to tylko kwestia czasu. Popieram inicjatywę związaną z ruchem "jednostronnym".
Piotr
Piotr 11.09.2019, 19:29
Totalnie pomylony pomył. Dodatkowy wjazd tylko zabierze kolejne miejsca do parkowania, których i tak jest mało. Niech "Super Rodzice" zaczną parkować poprawnie w miejscach do tego wyznaczonych (nawet na chodnikach) i po problemie.
Do Piotr
Do Piotr 11.09.2019, 19:46
Tylko zobacz ,że nie ma krawężników a po chodniku chodzą dzieci. Już nie jeden by miał dziecko na sumieniu. Za ośrodkiem pomocy można jeszcze zrobić parking w stronę sali . I tam mogą parkować osoby co prowadzą do przedszkola. A rodzic tylko podjeżdża i zostawia dziecko więc wjeżdża i wyjeżdża. I nikt nie musi na chodniku parkować. A rok temu przez te parkowanie na chodniku to wypadek był. Zapomnieli już mieszkańcy. ....
My
My 11.09.2019, 18:33
W zeszłym tygodniu rodzice - kierowcy zamiast pomocy w bezpiecznym pozostawieniu dzieci przed szkołą, byli legitymowani przez Policję co powodowało większe zamieszanie w ruchu i stwarzało niebezpieczeństwo dla dzieci idących do szkoły.
WP
WP 15.09.2019, 11:22
Legitymowani ,gdyż co piąty samochód - kierowca(rodzic) przewoził dzieci nie zgodnie z przepisami bezpieczeństwa?.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo 15.09.2019, 19:50
Przewożenie dzieci bez fotelika to rozumiem, że trzeba ukarać. Ale wszyscy widzą jakie są poranki przed szkołą.
Rozumiem, że rodzice chcą podwieźć pod samą szkołę dzieci uczęszczające do grupy przedszkolnej czy pierwszej klasy. Droga jest jednak na tyle wąska, że auta nie mogą się wymijać i ludzie jeżdżą po chodniku a jeszcze to parkowanie na chodniku.Zagrażają pieszym. Chodzi o dzieci idące do szkoły. A parkowanie samochód przed samym wjazdem na parking to nieporozumienie. Tam są pasy a i tak ludzie parkują stwarzając niebezpieczeństwo dla Wszystkich pieszych i rowerzystów. Wcześniej tak nie było.Problem powstał, gdy pojawiło się przedszkole. Bo miejsc parkingowych nie przybyło a dzieci jest sporo. Zaś rodzice dzieci szkolnych parkują na chodniku bo parking zostawiają dla przedszkolaków i klas 1. Tu nie chodzi o to aby kogoś teraz winić za poranną sytuację ale o to by nie doszło do tragedii z udziałem dzieci i znaleźć rozwiązanie .Więc póki sytuacja nie ulegnie zmianie Wszyscy powinniśmy zachować ostrożność!
muzyk
muzyk 16.09.2019, 07:48
Bezpieczeństwo najważniejsze-tak,ale zaplanowanie dojazdu do szkoły jest może jeszcze ważniejsze.Ja robię to 15-minut przed innymi i niema żadnego problemu.
Tomek
Tomek 11.09.2019, 16:00
Barszo sluszna inicjatywa. Problem jest palący.
TRYB
TRYB 11.09.2019, 09:07
Dla nauczycieli parking powinien być od strony ul Szkolnej.
Gość
Gość 11.09.2019, 07:15
Zlotow Wielkopolskie Zdroje nie na tym sie teraz skupia, trzeba poczekac az zdarzy sie wypadek, poleci jakis reportaz w tv i wtedy bedzie rada.

Pozostałe