Poselska wizyta

  • 21.08.2019, 09:55 (aktualizacja 21.08.2019, 10:06)
  • iej
Poselska wizyta
We wtorek 20 sierpnia burmistrz Złotowa Adam Pulit wraz z zastępcą burmistrza Małgorzatą Chołodowską, gościli posła na Sejm RP Marcina Porzucka, któremu towarzyszył radny powiatowy Wiesław Fidurski.

Po krótkim spotkaniu w Urzędzie Miasta i omówieniu problemów miasta, gość został zaproszony przez burmistrza Adama Pulita na zapoznanie z miastem „z wysokości rowerowego siodełka”. Panowie zasiedli na złotych rowerach miejskich i ruszyli „w miasto”. Trasa kilkukilometrowej przejażdżki wiodła z UM Złotów Aleją Piasta i ulicą Kujańską do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, gdzie w towarzystwie prezes MZWIK Edyty Iwańskiej, wiceburmistrz Małgorzata Chołodowska przedstawiła koncepcję wykorzystania starej wieży ciśnień, plany budowy ścieżki rowerowej do Kujana oraz krótko zarys największego przedsięwzięcia inwestycyjnego w dziejach Złotowa, czyli modernizacji oczyszczalni ścieków.

Następnie poseł Marcin Porzucek poznał następny problem miasta, czyli wiadukt kolejowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 189. Wiadukt powstał w 1870 roku podczas budowy linii kolejowej do Tczewa i dziś z racji swej niskiej wysokości stanowi barierę rozwojową dla miasta(ma tylko 370 cm). Kolejnym przystankiem była promenada i miejsce, gdzie stoi banner reklamujący teren inwestycyjny miasta o pow. 36 ha. Burmistrz zreferował posłowi sytuację w zakresie inwestycji zewnętrznych w mieście. Dalsza trasa przejażdżki wiodła do Zagrody Krajeńskiej, Półwyspu Rybackiego i do mostu na Głomi. Burmistrz Adam Pulit przedstawił swoje plany w sprawie zagospodarowania terenów zielonych miasta, w tym terenów nad Głomią. W trakcie wyprawy był też czas na przedstawienie dużego projektu, czyli remontu ulicy Zamkowej, na który miasto złoży wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi tu o duże pieniądze. Powrotna droga wiodła do pomnika ks.dr Bolesława Domańskiego, gdzie był czas na pamiątkową fotkę. Poseł Marcin Porzucek złożył deklarację wsparcia miasta w ich działaniach. Obie strony mają nadzieję na dalszą współpracę.

(red)

 

iej

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Baju baju baj.
Baju baju baj. 24.08.2019, 09:02
A może by tak zaprosić TVP W twoim mieście i pokazać te same tereny w których robiono sobie zdjęcia. Do tego można by dodać okolice Dworca kolejowego, koryta rzeki Głomia w mieście włącznie z promenadą, amfiteatr i jego zaplecze a także przejście pomostowe przez to coś na promenadzie prowadzącej do słynnej już zagrody Krajeńskiej oraz nasze piękne parki miejskie.
Drogowiec
Drogowiec 21.08.2019, 16:59
Wiadukt pod torami ma dokładnie 423cm. 3,70 jest na znaku, gdyż zakłada się zawsze półmetrową skrajnię drogową.
wełna
wełna 21.08.2019, 16:56
Zamkowa to kupa pieniędzy. Chyba z 6-7 mln. Gdyby Pulitowi udałoby się dostać 50% to kopnąłby w dupę Wełniaka.Ale do tego daleka droga.
Patrzcie jak u nas jest dobrze...
Patrzcie jak u nas jest dobrze... 21.08.2019, 14:17
Relacja jak z czasów komuny i efekty będą takie same. Mowa trawa. Gdyby slowo "posel" zamienić na "sekretarz partii" bylby tekst rodem z dziennika telewizyjnego.
A w obecnej formie pasuje do "wiadomosci" tvpiss. Puste slowa, niepotrzebna wizyta, reklama partyjna. Brrr!!
kase mają już pustą
kase mają już pustą 21.08.2019, 20:16
no i przy boku Fidurskiego,który prowadzi mu w Złotowie Biuro poselskie , na ul.Mickiewicza.
Fidurski tez chciał byc na zdjęciu.
totto
totto 21.08.2019, 12:42
Najbardziej konkretny z posłów naszego regionu. Krótki i rzeczowy. Pomógł mi w osobistej sprawie w biurze poselskim w Pile.
haha
haha 21.08.2019, 12:58
Krótki i rzeczowy?...W TV Asta był z nim wywiad to powiedział,że najbardziej ze swoim dzieckiem lubi sie bawić.Żadnych rewelacji !
uczy się dopiero
uczy się dopiero 21.08.2019, 11:09
Ten poseł to powinien to wiedzieć od dawna co dla Złotowa jest priorytetem ale nie wiedział tylko słuchał cały dzień Burmistrza Pulita.
Nic konkretnego nie obiecał bo jest słaby.

Pozostałe