Modernizacja hydroforni

  • 31.07.2019, 15:13 (aktualizacja 31.07.2019, 15:38)
  • Iej
Modernizacja hydroforni

W tym roku jednym z ważniejszych zadań stojących przed samorządem gminnym jest usprawnienie funkcjonowania zakrzewskiej hydroforni. Od początku roku poprzez Samorządowy Zakład Komunalny, realizowane są inwestycje w tym zakresie. Jako pierwsze poddane zostały modernizacji system uzdatniania i produkcji wody uzdatnionej wraz z automatyzacją procesów uzdatniania oraz wymianą rozdzielnicy zasilająco-sterującej za kwotę blisko 100.000,00 zł. Następnym etapem prac będzie budowa zbiornika retencyjnego wody uzdatnionej o pojemności 100 metrów sześciennych i montaż zestawu pompowo–hydroforowego pompowania wody drugiego stopnia, który zasilać będzie gminny system wodociągowy w rejonie oddziaływania stacji uzdatniania wody w Zakrzewie.

UG Zakrzewo

Iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wodnik
Wodnik 31.07.2019, 19:02
Zawsze się zastanawiam, dlaczego u nas się nie buduje wież ciśnień. Z tego są same zalety - ZAWSZE jednakowe ciśnienie wody, mniej awarii na sieciach ze względu na jednakowe ciśnienie, dłuższe "życie" kranów w naszych domach z tych samych powodów i - tak sądzę - mniej skomplikowana hydrofornia (tylko pompy). I myślę, że budowa takiej wieży wcale nie jest droższa od budowy hydroforni ze zbiornikami ciśnieniowymi.
Może ktoś ma sensowną odpowiedź?
Ciśnieniowe rozprowadzenie wody jest np. w Ujściu. Ale tam mają wręcz idealne warunki!

Pozostałe