61 mandatów karnych!

  • 31.07.2019, 11:19 (aktualizacja 01.08.2019, 07:47)
  • iej
61 mandatów karnych!
113 skontrolowanych pojazdów, 61 nałożonych mandatów karnych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości - to wynik wczorajszych działań prowadzonych na terenie powiatu złotowskiego i pilskiego przez grupę „SPEED”. W akcji wymierzonej w „piratów drogowych” udział wzięli policjanci z Chodzieży, Czarnkowa, Piły, Poznania, Wągrowca i Złotowa.

 

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci województwa wielkopolskiego wczoraj przeprowadzili działania pod kryptonimem „SPEED”.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego garnizonu, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Podczas wczorajszych działań Grupy nr 2 Piła „SPEED” namierzono 61 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W jednym przypadku kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili 92 wykroczenia popełnione przez kierujących. W trakcie działań nałożono 85 mandatów karnych, 6 razy zastosowano pouczenie, a w 1 przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 8 dowodów rejestracyjnych.

MF/ KPP Złotów

iej

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gen. Italia
Gen. Italia 01.08.2019, 00:00
Zespół „SPEED” działa na terenie całego garnizonu...
Garnizonu powiadacie - a to ciekawe.

Pozostałe