Rocznica Zbrodni Wołyńskiej

  • 11.07.2019, 17:17 (aktualizacja 11.07.2019, 17:24)
  • iej
Rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca 2013 roku, w 70. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Złotowie posadzono Dąb Pamięci. Obok stanął kamień upamiętniający tę inicjatywę. 

W ten sposób Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Złotowie oraz Rada i Zarząd Powiatu Złotowskiego oddały hołd Polakom i obywatelom polskim innych narodowości pomordowanym i okaleczonym na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. 

Dziś, w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, przy kamieniu zostały złożone kwiaty, zapalano również znicze.

Pamięć pomordowanych wspólnie z członkami Klubu uczcili Marta Kubiak - Poseł na Sejm RP, Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, Starosta Pilski Eligiusz Piotr Komarowski oraz Burmistrz Złotowa Adam Pulit.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kom
kom 11.07.2019, 21:23
A ta w środku, na rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, co tak rży?

Pozostałe