Zakrzewo we Francji

  • 22.06.2019, 10:24 (aktualizacja 22.06.2019, 10:54)
  • iej
Zakrzewo we Francji Mouroux – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna, liczy sobie ok. 3600 mieszkańców

W czwartek do zaprzyjaźnionego miasta Mouroux we Francji udała się delegacja z Zakrzewa: samorządowcy - wójt Marek Buława i radny Sejmiku Wielkopolski Henryk Szopiński, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Rodlanie oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zakrzewa. Polska delegacja spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem, gospodarzom przekazano m.in. pirograficzne i portretowe dzieło Włodzimierza Pankiewicza.

W trakcie kilkudniowej wizyty prowadzone będą rozmowy na temat współpracy na wielu płaszczyznach - kultury, sportu, oświaty, wymiany młodzieżowej. W sobotę 22 czerwca zespół Rodlanie wystąpi podczas prezentacji polskiej tradycji obchodów Nocy Świętojańskiej, a mieszkańcy Mouroux będą mogli skosztować potraw przygotowanych przez zakrzewskie KGW.

To będzie niezwykle owocna podróż, spotkanie mera Mouroux pani Sylvie Tournoux z wójtem Markiem Buławą przyniesie zapewne wiele ciekawych pomysłów dotyczących polsko-francuskiej współpracy!

Mouroux – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Sekwana i Marna, liczy sobie ok. 3600 mieszkańców

ije, fot. B. Matysek-Szopińska

iej

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe