A w Górznej czytali!

  • 12.06.2019, 19:57
  • Janusz Justyna
A w Górznej czytali!
Szkoła Podstawowa im. Tony'ego Halika w Górznej po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam”.

Przybyłych Gości oraz całą społeczność szkolną powitała pani dyrektor Krystyna Zarębska przedstawiając cel spotkania. Pociąg ruszył! Nie było to pendolino pędzące z zawrotną prędkością, ale językowa lokomotywa. Najpierw wysłuchaliśmy polskojęzycznej wersji „Lokomotywy” w audiobookowym wykonaniu P. Fronczewskiego.

W wagonie pierwszym zasiadła pani Julita Milczyńska – przedstawiciel lokalnej prasy, która przeczytała fragment „Lokomotywy” w języku francuskim.

Do drugiego wagonu dołączyła Pani Sylwia Żyjewska – nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole - czytając fragment „ Lokomotywy” w języku niemieckim.

W wagonie trzecim zagościł Ksiądz Rafał Ochojski. Lokomotywa zabrzmiała w gwarze śląskiej.

Czwarty wagon to wersja anglojęzyczna „Lokomotywy”, którą zaprezentowała pani Magdalena Nowacka - nauczyciel języka angielskiego.

Do wagonu piątego dołączyła Kinga Grzywna – uczennica klasy V, która podczas zajęć dodatkowych, stworzyła własną, ilustrowaną książkę przygodową pt. „Przygody Wilka Wojtka”. Kinga odczytała fragment swojej książki.

Wagon szósty pozostał pusty. Dlaczego ? Dla kogo był on przeznaczony? Dla każdego z nas. Dla tych, co lubią czytać książki i dla tych, dzięki którym książki możemy czytać.

Następnie, pani dyrektor wraz z przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego wręczyła naszym Gościom podziękowania i upominki za przyłączenie się do wspólnego czytania.

Zwieńczeniem akcji było wspólne zdjęcie z książką.

Wspólne czytanie „Lokomotywy” poprzedzone było akcją bookcrossing'ową. Kolejnym wydarzeniem mającym na celu promocję czytelnictwa w naszej szkole będzie Kiermasz Taniej Książki, który już wkrótce.

Akcję zainicjowała Biblioteka Szkolna pod opieką pani dyrektor K. Zarębskiej i p. W. Pilipów-Gacka wraz z Samorządem Uczniowskim pod opieką p. M.Nowackiej.

Serdecznie dziękujemy Pani J. Milczyńskiej i Księdzu R. Ochojskiemu MSF za przybycie i wspaniałą interpretację wiersza.

 

Magda Nowacka

Szkoła Podstawowa im. T. Halika w Górznej

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe