Porozumienie w sprawie chodnika

  • 11.06.2019, 15:09
  • Janusz Justyna
Porozumienie w sprawie chodnika

Porozumienie władz Powiatu Złotowskiego i Gminy Zakrzewo w sprawie budowy chodnika w Czernicach przyniosło pierwsze owoce już w ubiegłym roku, kiedy to wzdłuż drogi wybudowano trakt o długości nieco ponad 1 kilometra. Jeszcze na etapie planowania tej inwestycji samorządowcy zapowiadali, że będzie ona realizowana w kilku etapach. Przyszedł czas na wypełnienie tej deklaracji. W starostwie powiatowym została dziś podpisana umowa w sprawie udzielenia przez gminę powiatowi dotacji celowej w kwocie 80 tysięcy złotych z przeznaczeniem realizację inwestycji w Czernicach. Dokument podpisali Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć i Skarbnik Powiatu Grzegorz Piękoś oraz Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława i skarbnik gminy Czesława Wilk. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo Krzysztof Doroszuk.

I tym razem samorządy podzieliły się kosztami budowy chodnika po połowie. Wkład Powiatu Złotowskiego również wyniesie 80 tysięcy złotych. 

Niewątpliwie to dobra inwestycja - w bezpieczeństwo. 

W Czernicach powstanie zatem kolejny odcinek chodnika - również o długości około 1 kilometra.

Starostwo Złotów 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe