Poniedziałek, 21.10.2019

Komunikacja miejska w Złotowie

  • 10.06.2019, 08:21 (aktualizacja 10.06.2019, 20:14)
  • Janusz Justyna
Komunikacja miejska w Złotowie PTC Mapka projektowanej trasy linii Złotowskiej komunikacji miejskiej wariant I
Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego Urzędu Miejskiego o godz. 14.00 zaplanowano spotkanie pod tytułem "Koncepcja uruchomienia komunikacji miejskiej w Złotowie - Poprawa funkcjonowania komunikacji na terenie miasta Złotowa".

Przyczyną aż 17% zanieczyszczeń powietrza jest komunikacja. W trosce o jakość powietrza, w którym oddychamy, Burmistrz Miasta Złotowa zlecił opracowanie „Koncepcji komunikacji miejskiej w Złotowie”. To obszerne opracowanie ma służyć przygotowaniu organizacji transportu publicznego w naszym mieście, a także aplikowaniu o środki zewnętrzne.

Z uwagi na fakt, iż projektowana komunikacja ma przede wszystkim służyć mieszkańcom i w jak największym stopniu zaspokajać ich potrzeby, chcemy poznać Państwa zdanie na temat opracowanego dokumentu.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim, w Sali Sesyjnej w dniu 10 czerwca o godzinie 14.00. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań autorowi opracowania.

Jeżeli macie Państwo uwagi dotyczące treści dokumentu, można je zgłosić za pomocą „Formularza zgłaszania uwag”, znajdującego się u dołu strony - zarówno w formie elektronicznej (na adres [email protected]) jak i papierowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Złotowie (formularz musi być podpisany).

Uwagi dotyczące opracowanego dokumentu należy składać do dnia 30 czerwca 2019 roku.

Z dokumentem zapoznać się można poprzez:

·         dokumenty załączone do niniejszej informacji,

·         w pokoju nr 35 (II piętro), codziennie w dni robocze w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Złotowie.

Szczególnie ważne będą Państwa uwagi dotyczące:

·         rodzaju taboru komunikacji miejskiej,

·         przebiegu tras,

·         częstotliwości przejazdów,

·         taryfę opłat.

Czekamy na Państwa opinie!

Dzisiejsze spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie Złotow.pl

UM Złotów

Na zdjęciach wariant I i wariant II

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kumpel
Kumpel 12.06.2019, 19:24
Studnia bez dna, lepiej zainwestować te miliony w infrastrukturę miejską
Dzisiaj tylko PiS
Dzisiaj tylko PiS 12.06.2019, 13:30
Ktoś napisał że ,, na pis głosowały wsie ".
I co z tego czy głosujący na PiS to ludzie gorsi, jeśli tak to jak wsie mają traktować tzw inne środowiska. Jeśli chce się tolerancji to ona musi działać w obie strony.
Każdemu komu uwiera słowo PiS proszę udać się do odpowiedniego lekarza. Ta choroba może mieć podobne podłoże do klaustrofobi lub innych symptomów chorobowych z którymi trzeba przyznać, trudno żyć.
??
?? 12.06.2019, 18:24
Ten wpis pasuje tu jak pięść do nosa. Co ma Pis do komunikacji miejskiej ? No chyba że zamiast autobusów będą jeździły pisbusy a zamiast przystanków będą pisdanki.
!!!!
!!!! 12.06.2019, 23:12
No właśnie to po diabła dzisiaj o 12:08 jakiś palant napisał "na pis głosowali wsie"i że wsie mogą jeździć samochodami bo mają ich naddto a do tego i busa mają.
No co ma pis do ich samochodów, busa czy głosowania.
Komunikacja miejska tak ale w dużym obszarze miejskim jeżeli go nie ma, trzeba dołożyć okoliczne wsie jako dzielnice.
Pasażer
Pasażer 10.06.2019, 18:19
3-4 autobusy na jednej linii?! Porażka! Lepiej ze 2 max 3 linie i bilety czasowe na przejazd ważne z przesiadką. A tak to z Jastrowskiej do szpitala (albo na odwrót) będzie się jechać pół godziny!
dobrze będzie
dobrze będzie 11.06.2019, 12:11
Dwa autobusy w jedną stronę i dwa autobusy w przeciwną jest dobrze.Gdy jeden autobus będzie wyjeżdżał z ul.Jeziornej to drugi w w tym samym czasie z Chojnickiej,mijać będą się w połowie drogi tak samo będzie w przeciwna stronę
Będą dodatkowe przystanki "na żądanie" ale musicie napisac do Burmistrza ,w którym miejscu ma byc przystanek
Tomek
Tomek 10.06.2019, 16:03
Dlaczego zaproszenie do dyskusji na temat komunikacji zostało opublikowane na tej stroniedziś o 14:12? (a sama dyskusja się zaczęła o 14 - to wyklucza możliwość wzięcia w niej udziału :/
interesuj się więcej
interesuj się więcej 11.06.2019, 12:13
Były plakaty na tablicach ogłoszeń,trzy dni wcześniej.
Jan
Jan 10.06.2019, 18:17
To nie jest portal informacyjny UM Złotów. Ogłoszenie było na stronie UM. Trzeba po prostu się interesować a nie narzekać.
Do J.
Do J. 10.06.2019, 22:58
To nie jest portal informacyjny Urzędu Miasta?? To nowość!! Zawsze nim byl. Informacyjno - promocyjny.
Domino
Domino 10.06.2019, 15:21
Koncepcja koncepcją, wizjonerzy ją mają i nic w tym dziwnego. Pozostaje pytanie jak ta koncepcja będzie współgrała z totalnym chaosem organizacji ruchu z którym mamy do czynienia teraz. Przecież to horror który trwa od pięciu lat do tego ogromne korki ul. Mickiewicza, Obr. Warszawy, Grudzińskich.
Bez zmiany organizacji ruchu w całym mieście ta koncepcja nie ma szans. Burmistrz ma dużo czasu na myślenie co tu by jeszcze.... Tylko jest pytanie jak to nie wypali to kto za to zapłaci. Czy czasami nie mieszkańcy Złotowa którym nagle wzrosną podatki, opłaty stałe i inne daniny na utrzymanie bardzo kulturalnej rzeszy urzędnikow. Każdemu rozgarniętemu mieszkańcowi wydawać by się mogło że przed uruchomieniem koncepcji, należałoby o niej popytać mieszkańców. Przecież przy uruchomieniu takiej komunikacji każdy pyta, a ile za bilet. Żaden przewoźnik nie pojedzie za co laska. To przewoźnik powinien podać cenę przejazdu i rodzaj taboru komunikacji. Przecież nie wchodzą w grę pojazdy wojskowe dlatego to Burmistrz po rozmowach z przewoźnikami powinien nas powiadomić o propozycjach jakie dają potencjalni przewoźnicy. Nasze życzenia taboru i opłat dla oferenta przewozowego nie mają żadnego znaczenia.
A tak poza tym wszystkim to Złotów (miasto) zmienia nam się zmienia. UF.
Paj Sem
Paj Sem 10.06.2019, 23:56
Włącz sobie relację bo gadasz głupoty. Domino to ci się w głowie przewróciło
Psst,  Paj Sem
Psst, Paj Sem 11.06.2019, 12:00
Domino się nie przewróciło oj nie. Jeżeli już to Paj Sem pali gary.
Jeżeli komunikacja obejmie gminę i miasto to będzie o czym mówić. No i trzeba zmienić organizację ruchu w samym mieście bo wytyczenie trasy to nie problem.
Zobaczymy kto miał rację.
Bar
Bar 13.06.2019, 12:23
Projekt ma obejmować komunikację miejską, czyli miasto Złotów. Jeżeli już to pokusiłbym się jedynie do przejazdu przez Blękwit. To przyszła złotowska dzielnica, jest tam odpowiednia infrastruktura drogowa, zakład pracy, mrówka , osiedle domków. Do tej trasy mamy zasilanie Zwierzyńca, nadleśnictwa i amfiteatru
Gość
Gość 10.06.2019, 14:14
A co z okolicznymi wioskami?
Tylko miasto i miasto.
na pis głosowali wsie
na pis głosowali wsie 12.06.2019, 12:08
Wioski mają samochody po dwa lub trzy przy każdym domu.
Jeżdżą Kobryń i małe busy to jest aż nadto dla was ,na wsiach.
Gościu
Gościu 10.06.2019, 18:43
Powiedziałbym, że wtedy jest to zadanie powiatu lub gminy Złotów i miasta.

Pozostałe