Pączki na wałach przeciwpowodziowych

  • 27.05.2019, 12:43
  • Janusz Justyna
Pączki na wałach przeciwpowodziowych
Kolejne wybory za nami. Choć nie są to wybory, które przesądzą o dalszych zmianach w Polsce, ale są bardzo ważne, bowiem stanowią ocenę działań Prawa i Sprawiedliwość w skali kraju i naszego powiatu. Duża akcja propagandowa opozycji, wplątanie w kampanię wyborczą nauczycieli, dzieci niepełnosprawnych, atak na Kościół to wszystko okazało się nieskuteczne. Zwyciężył zdrowy rozsądek.

 

Osobiście cieszy mnie wynik Marcina Porzucka, którego biuro poselskie prowadzę, a który kandydował z 6 miejsca. W skali Wielkopolski Marcin Porzucek uzyskał w powiecie złotowskim procentowo trzeci wynik. A Prawo i Sprawiedliwość w naszym powiecie zdobyło 39,74% poparcia, a dystans do KE to tylko ok 1,6%. To najmniejsza różnica w powiatach w północnej Wielkopolsce. To mnie cieszy osobiście. Choć zasmuca wynik w Złotowie. Ale na wsi Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, tam nie dociera propaganda lokalnych skrajnie lewicowych mediów i ludzie używają zdrowego rozsądku, nie słuchają pseudoautorytetów, którzy dbają o własne interesy okadzając się często wonnym dymem dobroczynności. Mamy też w powiecie do czynienia z ludźmi, którzy niedawno w czambuł potępiali PIS, a obecnie stroją się w piórka jego wielkich zwolenników. Jednak ludzie, szczególnie na wsi widzą ten fałsz i mówią o nich, że są jak wieprzki, które z każdego koryta się najedzą. Uważam więc, że ten zbiorowy rozum zwycięży.

Jako jedyna partia organizowaliśmy otwarte spotkania z kandydatami i nie baliśmy się konfrontacji z wyborcami. Odwiedzili nas: Marcin Porzucek, Zdzisław Krasnodębski, Joanna Lichocka(Złotów i Jastrowie), Jan Dziedziczak. Była też Andżelika Możdżanowska. Frekwencja na spotkaniach mieliśmy, z reguły, bardzo dobrą. Na drogach i ulicach powiatu było widać przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość.

Przed nami, na jesieni kolejne wybory, tym razem parlamentarne, które pokażą czy Polacy chcą dalszych zmian. Czy odsuną na trwałe pseudoelity, które poza dbaniem o własne wąskie interesy mają w nosie Polaków. Widzimy to też na przykładzie naszej powiatowej rzeczywistości, gdzie zmanipulowani ludzie głosują na kandydatów, którzy działają na ich szkodę. Co najwyżej, przyniosą wam pączki gdy będziecie tonąć…….

Podsumowując, dziękuję wszystkim którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, tym którzy mają odwagę się do mojej partii przyznawać. Przed nami jeszcze sporo pracy- jesienne wybory.

PS. Jeden z prominentnych działaczy Platformy w zapale dyskusyjnym na FB napisał mi kiedyś, że zgotują nam (tj. PIS) w wyborach Stalingrad. Zapomniał biedak, że tam łupnia dostali Niemcy….

Wiesław Fidurski

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jendrzej
jendrzej 27.08.2020, 21:07
a co to za przy***s .
Taka Polska
Taka Polska 07.09.2019, 05:44
Frekwencja, partie polityczne to nic innego jak mącenie i oszukiwanie Polaków. Niezależnie od przynależności partyjnej motto jest to samo jak robić żeby zarobić i się nie narobić. Od 30 lat mamy te same twarze wmawiające jak mamy żyć, rozdające pieniądze tym którzy idą z tymi którzy akurat rządzą. Politycy skłócili Polaków do tego stopnia, że są gotowi zabić drugiego Polaka. Ludzie skupieni w polityce to "rasowi biorcy pieniędzy polskiego podatnika". Sponsorem, który finansuje ten stan rzeczy są prywatni przedsiębiorcy i ich pracownicy.
W Polsce z owoców Produktu Krajowego Brutto korzystają te grupy zawodowe, które przez cały okres zawodowy z finansowego punktu nie wpłaciły do niego ani grosza.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.06.2019, 21:45
Ciekawe, kiedy Porzucek w końcu zdemontuje swój plakat wyborczy dokładnie na przeciwko złotowskiej kamery z UM?!
Nadal opłaca swoją kampanię wyborczą?!
Czytelnik
Czytelnik 28.05.2019, 16:11
Nie wiedziałem że PIS to partia autora tego artykułu. Ja myślałem że jest on jej członkiem ?
Czytnik
Czytnik 30.05.2019, 11:34
Ma partię w garści, tak jak i członka
XXL
XXL 28.05.2019, 14:46
Bzdura totalna!!! PIS dostało tyle głosów w gminie bo pleban powiedział w niedzielę że tak trzeba. W Zlotowie żyją bardziej światli ludzie i nawet 500+ pisiorom nie pomoglo ?
Tomek
Tomek 28.05.2019, 11:16
W skrócie: im większe za*** tym więcej osób głosowało na PiS.

Ludzie, którzy mają problem z obliczeniem procentów, mylą podatki z dodatkami, a ich szczytowym osiągnięciem w tym roku było wypełnienie wniosku o zapomogę przy pomocy Pani w urzędu masowo głosowali na PiS.

Lekarze, przedsiębiorcy, inżynierowie, nauczyciele w większości nie. Hmm...

Rzeczywiście, z tego można wysnuć wnioski, że mądrzy Polacy przejrzeli na oczy.
TR
TR 29.05.2019, 11:20
Jestem inżynierm i nauczycielen. Noe koniecznie jest tak ja piszesz.
Tomek
Tomek 30.05.2019, 11:33
Sądząc po ilości błędów w tych dwóch krótkich zdaniach, bez wątpienia. :P
XXL
XXL 28.05.2019, 14:48
Dokładnie w punkt ?
Cenzin
Cenzin 28.05.2019, 12:45
Przedsiębiorcy i inżynierowie za PiS, lekarze i nauczyciele za KE
Alvaro
Alvaro 28.05.2019, 10:50
A co Pan na to powie? Art. 250a Kodeksu Karnego: "Kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób lub za głosowanie w określony sposób, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." Czy obiecanie 500 zł każdemu rodzicowi, który zagłosuje na tę partię to nie przekupstwo? Czy może politycy nie podlegają pod kodeks karny?
XL
XL 28.05.2019, 14:39
I o to chodzi ?
G
G 28.05.2019, 13:48
Ja dam 200 żebyś sobie ryj moczem spłukał.
Obserwator
Obserwator 28.05.2019, 14:51
Płytki jesteś czlowieczku ?
Alvaro
Alvaro 28.05.2019, 14:35
No nie spodziewałem się inne odpowiedzi od wyborcy PiSu :D
Polak
Polak 28.05.2019, 12:48
Ci pisowscy politycy nie tylko nie podlegają pod kodeks karny, ale sami sobie zmieniają prawo wedlug uznania, aby zniszczyć politycznych przeciwników. Ciemnemu ludowi wmówili, że ścigają komunistów i wszystko jest ok. Prawa już nie ma, jest prawo pisu. I sprawiedliwość pisu, czyli: "kto z nami ten sprawiedliwy, kto przeciw, ten oszust, komunista, antypolak itp."
Jestem Polakiem i chcę żyć w kraju praworządnym, a nie pislamskim. Niestety wielu odda wolnosc i prawo za 500 srebrników i bajeczki o narodowej dumie.
kopacz
kopacz 27.05.2019, 19:26
Precz ze Złodziejanką . Zgadzam się !! To lokalna partia oszustów, robiących kasę na ludzkim nieszczęściu
Sarbia
Sarbia 27.05.2019, 18:44
"nie słuchają pseudoautorytetów, którzy dbają o własne interesy okadzając się często wonnym dymem dobroczynności" Nie sądzę żeby antykościelne wypociny serwowane przez Larwę miały jakikolwiek wpływ na wybory. Może na kilku cymbałów dało się nabrać na ten antykościelny jad tego głupiego lewaka.
Ruja
Ruja 29.05.2019, 11:24
Leszcz vel Larwa to chory człowiek. W za ciasnej skórze mieszka.
Platformiany leming
Platformiany leming 27.05.2019, 18:37
Ja jestem lemingiem z wysokim czołem, naczytałem się dzisiaj wyborczej i wiem jedno: Pis wygrało jedynie o włos.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 27.05.2019, 18:08
Interesujący fakt. Jeden z mandatów dla PiS zdobyła pani Andżelika Możdżanowska. W 2015 roku była posłem PSL. Później przeszła do obozu władzy. Wybór Wielkopolan z 26 maja oznacza więc, że koalicja rządowa w Sejmie skurczyła się o jednego posła. Na jej miejsce wejdzie bowiem Piotr Walkowski z PSL. Kosiniak Kamysz ma radość:) Gowin (dawne PO) ma radość. No i będący w niełasce działacze PSL też ją mają. Oczywiście mam na myśli banitów z naszego regionu, którzy tak dzielnie wspierali panią Andżelikę w kampanii wyborczej.
popis
popis 27.05.2019, 18:30
Ten poseł to tylko radość na kilka miesięcy. Po wyborach w październiku nie będzie już PSL.
ej chłopy
ej chłopy 27.05.2019, 18:48
Z tego co słyszę z powiatu to nie PSL ale Ruch Ludowy w Pisie.
Arab
Arab 27.05.2019, 15:40
Wonnym dymem dobroczynności. Dobre to zapewne chodzi o tych co promowali Kopaczową. Nigdy już nie dam na Złodziejankę.
BRYZA
BRYZA 27.05.2019, 15:23
To prawda że to co jako zwolennicy PiSu zrobiliśmy w tych wyborach głosując na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości to ocena działań Prawa i Sprawiedliwości w skali kraju a ich decyzje nie mają nic wspólnego z oceną działania Złotowskiego PiSu. Wysoka wygrana PiSu na wsi nie ma żadnego przełożenia na wulgarna propagandę w lewicowych mediach gdyż tej propagandy z wiadomych zaszłości historycznych oni mają powyżej uszu. Ludzie wsi podobnie jak zwykli ludzie miastowi mówią tym samym językiem z tym że ich nikt za to nie potępia.
Z tego powodu że łączy ich wiele podobnych spraw o czym każdy kto ma kogoś na wsi wysoka wygrana PiSu na wsi nikogo nie zaskakuje. W związku z tym, niefortunnym wydaje się przypisywaniem sobie sukcesu co też jest nie na miejscu tym bardziej że jak Pan napisał po raz kolejny, wynik wyborów w Złotowie nie tylko ,,zasmuca" ale stanowi fakt który nijak nie da się przekuć w sukces. Być może do października spełni się nasza nadzieja która będąc wielkim znakiem zapytania spowoduje że większa ilość Złotowian przekona się do konieczności pójścia na wybory i zagłosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości tak aby jako posłowie w zdecydowanej większości mogli dalej realizować zakreślony program rządowy obejmujący całą Polskę i wszystkich Polaków.
GOU
GOU 27.05.2019, 20:29
post, co ty wypisujesz. Powyższy komentarz trzeba czytać ze zrozumieniem. Jest lepiej ale to nie sukces lokalnego PiSu lecz wyborców PiSu i taka jest prawda. Złotów to 20 tysięczne miasto a koło szczątkowe z jakiego powodu niech każdy sobie odpowie sam. Poza tym PiS w Wielkopolsce nie ma podziału na kierunki geograficzne i one nie mogą tłumaczyć tego że w Złotowie nadal dobrze władzy trzymają się postkomuniści i to na nich w przytłaczającej większości głosują wyborcy. Idąc twoim tokiem geograficznego myślenia to Krajenka odniosła niebotyczny sukces gdyż tam wygrał PiS co chyba jest dziejowym sukcesem mieszkańców tego miasta. Kiedy Złotów osiągnie podobny sukces do Krajenki a po wyborach samorządowych miastem będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość będziemy mogli mówić o wspólnym sukcesie.
Jednak aby o tym myśleć najpierw potrzeba dokonać takiej przemiany postrzegania potrzeb mieszkańców przez lokalny PiS aby ludzie uwierzyli że to oni bez względu na stan posiadania są potrzebni i chronieni przed powszechną z kulturą podaną pogardą że strony władzy z którą spotykają wtedy, kiedy jej potrzebują.
Tak czy siak, bez zmian czy przy zmianie w październiku PiS na pierwszym miejscu stanie.
post
post 27.05.2019, 18:32
Złotowski PIS w pólnocnej Wielkopolsce ma najlepszy wynik. Więc co ty wypisujesz.
Magda do post
Magda do post 27.05.2019, 22:24
Jeżeli BRYZA nie ma racji i nie napisał/a w komentarzu bolesnej prawdy to pan Piotr Tomasz mija się z nią całkowicie. Po wybraniu do PE Pani Andżeliki Możdżanowskiej PiS nic nie traci a wręcz pozyskuje jednego posła w PE, czyli tam gdzie ich wybieralismy. Gdyby nie wysoka wygrana PiSu to jej by tam nie było a tak mamy o jedno miejsce więcej. Co do Sejmu to niech się Pan Piotr nie martwi bo już niedługo wybory parlamentarne a wtedy to PiS wygrywając może uzyskać nie tylko zwykłą ale i Konstytucyjną większość. Tak więc Panie Piotrze cieszmy się z tego co mamy w kraju a poprzez kulturę osobistą nadrabiajmy zaległości u nas to i wszystko będzie dobrze a o PSL niech się Pan nie martwi bo na dzień dzisiejszy dla PiSu nie stanowi on żadnego zagrożenia.
Bez odbioru
Bez odbioru 27.05.2019, 13:02
Usunąć jeszcze czerwonych z Pisu i wynik bedzie jeszcze lepszy
Ok
Ok 27.05.2019, 12:52
Wszystko byłoby super, gdyby nie rozdawnictwo i wygrana głównie dzięki temu, to rozmywa wynik PiSu.
Sol
Sol 27.05.2019, 15:06
Rozdawnictwo mafiom vatowskim zoatało zlikwidowanie. Wspieranie rodzin i dzieci to inwestycja.

Pozostałe