Zwycięstwo KE Wielkopolsce. Ewa Kopacz z najlepszym wynikiem

  • 27.05.2019, 01:03 (aktualizacja 27.05.2019, 20:54)
  • contact contact
Zwycięstwo KE Wielkopolsce. Ewa Kopacz z najlepszym wynikiem
Wybory do Europarlamentu na terenie woj. wielkopolskiego zdecydowanie wygrała Koalicja Europejska. Według wstępnego sondażu kandydaci tego komitetu zdobyli łącznie 46% głosów. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,7%. Podium uzupełnia Wiosna, na którą zagłosowało 8,3 proc. wyborców (w skali kraju 6,7%).

W Parlamencie Europejskim, jak wynika z sondażu firmy Ipsos, może ponownie zasiąść pięciu eurodeputowanych z Wielkopolski. Pewne są mandaty dla Ewy Kopacz z Koalicji Europejskiej (263 674 głosów), Zdzisława Krasnodębskiego z PiS (156 867 głosów) oraz Leszka Millera z KE (81 918 głosów).

Frekwencja w województwie wyniosła 44,7 proc. Dzięki niej na mandat mają również szansę Andżelika Możdżanowska z PiS (74 443) oraz Sylwia Spurek z Wiosny (62 359 głosów).

Warto zauważyć, że reprezentacja naszego województwa w PE zmieni się całkowicie. W dobiegającej końca kadencji w Parlamencie Europejskim zasiadali: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Adam Szejnfeld z PO, Krystyna Łybacka z SLD, Andrzej Grzyb z PSL i Ryszard Czarnecki z PiS.

Na liczbę mandatów, która przypada na dany okręg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wpływ ma nie tylko procentowe wyniki głosów oddanych na poszczególne listy, ale też w bardzo dużej mierze - frekwencja. Im jest ona wyższa, tym więcej mandatów dostaje dany okręg wyborczy.

 

 

contact contact

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Macier
Macier 08.06.2019, 11:44
Kiedy widzę np. Schreibera, Kaletę, Pawłowicz dostaję obstrukcji.
My Naród
My Naród 08.06.2019, 08:37
Mam pytanie czy Wam również robi się niedobrze i zbiera sie na wymioty jak widzicie Tuska, Schetynę, Giesdorf, Neumanna, Halickiego, Szczerbę, Kopaczową, Grupińskiego, Gawłowskiego et consortes?

Złotowiak
Złotowiak 05.06.2019, 11:33
Pokażcie jeden powód za głosowaniem na tą babę
ppppp
ppppp 27.05.2019, 21:08
Głosują na PZPR, głosują na agentów SB. Z czego to wynika? Z niewiedzy....
mim
mim 27.05.2019, 20:49
- nie rozumiem jak można głosować na byłych członków PZPR
Lala
Lala 27.05.2019, 20:48
Z powodu takich ludzi jak kopacz nigdy nie zagłosuję na PO
makrela
makrela 27.05.2019, 12:04
Dziwne, że pani od rzucania kamieniami w dinozaury dostała tyle głosów. To żle świadczy o naszym społeczeństwie
alina
alina 27.05.2019, 11:28
Brawo PiS.
6
6 27.05.2019, 10:56
Baty dostali i piszą że to pierwszy krok do pokonania PiS. K.... gamoniu jeden dostaniecie taki wypierd... w następnych wyborach, że dziub zrobisz jak kosiniak kamlot teraz!!! K... tak czytam i myślę, jacy wy najarani jesteście, ale h... wielki, z tego wynika. Banda nieudaczników, gamoni i (nie napisze ze względu na poprawność polityczną)!!!!
do 6
do 6 27.05.2019, 14:15
Ty juz tym komentarzem powiedziałeś wszystko o sobie i o wyborcach PiS.
john
john 05.06.2019, 11:40
dureń
eew
eew 27.05.2019, 10:44
Chój z wynikiem tej z***j KOalicji. Zobaczcie jak na tym wyszła mafia platformerska. Jak zdegradowali swój stan w PE. Czy ktoś policzył ile platfusów weszło?
My Naród
My Naród 05.06.2019, 11:31
czternastu POdłych donosicieli folksdojczów dostało się do czwartej Rzeszy
OBOP
OBOP 27.05.2019, 09:19
41,34 KE i 39,74 PIS to wynik dla powiatu złotowskiego. Lepszy dla PIS niż w Wielkopolsce. https://wybory.gov.pl/pe2019/p…
Ipsos
Ipsos 27.05.2019, 09:11
Wyniki w poszczególnych gminach powiatu złotowskiego odbiegają od wynikow wojewódzkich.
ATOS
ATOS 27.05.2019, 08:51
To było pewne jak wybór naszych władców samorządowych. W pielęgnacji postkomuny jesteśmy najlepsi. Pomimo że całe lata narzekamy na trudy życia, kiedy przychodzi co do czego głosujemy na tych, którzy kładą nam kłody pod nogi mówiąc o wiecznych kryzysach pomniejszające nasze dochody a ich portfele powiększały w zagranicznych bankach. Jak w województwie o jednym z największych danych bezrobocia małych miasteczek takich jak Złotów można głosować na osoby którze to bezrobocie tworzyły. Widać bieda i głupota ludzi, którzy nie myślą o zmianie swojego statutu jest doskonałą metodą która daje 100% zwycięstwo w walce o swoje. O tym wiedziała Kopacz i Miler dlatego wybrali nasze województwo. Tak naprawdę to oni nasze ludzkie sprawy mają gdzieś czego wyraz dali kiedy rządzili a co teraz pokażą w PE to już wiemy.
Nie wiem i już wątpię że u nas twarze POkoleniowego komunizmu kiedykolwiek odejdą do historii.
takie bezmózgi
takie bezmózgi 27.05.2019, 10:08
Atos masz rację.Za dużo głupich ludzi jest w powiecie złotowskim.Za pare złotych,które dostali podpisaliby cyragraf.
Miller tak
Miller tak 27.05.2019, 07:40
To że wygrała to świadczy na jakim obecnie poziomie jest to województwo ,jak można głosować na takie coś...
beka
beka 27.05.2019, 07:09
i jak w tym kraju ma być dobrze?

Pozostałe