Artyści z Hawajów w Złotowie

  • 23.05.2019, 00:38 (aktualizacja 23.05.2019, 00:44)
  • Janusz Justyna
Artyści z Hawajów w Złotowie
W niedzielę 26 maja 2019 r., Muzeum Ziemi Złotowskiej proponuje wydarzenie artystyczne w przestrzeni placu Paderewskiego. W godzinach 13-16 odbędzie się tam Targowisko Sztuki. Na złotowskich kramach po raz drugi zaprezentują się artyści goszczący na plenerze w Starej Wiśniewce.

 

Tworzymy nieformalną grupę artystów, która korzystając z gościnności, mecenatu Państwa Ewy i Norberta Gindów, już od kilkunastu lat, spotyka się „na Hawajach”. Przybywamy tu z całej Polski, czasem spoza jej granic, by tworzyć, rozmawiać, wymieniać artystyczne doświadczenia. Folwark Hawaje to miejsce niezwykłe. Pod jego przyjaznym niebem powstają nasze obrazy, nowe koncepcje wystaw i działań artystycznych. Artystów i gospodarzy, od lat, łączy miłość do sztuki, tak różnie postrzeganej, definiowanej. Na folwarku odbywa się prawdziwa jej celebracja, to wspaniały czas, który spędzamy wspólnie delektując się miejscem, bliskością natury, kulinariami, filmem, muzyką – tu tworzymy.” – relacjonuje komisarz pleneru Greta Grabowska.

Plener trwa od 12.05 do 26.05.2019 r. Zapraszamy także 24 maja do Folwarku Hawaje - szczegóły na plakacie w galerii.

ARTYŚCI:

Ewa Bogucka Pudlis - Elbląg

Katarzyna Hałas - Inowrocław

Janusz Łapczuk - Koszalin

Jan Misiek - Gdańsk

Teresa Muracka - Pruszków

Bogdan Nagórka - Bobolice

Alek Osada - Gdańsk

Damian Pacha - Bolesław

Mariusz Połeć - Cieślin

Katarzyna Skoczyńska - Pruszków

Edward Zoc - Sopot

Greta Grabowska - Koszalin komisarz pleneru

 

Zapraszamy mieszkańców miasta i okolicy do wejścia w interakcję z artystami. Będzie można z nimi porozmawiać, popatrzeć w jakiej technice tworzą swoje prace, a nawet coś zakupić. Poza działam sztuki, dostępne będzie stoisko muzealne z pamiątkami lokalnymi. Liczymy, że plac Paderewskiego, centralny punkt miasta, stanie się po raz kolejny Aktywnym Ryneczkiem w Złotowie.

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe