Przedszkolaki na komendzie

  • 14.05.2019, 11:54
  • Janusz Justyna
Przedszkolaki na komendzie
Złotowscy policjanci gościli u siebie grupę przedszkolaków z Oddziału przedszkolnego przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Stawnicy. Dzieci w ramach niecodziennej wizyty miały okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej pracy, ale przede wszystkim mogły usłyszeć wiele cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem.

 

Złotowską komendę policji odwiedziły dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Niepublicznej Szkole w Stawnicy. Spotkanie odbyło się w sali odpraw, najmłodsi bardzo chętnie słuchali opowieści o tym jak wygląda i na czym tak naprawdę polega praca policjantów. Z radością też przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia swoich własnych odcisków palców w specjalnie dla nich przygotowanych pamiątkowych kartkach.

Sierżant sztabowy Damian Pachuc zajmujący się profilaktyką społeczną w rozmowie poruszał kwestię bezpieczeństwa najmłodszych podczas drogi do szkoły, wypoczynku czy w domu. Dzieci uważnie słuchały cennych rad. Policjant przypominał maluchom również o ważnej roli ''odblasków''.

W czasie pobytu w komendzie przedszkolaki dowiedziały się, jakie czynności wykonuje między innymi oficer dyżurny policji, technik kryminalistyki, dzielnicowy czy policjant ruchu drogowego. Dzieci chętnie przymierzały elementy sprzętu policyjnego, oglądały wyposażenie komendy i radiowozów w sprzęt specjalistyczny. Jak zawsze, największe zainteresowanie wzbudzał policyjny motocykl i radiowóz. Na zakończenie spotkania przedszkolaki z Oddziału przy  Niepublicznej Szkole Podstawowej w Stawnicy przekazały na ręce sierżanta sztabowego Damiana Pachuca serdeczne podziękowania dla złotowskich policjantów za możliwość odwiedzin miejsca pracy funkcjonariuszy oraz rozmowę z mundurowymi dzięki, której utrwalają zasady bezpiecznych zachowań oraz poznają rolę i zadania Policji.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe