Droga Sypniewo-Nadarzyce. Znamy stanowisko MON

  • 09.05.2019, 15:47
  • Janusz Justyna
Droga Sypniewo-Nadarzyce. Znamy stanowisko MON

 

Długotrwałe starania i osobiste zaangażowanie Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego, wspieranego przez Posła na Sejm RP Grzegorza Piechowiaka, przyniosły oczekiwany efekt. Do starostwa powiatowego wpłynęło pismo wystosowane przez Departament Strategii i Planowania Obronnego w Ministerstwie Obrony Narodowej dotyczące drogi powiatowej nr 1013P. Mowa o 8-kilometrowym odcinku biegnącym z Sypniewa do Nadarzyc, gdzie funkcjonuje 21. Centralny Poligon Lotniczy. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy stwierdzono, że wspomniana droga wpisuje się w system dróg wojskowych i jest istotnym elementem komunikacyjnym dla Sił Zbrojnych RP oraz wojsk sojuszniczych.

Wobec powyższego starostę poinformowano, że zachodzą podstawy do podjęcia przez MON działań zmierzających do umieszczenia przedmiotowej drogi w wykazie dróg o znaczeniu obronnym, co jest warunkiem koniecznym do możliwości sfinansowania przebudowy ze środków przeznaczonych na realizację zadań obronnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Jednoczenie w piśmie zawarto informację, że ewentualne finansowanie przebudowy drogi może nastąpić najwcześniej od 2021 roku.

Patrycja Kajewska

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sipdop
sipdop 30.05.2019, 21:50
Dzisiaj od rana wszelkie odpady wielkogabarytowe, z Jastrowia i okolic, zwożone są na teren kotłowni osiedlowej przy ulicy Wojska Polskiego. Kurz, pył, zapachy, gryzonie i Bóg wie jeszcze co...Ponadto, na terenie tejże kotłowni, zgodnie z decyzją starosty złotowskiego, składować można odpady niebezpieczne pod ogromnym namiotem (Decyzja nr OS.6233.2.2015 z dnia 23 stycznia 2015 r.). Rodzaje odpadów, to min.: kwasy, alkalia, środki ochrony roślin, lamy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, farby, tusze, kleje, żywice zawierające substancje niebezpieczne, detergenty, baterie , akumulatory...i wiele, wiele innych. Czy ktokolwiek wie, co tam może być jeszcze? Acha...czy to kogokolwiek interesuje? Są tu jacyś radni?
wojtek
wojtek 23.05.2019, 23:01
Na nic Tomaszek W. Wojuje. A tu na złość mu drogę zrobią i argumenty z ręki uciekną. Biedaczysko gówno zdziałać dał radę
Janusz
Janusz 09.05.2019, 19:15
Super!
Tylko będzie jeszcze trzeba jakoś do Sypniewa dojechać że Szwecji lub Brzeźnicy???
Brawo władza!
Ja
Ja 09.05.2019, 16:28
Janusz nie pisz bzdur o zaangażowaniu starosty bo było niewielkie

Pozostałe