Długi weekend za kierownicą

  • 07.05.2019, 16:08 (aktualizacja 07.05.2019, 16:49)
  • Janusz Justyna
Długi weekend za kierownicą
Zakończył się długi weekend, który dla wielu osób trwał aż sześć dni. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu złotowskiego czuwali policjanci ruchu drogowego prowadząc działania „Bezpieczny Weekend - Majowy Weekend 2019”. Uwaga - BMW pędziło drogą krajową z prędkością 153 km/h.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla jednych majówka to czas odpoczynku, dla innych – czas wytężonej pracy. Przez wszystkie wolne dni - już od wtorku (30 kwietnia) do późnego niedzielnego wieczora (5 maja) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „ Bezpieczny Weekend - Majowy Weekend 2019”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali czy kierowcy i pasażerowie używali pasów bezpieczeństwa oraz przyglądali się w jaki sposób przewożono dzieci. Sprawdzali także stan techniczny aut. W trakcie policyjnej akcji policjanci skontrolowali ponad 250 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili blisko 110 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz zatrzymali za nadmierną prędkość 10 praw jazdy. Podczas działań policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne, a powodem zatrzymania dokumentów był stan techniczny pojazdów zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Podczas tegorocznego weekendu majowego na drogach naszego regionu doszło do 5 kolizji, ujawniono także 5 nietrzeźwych kierujących.

Przykładem nieodpowiedzialnego zachowaniem na drodze jakie zarejestrowali w trakcie prowadzonych działań policjanci była brawurowa jazda młodego kierowcy osobowego bmw. 23-latek, który prawo jazdy posiadał zaledwie od 3 lat za popełnione wykroczenia stracił uprawnienia oraz został ukarany wysoką grzywną.

30 kwietnia br. policjanci złotowskiej drogówki zarejestrowali nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie kierowcy pojazdu marki BMW, które mogło zakończyć się tragicznie. Zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 19.00 na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Okonkiem, a miejscowością Podgaje. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, w czasie patrolu nieoznakowanym radiowozem, zauważyli osobowe BMW, którego kierujący podejmując manewr wyprzedzania zmusił do gwałtownego hamowania kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku. Gdyby nie szybka reakcja kierowcy jadącego z miejscowości Jastrowie manewr wyprzedzania osobowego bmw zakończyłby się zderzeniem czołowym. Funkcjonariusze ruszyli za nieodpowiedzialnym kierowcą, aby zatrzymać go do kontroli. Ten jednak przyspieszył. Policjanci, jadąc za pojazdem, zarejestrowali kolejne wykroczenia popełniane przez kierowcę osobowego bmw – min. nie stosowanie się do znaku poziomego „linia podwójna ciągła" i linia jednostronnie nieprzekraczalna, znaku pionowego zakaz wyprzedzania.

Mundurowi wykonali także pomiar prędkości samochodu osobowego w terenie niezabudowanym. BMW pędziło drogą krajową z prędkością 153 km/h.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec Szczecinka. Spotkanie z mundurowymi nie zakończyło się dla niego pomyślnie. Za tak rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. 23-latek został już przesłuchany i dobrowolnie poddał się karze grzywny 2500 złotych oraz środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów. Chęć zaoszczędzenia kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem!

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe