Sobota, 24.08.2019

Wypadek na trasie Śmiardowo Złot. - Złotów

  • 18.04.2019, 09:39 (aktualizacja 18.04.2019, 23:59)
  • Janusz Justyna
Wypadek na trasie Śmiardowo Złot. - Złotów

18.04.2109 r kilka minut po godzinie szóstej za pośrednictwem WCPR Poznań do SKKP Złotów wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 189 między Złotowem a Śmiardowem Złotowskim. Dyżurny Stanowiska Kierowania do interwencji bezzwłocznie zadysponował dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Złotów oraz zastęp z najbliższej m. zdarzenia jednostki OSP Kujan. O zdarzeniu poinformowano Policję oraz PRM.

 Wkrótce do SKKP spływa informacja przekazana przez dowódcę zastępu który jako pierwszy dotarł na miejsce. Treść meldunku mówi o samochodzie ciężarowym który po uderzeniu w drzewo znajduje się w pozycji na boku całkowicie blokując drogę wojewódzką. Kierowca - jedyna osoba uczestnicząca w zdarzeniu - znajduje się poza pojazdem przy poszkodowanym znajdują się osoby postronne - uczestnicy ruchu, którzy najechali na zdarzenie. Podjęte działania w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia m.in. poprzez odłączenie akumulatorów w pojeździe, wobec kierowcy wdrożono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął opiekę nad osobą poszkodowaną a po wstępnej ocenie stanu pacjenta podjęto decyzję o przewiezieniu go do Szpitala.

W działaniach brało udział jedenastu strażaków dwa patrole policji, zespól ZRM. Do uprzątnięcia wraku ciężarówki potrzebny był dźwig oraz samochód pomocy drogowej o odpowiednich parametrach.

Utrudnienia w ruchu na wskazanym odcinku drogi związane z czynnościami Policji oraz usuwaniem wraku i resztek pokolizyjnych trwały około 6 godzin.

(red), info i foto: KP PSP Złotów i Piotr S.

 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pilne
Pilne 19.04.2019, 13:35
A dzisiaj 19 kwietnia wypadek znów w Złotowie na skrzyżowaniu koło przepompowni.Ciągle albo stłuczka albo wypadek.
Dyrekcja Dróg musi tu wybudować duże bezkolizyjne rondo.Tu jeżdżą Tiry i ciężarówki i duzo nerwów tracą aby wymanewrować zakręt.
Jan
Jan 19.04.2019, 21:59
Racja. A miejsca na rondo jest aż nadto!
Kierowca
Kierowca 19.04.2019, 06:06
Drzewa, drzewa, drzewa! Czas je w końcu wyciąć!
Całe szczęście, ze się nie przyczyniły do tragiczniejszego skutku!

Pozostałe