Narodowe sadzenie lasu

  • 17.04.2019, 12:13
  • Janusz Justyna
Narodowe sadzenie lasu Foto: Anna Lemańczyk
Prezydent Rzeczpospolitej Polski objął patronatem akcję Narodowego Sadzenia Lasu, podczas której leśnicy przekażą 100 000 sadzonek rodzimych drzew.

 

W lasach w całej Polsce trwa coroczne wielkie sadzenie lasu. W ramach akcji #1000drzewnaminutę leśnicy sadzą około 500 mln drzew rocznie.
Jednak nie tylko leśnicy mogą zrobić coś dobrego dla naszej planety. Każdy obywatel również może posadzić swoje drzewo, by pozytywnie wpłynąć na środowisko. Nawet najdrobniejszy gest się liczy.

Akcja „Narodowe Sadzenie Lasu” ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w sadzenie drzew, by każdy mógł mieć swój pozytywny wpływ na klimat i środowisko przyrodnicze. Nawet te osoby, które nigdy nie posadziły jeszcze żadnego drzewa też mogą się przyłączyć do akcji. Leśnicy wytłumaczą jak posadzić drzewko i zadbać o nie, by się dobrze czuło i rosło swobodnie.
Wystarczy 26 kwietnia w godz. 9 - 18 przyjść do najbliższego nadleśnictwa (lub na wskazane przez nie miejsce) i bezpłatnie otrzymać drzewko, by posadzić je na własnych gruntach lub innych dostępnych gruntach poza zarządem Lasów Państwowych . W tym dniu leśnicy przekażą w ręce wszystkich chętnych 100 000 sadzonek. Liczba drzewek jest ograniczona.
Akcja w całej Polsce odbywa się pod auspicjami Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Drzewa mają duży wpływ na nasze życie. Dostarczają tlen, biorą udział w transpiracji i obiegu wody, dostarczają drewna, pochłaniają dwutlenek węgla – co wpływa
na akumulację węgla, są barierą dla wiatru i mają duży wpływ na klimat. Dostarczają zwierzętom i ludziom pożywienie oraz materiał do budowy schronienia. Dodatkowo spacer wśród drzew sprawia, że można się wyciszyć, ukoić nerwy, a nawet doświadczyć głębszych przeżyć. Stosowanie sylwoterapii (dziedzina medycyny alternatywnej) pozwala na czerpanie energii poprzez przytulanie się do drzew.

RDLP w Pile, Dominika Nadolna

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe