Sobota, 20.07.2019

Akcje strażaków

  • 15.04.2019, 12:34 (aktualizacja 15.04.2019, 12:39)
  • Janusz Justyna
Akcje strażaków

11 kwietnia 2019

o godz.21.41 :

do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w m. Nowy Buczek. Na miejsce zdarzenia zadysponowano najbliższe jednostki OSP, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz Dyżurnego Kierownictwa KP PSP. Po przeprowadzeniu rozpoznania niezwłocznie zapadła decyzja o podjęciu działań gaśniczych w wyniku, których pożar został zlokalizowany i ugaszony. W konsekwencji powstałego pożaru zniszczeniu uległo wyłącznie ok. ¼ budynku, gdzie składowano min. opał i drobne wyposażenie gospodarcze. W trwających blisko trzy godziny działaniach zaangażowanych było łącznie 31 strażaków z jednostek OSP Osowo, OSP Lipka, OSP Batorowo, OSP Wielki Buczek oraz z KP PSP Złotów.

Około 11.30:

do SKKP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w obiekcie handlowo-mieszkalnym przy ulicy Wojska Polskiego w Złotowie.  Zdarzenie dotyczyło kompleksu budynków mieszkalno/handlowo/usługowych w centrum miasta w zabudowie szeregowej. Do miejsca wskazanego w zgłoszeniu zadysponowano pluton ratowniczy z JRG Złotów. W chwili dojazdu służb niewielkie zadymienie w części handlowej i jego zapleczu i znacznie większe w części piwnicznej. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, przeprowadzili rozpoznanie potwierdzając wstępnie źródło zdarzenia w pomieszczeniu kotłowni z piecem centralnego ogrzewania. Brak osób poszkodowanych. W wyniku podjętych działań pożar zlokalizowano i ugaszono. Dokonano pomiarów na obecność stężeń substancji niebezpiecznych w tym m.in. tlenku węgla nie stwierdzono. Uwzględniając powyższe zakończono działania JOP w miejscu zdarzenia.

KP PSP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
R112
R112 24.04.2019, 00:24
Dalej nie bardzo łapię po kiego do praktycznie wszystkich zdarzeń wyjeżdża operacyjny... Tak na marginesie P. Januszu: PLUTON GAŚNICZY - nie RATOWNICZY.
Pozdrowienia z Podbeskidzia :)
YTRS
YTRS 24.04.2019, 00:28
wiesz dobrze że chodzi o dziennik i pieniądze

Pozostałe