Okonek przejął jeziorka

  • 09.04.2019, 13:04
  • Janusz Justyna
Okonek przejął jeziorka
W czerwcu ubiegłego roku Starosta Złotowski Ryszard Goławski przejął nieruchomość stanowiącą zbiorniki wodne (o powierzchni 10,25 ha) zlokalizowane w Podgajach w gminie Okonek. Mowa o popularnych „jeziorkach”, które na mocy protokołu zdawczo-odbiorczego przekazał powiatowi Skarb Państwa reprezentowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Poznaniu.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska wędkarskiego już wtedy starosta podjął decyzję o udostępnieniu zbiorników wędkarzom zrzeszonym w Okręgu Nadnoteckim Polskiego Związku Wędkarskiego w Pile.

Dziś sprawa popularnych „jeziorek” wróciła. Ryszard Goławski (działający w imieniu Skarbu Państwa) i Burmistrz Okonka Andrzej Jasiłek przed południem podpisali umowę użyczenia wspomnianej nieruchomości (pokrytej wodami stojącymi) gminie Okonek. Zawarto ją na okres trzech lat, tj. do 8 kwietnia 2022 roku, z możliwością przedłużenia.

We wspomnianym dokumencie gmina Okonek zobowiązała się m.in. do prowadzenia prawidłowej gospodarki rybackiej oraz utrzymania czystości wód oraz terenu wokół użyczonego jeziora.

Trzeba zaznaczyć, że przejęcie „jeziorek”, w następstwie czego możliwe było podpisanie dzisiejszej umowy, to wynik intensywnych i długotrwałych starań Starosty Złotowskiego.

Starostwo

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do
do 11.04.2019, 07:48
No to Rysiu tera kupimy wędki, flaszkę i na ryby......
Iks
Iks 09.04.2019, 23:06
Kolesie przy korytkach
best
best 09.04.2019, 14:45
Zakąska musi być. Rybka lubi....

Pozostałe