Piątek, 26.04.2019

ZDK później

  • 27.03.2019, 20:53
  • Janusz Justyna
ZDK później
W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Złotowa wycofano z jej programu głosowanie uchwał o powstaniu Złotowskiego Domu Kultury

Radny Krzysztof Koronkiewicz zgłosił na początku sesji  wniosek o wycofanie uchwał dotyczących powstania ZDK. Radny dowodził, że wokół powołania do życia na nowo ZDK jest zbyt dużo niejasnych spraw i pytań bez odpowiedzi. Według niego głosowanie należało odłożyć na później, a powstanie ZDK przełożyć nawet na 1 stycznia 2020, dając czas na uporządkowanie wszystkich niewiadomych. A pomysł z reaktywowaniem ZDK 1 lipca 2019 roku, zaledwie dzień pod Euro Eco Festivalu, będzie ponad siły pracowników złotowskiej kultury.

Przewodniczący rady Stanisław Wojtuń zarządził głosowanie nad  wnioskiem radnego Koronkiewicza i okazało się, że większość radnych go popiera.  Za zmianą w programie sesji i wycofaniem głosowania nad powstaniem ZDK  głos oddało ośmioro radnych - Aldona Chamarczuk, Grzegorz Kolera, Henryk Golla, Jakub Pieniążkowski, Stanisław Wełniak, Mariola Wegner, Krzysztof Koronkiewicz, Krzysztof Żelichowski; pięciu radnych było przeciw - Zygmunt Muzioł, Janusz Justyna, Łukasz Piosik, Stanisław Wojtuń i Maciej Zając), a dwoje radnych wstrzymało się od głosu - Agnieszka Jęsiek-Barabasz i Roman Głyżewski .

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawość
ciekawość 2.04.2019, 18:13
A co ze stowarzyszeniami działającymi w tym obiekcie?
To też wielka niewiadoma, nikt o tym nie mówi.
dbałość o zasady
dbałość o zasady 2.04.2019, 18:36
A co firmami komercyjnymi, które poprzez znajomości wynajmują lokale w obiekcie ZCAS za dumpingowe stawki wobec konkurencji?
popieram działalność stowarzyszeń
popieram działalność stowarzyszeń 4.04.2019, 12:54
Firmy komercyjne powinny opuścić obiekt. Natomiast, stowarzyszenia powinny być skupione w tym obiekcie - w salach po firmach. To centrum miasta i dobry punkt dla działań stowarzyszeń w każdej specjalności.
realista
realista 2.04.2019, 15:37
Jeśli ma powstać Dom Kultury, to muszą być znane szczegóły. Inaczej Burmistrz i jego poplecznicy zrobią samowolkę i mogą być kosztowne tego skutki. Przecież wystarczy, żeby sprecyzowano - co mam w tym obiekcie zostać, kogo i co chce usunąć, co nowego wprowadzić. takie to trudne???
Odp.
Odp. 2.04.2019, 15:57
Trudne. Latwiej utworzyć coś nowego bez wytyczonych, znaleźć człowieka, który będzie za to odpowiedzialny i jeśli mu się uda, to przyjąć wszystkie pochwaly za jego pracę, a jesli nie, to zarzucić na niego odpowiedzialność. Taktyka wladzy.
ted
ted 28.03.2019, 19:35
Pieniążkowski z tą bandą hamulcowych?
Oskar
Oskar 28.03.2019, 14:08
Niestety w dzisiejszym społeczeństwie nie ma zapotrzebowania na kulturę więc taka placówka jest zbędna bo służy tylko jako klub spotkań dla emerytów
kos
kos 29.03.2019, 18:20
No to ZCAS tym bardziej zamknijmy, po co nam taki dziwaczny twór ...
bagno
bagno 28.03.2019, 12:04
Komuna nadal rządzi w Złotowie
Jasne że....
Jasne że.... 31.03.2019, 00:25
Mówisz o sobie?
podpis
podpis 28.03.2019, 10:09
Niestety, znowu hamulcowi zadziałali
pol
pol 28.03.2019, 09:13
Koronkiewicz tylko niszczy. Nić więcej.. Wspólnik Wełniaka
Romano
Romano 30.03.2019, 15:03
Krzysztof Koronkiewicz to akurat jedyny radny w tej radzie który nie kalkuluje tylko mówi szczerze i nie owija w bawełnę
Do Romano
Do Romano 1.04.2019, 01:02
Co za naiwność. Dla przedszkolaka jestem wyrozumiały, jak gada głupoty (wiadomo), ale dla Koronkiewicza to nie
KH
KH 31.03.2019, 13:57
dobre.
Gość
Gość 28.03.2019, 08:34
To nie jest nic związane z przedłużeniem. Wszyscy chcą aby ZDK powstał,tylko przed jego powstaniem należy mieć pełen obraz jego funkcjonowania a nie utworzyć a później będziemy myśleć jak to ma działać. Trzeba tylko włączyć myślenie, aby to dobrze zaplanować. Słuszna decyzja.
obi
obi 28.03.2019, 17:36
A jest jakiś plan?
ob.
ob. 28.03.2019, 07:36
Po to szedł St. Wełniak do rady, by bronić swych decyzji, choćby najgorszych. Niestety, znalazł sprzymierzeńców. Biedny ten Złotów! Po co komu kultura, prawda? Improwizacja wystarczy.
Grażynka nie może
Grażynka nie może 28.03.2019, 03:05
Pieniążek panikuje i niepotrzebnie podjudza Koronke. Przedłużanie nic nie da!
Zenek
Zenek 28.03.2019, 01:03
I słusznie, są ważniejsze potrzeby niż dom kultury

Pozostałe