Wypadek ciężarówki z trzodą chlewną

  • 08.03.2019, 09:15
  • Janusz Justyna
Wypadek ciężarówki z trzodą chlewną
5 marca 2019 r. o godz. 11.43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego przewożącego trzodę chlewną.

Zdarzenie w m. Jastrowie na drodze krajowej K11 a przewrócony na bok pojazd powodował utrudnienia w ruchu drogowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy JRG Złotów, grupę operacyjną Komendanta Powiatowego oraz pięć najbliższych jednostek OSP. Na miejsce zdarzenia dysponowano także służby Policji, Pog. Energetycznego, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, zarządcy Odcinka Drogowego oraz przedstawiciela Powiatowego Zespoły Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicestarosty powiatu złotowskiego. Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło, że w części ładunkowej pozostaje blisko 170 sztuk trzody chlewnej wymagającej pilnej ewakuacji, którą rozpoczęły  przybyłe JOP m.in. poprzez wykonanie dojścia w zewnętrznym poszyciu przyczepy transportowej , pierwotnie na przylegający wyznaczony teren a następnie przy wsparciu pracowników przewoźnika bezpośrednio do podstawionego pojazdu zastępczego. Równolegle działania zabezpieczające w związku z ładunkiem prowadzą służby weterynaryjne. Po ewakuacji przewożonych zwierząt  i ich dalszym zabezpieczeniu, służby Pomocy Drogowej dokonały postawienia i przemieszenia uszkodzonego zestawu drogowego w wyznaczone miejsce. Łącznie w trwających blisko 5 godzin działaniach zaangażowanych było 28 strażaków z KP PSP Złotów, OSP Jastrowie, OSP Sypniewo, OSP Osówka, OSP Pniewo, OSP Zalesie wspartych zadysponowanymi na miejsce działań pozostałymi służbami ratowniczymi.  

KP PSP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wywalili się
Wywalili się 08.03.2019, 09:37
Jakaś wycieczka jechała z pewnej partii?

Pozostałe