Policjant uratował bezdomnego

  • 28.02.2019, 16:16
  • Janusz Justyna
Policjant uratował bezdomnego
Mocno wycieńczony i odwodniony 69-letni mężczyzna został uratowany w minioną środę dzięki reakcji dzielnicowego aspiranta sztabowego Sławomira Rummlera. Pełniący na co dzień służbę na terenie gminy Tarnówka policjant zauważył, że od dłuższego czasu nie miał kontaktu z mężczyzną. W czasie kontroli jednego z pustostanów w miejscowości Sokolna policjant odnalazł w stanie skrajnego wyczerpania 69-latka. Mężczyzna trafił już pod fachową opiekę medyczną. Gdyby, nie szybka pomoc dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence, mogłoby dojść do tragedii.

 

Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence zaniepokoił fakt, że od dłuższego czasu nie spotkał znanego mu 69-letniego bezdomnego. Aspirant sztabowy Sławomir Rummler postanowił poszukać mężczyzny wspólnie z policjantem służby kryminalnej z którym pełnił służbę i ustalić jego aktualne miejsce pobytu. Mimo, iż temperatura w ciągu dnia sięga kilkunastu stopni Celsjusza w nocy spada jeszcze w okolice zera stwarzając realne zagrożenie dla osób nie posiadających dachu nad głową. W poszukiwaniu bezdomnego dzielnicowy udał się między innymi do pustostanu stojącego w miejscowości Sokolna w gminie Tarnówka. Tam na prowizorycznym posłaniu odnalazł osłabionego i odwodnionego 69-latka. Mężczyzną, który z wycieńczenia nie potrafił utrzymać się na nogach, zaopiekowali się wezwani przez policjanta ratownicy medyczni. Na szczęście, tym razem pomoc nadeszła w odpowiednim czasie.

Policja apeluje:

Zwracajmy uwagę na los osób bezdomnych, każdy napotkany przypadek, gdzie zagrożone jest życie takich osób zgłaszajmy na numer alarmowy 112. Każdy przekazany sygnał zostanie sprawdzony i może uratować komuś życie.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ryszard Szczepański
Ryszard Szczepański 28.02.2019, 21:29
Jestem w posiadaniu kserokopii pism kierowanych do Urzędu Gminy i do opieki społecznej w miejscowości Tarnówka podpisywanych przez ostatnie 4 lata każdego roku przed sezonem zimowym, przez naszą byłą radną i sołtyskę w sprawie bezdomności w naszej wsi. Czy odpowiednie służby gminne , opieka społeczna i społeczność naszej gminy były bezduszne, czy było brak po prostu ludzkiego odruchu. Brawo Panie dzielnicowy, lecz proszę zwrócić uwagę na poprzednie czterolecie, gdy nie było żadnej reakcji na te pisma, wstyd, wstyd, wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że służby gminne nie podejmą względem mnie kroków prawnych, które mnie i moją rodzinę dotknęły ze strony tych władz . Ryszard Szczepański, mimo wszystko martwiący się podejściem gminy do ludzi bezdomnych. Pozdrowienia dla najważniejszej osoby w naszej gminie.
Uznanie dla Pana Sławomira
Uznanie dla Pana Sławomira 28.02.2019, 18:22
Dlaczego na siłę robi się z ludzi bezdomnych.
Sprawa nie do pomyślenia na zachodzie.
Ostatnio mój znajomy któremu zmarła najbliższa osoba, pozbyła się mieszkania socjalnego 50 m² z kuchnią, i łazienką na rzecz jadno pokojowego mieszkania bez kuchni i łazienki w zimnej starej kamienicy. Musiała opuścić mieszkanie z dobrymi warunkami między innymi dlatego że inni czekają w kolejce na mieszkania socjalne. W tej sytuacji zamiast budować tanie mieszkania dla młodych, rzągluje się już istniejącymi mieszkaniami socjalnymi. W takim układzie aby nie było kolejnych bezdomnych lepiej by było jakby po śmierci najemcy, osoby mniej zaradne a po niej pozostające też umierały. Ta konkretna osoba już nie młoda, choć w pewnym stopniu uzależniona od alkoholu prędzej czy później znajdzie się w podobnej sytuacji do pana z Tarnówki. Przecież w dobie dopłat przede wszystkim do małych mieszkań można by postarać się aby osoby ubogie miały pokój, niewielką kuchnię i łazienkę. Takich osób jak pan z Tarnówki na terenie powiatu jest wiele więcej tylko czy trzeba tak długo czekać aż ktoś z zimna i głodu nie może się utrzymać się na nogach, wtedy dopiero znajdzie się dla niego jak napisano fachowa pomoc i to dzięki roztropności i empatii dla nie radzącego sobie człowieka ze strony dzielnicowego.
na start obiecali po milionie każdemu a nie dali
na start obiecali po milionie każdemu a nie dali 28.02.2019, 20:19
Jakby każdemu przydzielić mieszkanie tanio to byłby powrót do Socjalizmu(nawet nie Komunizmu bo to wyższy poziom rozwoju gospodarczego) A chcieliśmy sami aby w 1989r.Wałęsa obalił Socjalizm i aby każdy miał jakiś kapitał.No więc mamy to co chcieliśmy sami. Mamy wielu bezdomnych,biednych,chorych,zdanych na siebie i sklepy second hand.
Do powyższego, który chciał milon ale mu nie dali.
Do powyższego, który chciał milon ale mu nie dali. 28.02.2019, 22:39
Nikt po milionie nikomu nie obiecywał i żadnych obietnic tego typu w Socjaliźmie nie było. Widać zażyłemu Socjaliście pomyliły się lata zaszłe z latami pomroczności jasnej którą można było zasłonić swoją głupotę. Cały powyższy komentarz jest tak idiotyczny jak to że Wałęsa sam obalił Socjalizm w 1989r. Człowieku do tego 1989r. potrzeba było kilkadziesięciu lat. Lat w których za słowo Wolność ginęło wielu ludzi z wielu pokoleń także tych zapomnianych. Wiedz że Komunizm, tak Komunizm w Polsce obalił wielki Ruch Dziesięcio milionowej Solidarności. Twierdzenie że popierający zmianę podległego zacofania sowieckiego systemu dążyli do tego co spotkało tego pana czy innych Polaków jest tak denne aż nie do uwierzenia że ktokolwiek dzisiaj może tak pomyśleć. Oczywiście mamy chorych biednych i bezdomnych ale to nie znaczy że mają być zdani sami na siebie i że tak musi być.
Skąd tyś człowieku się urwał.
Oto
Oto 28.02.2019, 19:02
Rzągluje... Niezłe

Pozostałe