Więcej za odpady

  • 23.02.2019, 01:02 (aktualizacja 23.02.2019, 01:31)
  • Janusz Justyna
Więcej za odpady
Od kwietnia mieszkańcy gmin należących do PRGOK zapłacą więcej za odbiór odpadów.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od kwietnia br. Za odpady segregowane opłata będzie wynosiła 15 zł od osoby w gospodarstwie domowym (podwyżka o 5 zł), za odpady niesegregowane zapłacimy 35 zł od osoby. Dla rodzin wieloosobowych podwyżka jest dość znacząca. Zmieni się częstotliwość odbioru - w blokowiskach nawet częściej niż raz w tygodniu, w domach jednorodzinnych raz na dwa tygodnie. Raz w jednym tygodniu będą zabierane odpady zmieszane, a następnie w drugim tygodniu odbierane będą odpady posegregowane - papier i plastik. Szkło - tylko raz na cztery tygodnie. Odpady biodegradowalne od kwietnia do końca listopada będą odbierane co tydzień, a w zimie tylko raz w miesiącu. 

Od kwietnia ulegnie zmianie sposób płatności za odbiór odpadów. Poprzednio płacono za poprzedni miesiąc, obecnie trzeba będzie płacić z góry za dany miesiąc w danym miesiącu. W kwietniu wystąpi konieczność zapłaty za dwa rachunki - ujmując stare i nowe stawki.

PRGOK tworzą: Gmina Białośliwie, Gmina Czarnków, Gmina Drawsko, Gmina i Miasto Jastrowie, Gmina Kaczory, Gmina i Miasto Krajenka, Gmina Krzyż Wielkopolski, Gmina Miasteczko Krajeńskie, Gmina Okonek, Miasto Piła, Gmina i Miasto Ujście, Gmina Wieleń, Gmina Wyrzysk oraz Miasto i Gmina Wysoka.

Opłaty podskoczą ze względu na droższy koszt odbioru odpadów na składowisku, po podwyżce opłaty marszałkowskiej. Do tego dochodzi podwyżka cen prądu i płac pracowniczych.

W Związku Gmin Krajny, gdzie należą pozostałe gminy powiatu złotowskiego i gmina Łobżenica, nowe stawki od 1 lutego 2019 r. wyglądają następująco: zbiórka selektywna: 13,00 zł (od mieszkańca za m-c), zbiórka nieselektywna: 20,50 zł (od mieszkańca za m-c).

(red)

 

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
System
System 19.03.2019, 14:11
Świetny artykuł. Bardzo praktyczny :) System gospodarowania odpadami.
System
System 19.03.2019, 14:12
http://www.etobres.pl
smieciarz
smieciarz 07.03.2019, 16:23
a może lepiej 40 za niesegregowane, a 12 za segregowane? Płace wzrosły 50%? Gdzie? Opłata marszałkowska za śmieci ze 140 na 170 co daje ponad 20%, ale nie tyle co przekazujecie... 20% podwyżki jest zasadne , ale nie tyle.... edukujcie Państwo Burmistrzowie najpierw. Weźcie się do swoich obowiązków.
Bamberski
Bamberski 23.02.2019, 07:45
Obierki od ziemniaków się dobrze palą?
Kulakowski
Kulakowski 19.03.2019, 15:56
Panie Bamberski kotły wysoko emisyjne są zabronione. Tak więc w czym palić.
A tak wogóle to u nas ogień jest zakazany jak komunistyczne symbole.
Kto pali paliwo namacalne ( stałe) ten wróg demokracji i ISs czyli cichy lecz widoczny truciciel społeczności.
Producent śmieci
Producent śmieci 23.02.2019, 06:23
Bardzo mnie ciekawią te podwyżki "pracownicze" za które musimy zapłacić! Rozumiem, że to dla Tych którzy pracują najcieżej?, bo zarząd to raczej rękawów sobie nie urywa!

Pozostałe