Klaudia Adamek - zasłużone wyróżnienie

  • 10.02.2019, 00:55
  • Janusz Justyna
Klaudia Adamek - zasłużone wyróżnienie Starostwo Piła Klaudia Adamek - pierwsza z prawej
Utalentowana lekkoatletka, sprinterka, rodem z Zakrzewa, reprezentująca klub Gwardia Piła otrzymała nagrodę starosty pilskiego

W piątek wieczorem, 8 lutego, w MDK „Iskra” w Pile, Starosta Pilski wręczył nagrody w dziedzinie sportu. Nagrody otrzymało ponad 100 osób, wśród nich byli najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi (poniżej pełna lista laureatów). 
 
Eligiusz Komarowski tradycyjnie uhonorował najlepszych sportowców, którzy w 2018 roku odnieśli największe sukcesy w sporcie amatorskim, zarówno we współzawodnictwie zespołowym jak i indywidualnym. Wychowankowie pilskich klubów zdobywali medale na mistrzostwach Polski, zarówno juniorów jak i seniorów. Wielu zawodników z powodzeniem startowało również na mistrzostwach Europy. Mamy świetnych bokserów, judoków, kickbokserów i lekkoatletów. W sporcie zespołowym dumni możemy być z siatkarzy i koszykarek. Mamy świetnych trenerów, jak i kluby.
 
- Wszyscy jesteście niesamowici. Macie pasję, którą rozwijacie. A my staramy się wam pomagać. Jako Powiat Pilski inwestujemy w obiekty sportowe, w tym roku w Zespole Szkól Technicznych i w popularnej „Nafcie” przybędą nowoczesne boiska wielofunkcyjne. Wspieramy również finansowo sport dzieci i młodzieży. Pod tym względem, jako powiat, jesteśmy rekordzistą w Wielkopolsce. Gratuluję wam sukcesów, gratuluję świetnym szkoleniowcom, którzy was prowadzą, bo bez nich sukcesy te byłyby niemożliwe – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.    
 
Powiat Pilski wspiera stowarzyszenia, które realizują zadania z szeroko pojętej kultury fizycznej, zarówno dofinansowuje szkolenie zawodników, jak i wydarzenia sportowe. Tylko w ubiegłym roku przekazał na ten cel kwotę blisko 680 tys. zł.

W gronie wyróżnionych znalazła się Klaudia Adamek pochodząca z Zakrzewa, występująca w barwach pilskiej Gwardii. Talent Klaudii został dostrzeżony na Czwartkach lekkoatletycznych, dzisiaj to uznana reprezentantka kraju! Wyróżnienie przyznano za: 

 II miejsce halowych MP – 60 m, kat. U20 
- III miejsce halowych MP – 200 m, kat. U20
- II miejsce MP – 200 m, kat U20
- III miejsce MP – 100 m, kat U20

(jj), txt i foto: Starostwo Piła

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe