Mieszkaniec Tarnówki w areszcie

  • 15.01.2019, 14:00
  • Janusz Justyna
Mieszkaniec Tarnówki w areszcie
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie podczas realizacji sprawy zabezpieczyli niedozwolone substancje psychotropowe i środki odurzające oraz 19 kilogramów krajanki tytoniowej. Zatrzymano 20-latka któremu grożą surowe konsekwencje prawne.


28 grudnia 2018 r. około godziny 21:00 na drodze w miejscowości Pieczynek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali do kontroli  samochód VW Passat, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Tarnówka.

Podczas kontroli drogowej w samochodzie kierowanym przez 20-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli 18 sztuk tabletek ekstazy. Kryminalni podejrzewali, że 20- latek może posiadać więcej nielegalnego towaru w związku z tym przystąpili do dalszych działań. Funkcjonariusze weszli na posesję zamieszkiwaną przez 20-latka i potwierdzili swoje ustalenia.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny w pomieszczeniu gospodarczym policjanci ujawnili woreczki strunowe z zawartością ponad 330 sztuk tabletek ekstazy koloru różowego, blisko 260 gram amfetaminy, oraz środki odurzające w ilości 126 gram marihuany. Funkcjonariusze podczas przeszukania posesji zabezpieczyli również worek jutowy z zawartością krajanki tytoniowej o wadze 19 kilogramów brutto. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie obliczono na 15 tysięcy złotych.

Mieszkaniec gminy Tarnówka jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał od śledczych zarzuty posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających brew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, nie kwestionował swojej winy i złożył wyjaśnienia. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od niego trzy tysiące złotych. Za te przestępstwa, grozi odpowiednio wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat trzech.

IW

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OLA
OLA 16.01.2019, 21:30
MALA KARA -DALEJ BEDZIE DILERZYL!!!

Pozostałe