Rozmowa z radnym Rady Miejskiej w Złotowie Łukaszem Piosikiem

  • 18.12.2018, 12:41 (aktualizacja 19.12.2018, 18:35)
  • contact contact
Rozmowa z radnym Rady Miejskiej w Złotowie Łukaszem Piosikiem
Z początkiem grudnia nastąpiły pierwsze przetasowania w złotowskiej radzie. Łukasz Piosik opuścił klub radnych Połączył Nas Złotów. Ale liczebność klubu się nie zmieniła, bowiem przystąpiła do niego Aldona Chamarczuk.

Co zadecydowało o tym, że postanowił Pan opuścić klub radnych Połączył Nas Złotów? Startował Pan przecież z komitetu wyborczego pod tą samą nazwą i z tymi samymi osobami.

- Właściwie, to raczej do niego nie wstępować. Decyzję podjąłem 4 grudnia, w dzień poprzedzający sesję rady miejskiej, na której oficjalnie podano skład klubu. Ponieważ dokument tego dotyczący,wpłynął już w listopadzie, nie dokonano korekty przed 5 grudnia i tak oto moje nazwisko zostało odczytane z listy wraz z innymi członkami. Nie chcąc robić zamieszania postanowiłem wyjaśnić sytuację po sesji. Następnego dnia formalnie złożyłem oświadczenie o wystąpieniu z Klubu Radnych Połączył Nas Złotów. Myślę, że bezpośrednią przyczyną było to, że założenia działań Komitetu Wyborczego Wyborców Połączył Nas Złotów, do którego wstąpiłem przed wyborami, różnią się od kierunku, w jakim podążają decyzje podejmowane po wyborach.

O jakie decyzje chodzi? Czy zadecydowały względy programowe, czy sposób funkcjonowania klubu, czy też może animozje osobiste?

- Hasło „Ponad podziałami”, moim zdaniem, nie ma nic wspólnego z faworyzowaniem grupy radnych, którzy przez ostatnią kadencję hamowali współpracę pomiędzy radą, a burmistrzem. Dodatkowo ciągła zmiana zdań, brak zdecydowania i konsekwencji w podejmowanych decyzjach. To nie służy działaniom dla dobra miasta, a niestety doświadczyłem tego po wyborach ze strony kilku członków komitetu.

Czy pomimo tych różnic, ze względów pragmatycznych nie lepiej było jednak zostać w największym klubie w radzie?

- Nie mogę szukać kompromisu dobrego dla mnie, kosztem moich wyborców. Jeżeli w klubie są radni, którzy z góry zakładają negatywne nastawienie wobec burmistrza i przekonują innych do przekazania odpowiedzialnych stanowisk podobnie ukierunkowanym osobom, to wstaję i jasno deklaruję, że się z tym nie zgadzam. W sytuacji, w której nie ma wystarczającej ilości głosów, aby zatrzymać taki kierunek działań, nie widzę dla siebie miejsca w klubie.Chcę pozostać lojalny wobec osób, które oddały na mnie głos i nie podpiszę się pod tymi decyzjami. Mam jednak nadzieję, że większość członków klubu będzie działało na korzyść miasta, bo po to przecież zostaliśmy wybrani.

W takim razie, jak Pana zdaniem powinien wyglądać podział funkcji w radzie miasta?

- Jeżeli nie bierzemy w całości, jako klub, odpowiedzialności przewodniczących komisji, to moim zdaniem stanowiska te powinny otrzymać po równo wszystkie pozostałe kluby w radzie. Zgodnie z hasłem „Ponad podziałami”.

Jak w obecnej sytuacji widzi pan swoją rolę w radzie?

- Przede wszystkim jako radny działający dla dobra miasta. Dzisiaj po każdym głosowaniu widzimy jak oddali głosy poszczególni radni. Po bardzo krótkim czasie będzie można zweryfikować, kto z radnych chce rozwoju, i czy działa na korzyść mieszkańców, kto jest przeciw i kto wstrzymuje się od wzięcia odpowiedzialności. Brak członkostwa w najliczniejszym klubie rady, nie pozbawia mnie możliwości godnego reprezentowania Złotowian. Każdy radny ma możliwość takiego samego wglądu w dokumenty, a do składania propozycji projektu uchwał wystarczy trzech radnych, niezależnie od tego, czy są członkami któregokolwiek z klubów.

Czy przystąpi Pan do klubu radnych burmistrza Pulita?

- Na dzień dzisiejszy pozostanę radnym niezależnym. Uważam, że pozwoli mi to na działanie zgodne z moim sumieniem i dobrem Złotowa. Jestem gotowy współpracować z każdym, kto za priorytet będzie miał rozwój miasta, niezależnie od przynależności do klubu. Nie wykluczam również powstania nowego klubu. To mogłoby zmienić całkowicie dzisiejszy układ sił w radzie. Póki co należy zająć się bieżącymi problemami miasta. Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć, czy obecna rada jest za wprowadzaniem zmian, tak jak większość radnych deklarowała. Nie jest tajemnicą, że pod znakiem zapytania stoi temat Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej. Od początku jestem zwolennikiem utworzenia Domu Kultury w Złotowie i liczę na to, że rozwiązanie takie zostanie jednogłośnie przegłosowane.

 

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zzz
Zzz 23.12.2018, 11:11
Nie ma co dyskutować przecież swoim postępkiem radny Piosik nic nie dokonał. Ani nie wzmocnił swojej pozycji ani nie przyczynił się do powstania klubu większościowego. Nie pomógł też burmistrzowi, który przygarnął obrażonego. Teraz ten radny dla burmistrza będzie konfliktowym balastem no chyba że o to chodzi aby mieć kogoś kto będzie tubą niemocy. Burmistrz powinien zostać przy swoich radnych którzy wiedzieli po co idą do wyborów i nie przyjmować do swojego gniazda kukułczego jaja.
jak do...
jak do... 23.12.2018, 11:40
Zrozum debilu że ten klub istnieje tylko teoretycznie, to fasada zbudowana z ludzi o odmiennych interesach, przekonaniach i nic ich nie łączy oprócz złości i chęci dzielenia.
Wesołych Świąt
Wesołych Świąt 23.12.2018, 14:18
Jak by tak było to by znaczyło że w każdym klubie są sami wrogowie. A tak wogóle to wg.twojej oceny wszyscy w klubach to łączy ich złość, własny interes i chęć dzielenia a ci co myślą inaczej to debile.
No cóż z twojego jadu wynika że Piosik za pięć lat może liczyć na twój głos. Odległy czas ale poczekamy.
ho ho ho...
ho ho ho... 21.12.2018, 20:59
Wszyscy doprowadzacie do tego, że:
naprawiacie drogi chodniki,
chcecie kultury, lepsze kino, galeria,
Na CO MI TO???
A RACHUNKI ZA ŚMIECI PODWYŻSZONE, BEZNADZIEJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZLOTÓW - trzeba się wyprowadzić, nawet pracy nie ma.
TRZEBA działać W KIERUNKU przemysłu POZWOLIĆ otworzyć fabryki - TO DA LUDZIOM PRACĘ I LEPSZY BYT......... a nie sklepy hehehe.. pomysłowy Dobromil by się przydał....
hej
hej 21.12.2018, 20:53
Na sesji zaobserwowałem brak zainteresowania sesją rady miejskiej, również jeszcze 3 Panów, Pana kolega obok i z naprzeciwka dwóch Panów... Po co oni są.......???????
hej
hej 21.12.2018, 20:48
Niech Pan gra i śpiewa - dobrze to Panu wychodzi, a nie się pcha na radnego - po co?????
Izabela
Izabela 21.12.2018, 18:12
Podziwiam że tracicie czas na kogoś takiego. Jeszcze żadne logiczne i wartościowe słowo z jego ust nigdy nie wyszło. Dostał się z bardzo marnym mandatem tylko chyba ratując sobie tyłek . Teraz za nieszczęścia losu, własną niewiedzę, brak obycia, kultury i zachowania próbuje się wybielic. Jest jeden przeciwko wielu którzy wiedzą jak było na prawdę. Proponuję Panie Piosik zacząć spłacać zadłużenia, może wtedy zdobędzie Pan micro zaufanie u ludzi
Wolontariusz
Wolontariusz 21.12.2018, 15:03
Mam pytanie. Kto zna jakąkolwiek aktywność Stanisława Wełniaka poza funkcją burmistrza sprawowaną za nasze niemałe pieniądze? Ile imprez zorganizował i komu pomógł jako człowiek a nie jak opłacany burmistrz. Jeżeli ktoś znajdzie to przewiduję nagrodę>
Ot ledwo zaczął już skończył.
Ot ledwo zaczął już skończył. 21.12.2018, 14:16
100% racji że to wyborcze oszustwo. Kiedy pan Piosik został by w klubie Połączył nas Złotów my pana wyborcy moglibyśmy rozliczać cały klub i komitet wyborczy. Teraz to możemy sobie podmuchać jest jak jest będzie jak było. Nikt pana nie będzie traktował poważnie my też nie.
do debila
do debila 21.12.2018, 17:42
Zacytuję brednię, którą kolejny raz powtarzasz. "my pana wyborcy moglibyśmy rozliczać cały klub i komitet wyborczy" Wyborcy jednego okręgu nie mogą rozliczyć całego klubu i komitetu wyborczego. To jest niemożliwe i wynika z ordynacji wyborczej. Bredzisz i wypowiadasz się ciągle w liczbie mnogiej, po to tylko żeby czytelnik miał wrażenie że za klawiaturą siedzi z tobą jeszcze jeden debil.
Wyborca do pow.
Wyborca do pow. 22.12.2018, 19:40
A ja uważam że mogą rozliczyć nie tylko klub ale i komitet i nie jestem debilem bo nikogo nie obrażam. Takie prawo daje nam kodeks wyborczy nawet po pięciu latach. To proste bez swojego kandydata na radnego ,,nic nie mogę bo się nie dogadałem" żaden komitet nie ma szans przepchnąć następnego oszusta. To że nie można rozliczyć klubu to też nieprawda, to nie sejm tylko samorząd w związku z czym jeżeli jakikolwiek klub działał by notorycznie wbrew radnemu którego z którym szedł do wyborów to taki radny mógłby liczyć na poparcie swoich wyborców. W przypadku bezradnego Piosika może on liczyć tylko na krótkie słowoa etam szkoda na niego czasu. Mimo twoich wulgaryzmów o tym mówi wielu. Zresztą popytaj ludzi z bloku w którym mieszka a potem ubliżaj.
Sowa
Sowa 20.12.2018, 15:48
Słyszałem że poszło o stołki
to nic nie zmienia
to nic nie zmienia 20.12.2018, 23:56
Zawsze o stołki chodzi. Zanim podzielili przewodniczących stołki podzielili wśród klubu. Następnie jak doszło do kolejnych podziałów komisji to klubem sterował kto inny.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 20.12.2018, 10:25
Połączył nas Złotów szedł pod hasłem niezależności, apolityczności (rozumianej jako stronienie od pewnych politycznych koterii) i zasypywania podziałów. Oczywiście była to tylko samorządowa ściema wyborcza, taki element obrzędu wyborczego, który powtarza się raz na cztery lata. Ludzie lubą takie hasła i stąd wynik (przypominam sukcesy Frontu Jedności Narodu itp. tworów w okresie PRL). Twoje wystąpienie z klubu to błąd, bo płynie się z głównym nurtem Gratuluję jednak postawy. Powodzenia w działalności.
Wstyd i niemoc.
Wstyd i niemoc. 20.12.2018, 15:55
Panie Piotrze, nie ma co gratulować, było nie było oszukał. Odejście w tym przypadku nic nie da a więcej mógł osiągnąć forsując swoją inicjatywę jak i potrzeby wyborców w większościowym klubie. Panie Piotrze dobrze pan wie że teraz z jego pozycji to my którzy go wybraliśmy możemy tylko podumać. To jest Złotów tu są układy których nikt a w szczególności pojedyncza osoba nie zmieni. Po jego decyzji my mieszkańcy jego okręgu wyborczego mamy 5 lat w plecy. Jesteśmy skazani na łaskę i zachcianki innych.
Tak się nie robi, to nie jest odwaga to chowanie się za plecami innych.
kto kogo oszukał?
kto kogo oszukał? 21.12.2018, 00:24
"Panie Piotrze, nie ma co gratulować, było nie było oszukał" Kogo oszukał? Radny nie ma prawa wybierać sobie klubu w radzie? Z dobrych źródeł wiem, że w kubie oszukali go dwa razy. Raz kiedy przehandlowali komisje regulaminową za transfer odszczepieńca z G8, dwa, odejście przesadziło kiedy samozwańczy przewodniczący alias Krzykacz zaczął bredzić że komisję rewizyjną należy oddać Wełniakowi, którą tydzień wcześniej obiecali Piosikowi. Ponoć osobiście składali deklarację pomocy. Ostatecznie plan się ostał, do gry wkroczył przewodniczący klubu, ale na zatrzymanie radnego było już za późno.
Garda
Garda 21.12.2018, 09:38
Jak to kogo oszukał, Wyborców!!! Oni nie głosowali na niego z komitetu A. Pulita.
Przecież od niego kandydatką była inna osoba i ona z tego tytułu poległa. My wyborcy głosowaliśmy na niego bo znalazł się w gronie osób które przez ostatnie cztery lata dużo zrobili dla swoich wyborców.
On o tym wiedział, sam chodząc po domach z wiadomych powodów śmiał się z kandydatów A. Pulita.
Obiecywał wielkie zaangażowanie w nasze sprawy a teraz co Trzech muszkieterów i ściana.
Oczywiście ma prawo iść gdzie chce ale nie zmienia to faktu że nas oszukał.
uke
uke 21.12.2018, 10:00
Nie rozumiesz o co chodzi a nawet nie śmierdzisz wyborcą. Do tego próbujesz nadać sobie rolę reprezentacji wielu wyborców, stąd zapewne liczba mnoga. Przed wyborami nikt nie ma wiedzy jaki komitet zwycięży, tym bardziej jaki klub zawiąże koalicję. Trudno jest więc coś obiecać, albo przewidywać własny sukces. Jeżeli ktoś nie wstępuje do zwycięskiego klubu to trudno to odebrać za cechę negatywną. Przeważnie jest tak, że do takiego klubu zlatują się pozostali jak muchy do g...... Generalnie konformizm to powszechna cecha w radach, ale trudno ocenić jakiekolwiek działanie w tak krótkim czasie. Moim zdaniem głos Łukasza Piosika jest cenniejszy poza klubem niż jako członka klubu, gdzie musiałby zgodnie z linią klubu głosować. Do tego w powietrzu coś wisi o czym nie wiedzą szczekacze na forach a radni już to wiedzą. Trudno więc ostatecznie oceniać bo klub może się jeszcze przegrupować. Dzisiaj można stwierdzić po głosowaniach, że jest dwanaście do trzech w porywach do czterech. Rozbicie marksistów z bandy ośmiorga jest sukcesem wyborców tej kadencji, obecnie to grupa symboliczna, jedynie co mogą uczynić to przedłużyć sesję, nic więcej.
Gosc
Gosc 20.12.2018, 08:47
Co za brednie mówisz. Przecież ty walczyłes o przewodniczącego jakiejś komisji, a że nie dali tobie to jak przedszkolak się obraziłas i teraz płaczesz w Justyny rękaw i szkalujesz klub dzięki któremu wszedłes do rady. Chłopie powiedz ze ci kasy mało a jako przewodniczący byś swój budżet naprawił. Jesteś śmieszny i jakoś ci nie wierzę. Z tego klubu znam wielu i opowiedzieli jak walkę toczyles o przewodniczącego bez różnicy jakiej komisji aby przewodniczący, daj spokój jesteś żenujący.
Roman Z
Roman Z 20.12.2018, 09:55
Do rady wchodzi się dzięki pracy w okręgu. Jeżeli początkujący radny, to tylko dobra mocna kampania i trzeba być z czegoś znany. Komitent w niczym nie pomoże jeśli nie zaszkodzi. Wielu się o tym przekonało że sam komitet to za mało.
Do Gosca
Do Gosca 20.12.2018, 09:29
Nazwać cię po imieniu, tym nowym i bardzo do ciebie pasującym, hę?
Stach
Stach 19.12.2018, 14:26
Koronkiewicz nie pozwoli na dom kultury! Nigdy!
kleofasowa
kleofasowa 19.12.2018, 15:21
Nie do końca. Leszcz mu pozwolił na ustępstwo jeśli dom kultury będzie zbudowany w oparciu o połączenie biblioteki gdzie pracuje leszcza pracownika żona. 
Stan
Stan 19.12.2018, 13:47
Zabrakło stołków dla wszystkich chętnych? Zawsze jest mniej stołków niż chętnych
Dionizy Larwa
Dionizy Larwa 19.12.2018, 12:18
Brawo Łukasz! Klub który zawiera układy odmienne do postanowień wyborców nie ma mandatu społecznego! To zwykły szacher macher jak to nazywał tusk. To lipa jak nazywał to tuskowy klan. Lepiej być macherem z drugiego planu w takim układzie, niż siedzieć w klubie z komuchami sterowanymi na wojska polskiego przez larwę.
Tomek
Tomek 19.12.2018, 12:12
Łukasz rozsądniejszy niż się spodziewałem.
gejzler filcu
gejzler filcu 19.12.2018, 11:57
Uważam obecność radnej Aldony Hamarczuk za trafny wybór. Dzisiaj, kiedy co dziesiąty obywatell Złotowa legitymuje się paszportem ukraińskim a język ukraiński słychać na każdej ulicy miasta, nadszedł czas aby w radzie został odzwierciedlony profil społeczny.
bylekomunamiała
bylekomunamiała 19.12.2018, 11:45
Dopóki w "połączył nas układ (PNZ)" będzie mieszał dupowłaz leszcza siwy pieniacz hydronetka. Zawsze, ale to zawsze klub będzie klęczał przed komuchami. Siwy pieniacz hydronetka jest gotowy dla zdjęcia u leszcza nie pojechać do Bydgoszczy. To jest ostatni pies leszcza.
SNOW COAT GPL-350
SNOW COAT GPL-350 19.12.2018, 12:26
jak jesteś taki mądry to powiedz jaka rolę do odebrania dostał od leszcza radny hydronetka. No czekam.
BRIGGS
BRIGGS 19.12.2018, 12:46
Hydronetka nie wiem. Wiem tylko od kuli, że radny Wełniak będzie skowytał na wysokość diet. W sensie że są za niskie. Nie wie tylko że i tak wejdą ryczałty i gówno to da. Z resztą i tak gówno.
do gość111
do gość111 19.12.2018, 10:28
Ten tekst jest żywcem wzięty z ust burmistrza i już sie stał jego programem. Nie jajiekolwiek działanie tylko wmawianie innym komitetom szkodzenie. I to wszystko tylko po to, żeby miec wymówke dla wlasnej bezczynnosci. I ten pan tutaj idealnie sie w to wpisuje .Insynuuje jakis soisek zeby podtrzymac wizerunek burmistrza cierpiętnika.
gość111
gość111 19.12.2018, 07:56
Nie chodzi tutaj czy sprzyja burmistrzowi czy nie. Obietnice oraz program Połączył Nas Złotów przed wyborami był inny a inny po wyborach. Jaka jest to sytuacja dla wyborców, którzy oddali na nich głos. Tak się postępuje? Sprawa powinna dotyczyć miasta i tutaj powinien być priorytet aby działać na jedo dobro. Nie łatwe są decyzje podejmowane przez burmistrza i nikt nie omylny też nie jest ale blokowanie i hamowanie rozwoju i bieżących spraw nie sprzyja miastu.
As
As 19.12.2018, 01:07
Pulitowy wazeliniarz. Niby "niezalezny" a dla burmistrza wszystko.
O co kaman?
O co kaman? 19.12.2018, 01:48
No może, ok. Ale jak wytłumaczyć wazelinę jego kolegów z komitetu w stosunku do Wełnianego i jego otoczenia?
Idol Stachu
Idol Stachu 19.12.2018, 00:46
Komitet Połączył nas Złotów uległ, może dał się zgwałcić za przyzwoleniem. Gdyby mieli po równo z komuszkami, to oddaliby im totalnie najważniejsze funkcje. Szkoda, bo chyba nie tak być miało.
Borys
Borys 19.12.2018, 15:18
Przewodniczący klubu jeździ na koncerty rockowe, nie interesuje się zbytnio co ustalają podstawieni agenci w klubie.

Pozostałe