Światowy Dzień Zdrowia - zaproszenie

  • 06.04.2018, 10:18 (aktualizacja 06.04.2018, 23:06)
  • Janusz Justyna
Światowy Dzień Zdrowia - zaproszenie
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, sprzyja mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotowie zaprasza do odwiedzenia punktu informacyjno-edukacyjnego, organizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2018 (sobota) w godzinach 10-13.30 na terenie obiektu handlowego „Media-Expert” przy Al. Piasta 6 w Złotowie.

W czasie naszej akcji odbędą się pokazy resuscytacji krążeniowo-oddechowej, będzie można też wykonywać bezpłatnie pomiar ciśnienia, pomiary tkanki tłuszczowej, a także poznać wskaźnik stosunku wagi ciała do wzrostu - BMI, a więc każdy będzie mógł dowiedzieć się, czy posiada prawidłową normę wagową.

Ponadto będzie można skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy czy pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Zapraszamy również do udziału w quizie wiedzy o zdrowiu –wśród osób odpowiadających bezbłędnie na pytania rozlosujemy nagrody.


Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy akcji::

Starostwo Powiatowe w Złotowie, Malta Służba Medyczna-Oddział w Tarnówce,

Terg SA, Fit Club 24.

 

Głównym założeniem tegorocznych działań jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego.

Cytując Dyrektora Generalnego WHO, „Nikt nie powinien wybierać między śmiercią, a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupieniem leków, a kupieniem jedzenia”.

Niestety, w dzisiejszych czasach, zbyt wielu ludzi ma duże trudności w dostępie do opieki zdrowotnej. „Powszechny” oznacza „dla wszystkich”, bez dyskryminacji i pominięcia kogokolwiek. Wszyscy i wszędzie mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych, których potrzebują, bez jednoczesnego spychania na skraj ubóstwa.

Więcej informacji na:

http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2018/en/

http://www.who.int/universal_health_coverage/infographics/en/

http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2018/posters/euro/en/

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe