Urodziny Adolfa

  • 26.01.2018, 00:16 (aktualizacja 26.01.2018, 09:42)
  • contact contact
Urodziny Adolfa
Felieton Piotra Tomasza

Kilku analfabetów historycznych urządziło sobie przyjęcie na cześć Hitlera. W związku z tym w polskojęzycznych mediach podniósł się ogromny wrzask. Głos zabrali także najwyżsi przedstawiciele rządu, a dyżurne autorytety (od lewa do prawa) potępiły niecny postępek. Informacje o „polskich nazistach” pojawiły się również w zachodnich mediach. Przyznam, że jestem zaskoczony tak gwałtowną reakcją na to lokalne wydarzenie, które nie było przecież frekwencyjnym sukcesem. Na urodzinach Adolfa zabrakło ponadto przedstawicieli państwa, samorządu, patronatów medialnych itd. Po co więc ten cały szum?

Nie mam wątpliwości, że chodzi o bieżącą politykę. Środowiska liberalno-lewicowe „grzeją” temat, bo wpisuje się znakomicie w ich narrację o faszyzujących postawach wielu Polaków (np. w kontekście przyjęcia uchodźców). Ostrą krytykę słychać także ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście jest to zrozumiałe. Należy bowiem przypomnieć, że partia rządząca przesunęła się ostatnio w stronę centrum. Przyjęcie na cześć Adolfa stało się zatem fajnym prezentem, bo posłuży jako instrument do pacyfikacji ruchów narodowych. Wszystko na prawo od PiS będzie odtąd kojarzone z „naziolami”. Stanie się więc nieatrakcyjne dla narodowo-niepodległościowego elektoratu PiS, który po rekonstrukcji rządu okazywał dość duże niezadowolenie, potencjalnie więc mógł odpłynąć.

Przykre w tym kontekście jest jednak to, że z równą determinacją nie stawia się pod pręgierzem innego totalitaryzmu, mowa o komunizmie. Na marszach „obrońców demokracji” obserwowałem historycznych analfabetów, eksponujących sierp i młot na ubraniach. W sklepach widywałem produkty, które promowały komunistycznych bandziorów. Opisywałem wielokrotnie samorządowców, którzy po dziś dzień chylą czoła przed sowieckim okupantem. Czytałem materiały medialne, w których znani politycy mawiali „jestem komunistą” (przy okazji pozdrawiam panie Aleksandrze). Czynili to jeszcze niedawno. Czy spotykali się z ostracyzmem w naszym regionie? Nie!

Ktoś mądry zauważył, że usłużność stwarza przyjaciół, prawda zaś rodzi nienawiść. Do tego bym dodał, że prawda winna być orężem, którym nie należy posługiwać się w imieniu ludu, bo to może rodzić rozgoryczenie. Masa w momencie próby „oblewa” bowiem egzamin. Dlatego prawdę należy stosować z pełną świadomością, że z konsekwencjami pozostaje się zazwyczaj samotnie. Warto przy tym pamiętać, że egzaltacja tłumu pojawia się nie tylko podczas obserwacji triumfalnego wjazdu oklaskiwanego, ale i w jego drodze na szafot.

Te słowa kieruje do ludzi, którzy od wielu lat kreują się na pełnych cnót, prawicowych, katolickich itd. Jednocześnie starają się zachować odpowiedni dystans, bo interesy, bo praca, bo rodzina, bo wynik wyborczy, bo... Dlatego stosują zasadę Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Dlatego w prywatnych rozmowach wielokrotnie słyszałem „podpuszczanie”. Dlatego słyszałem słowa „powinieneś, bo ten człowiek zachowywał się nieprzyzwoicie”. Dlatego nigdy nie usłyszałem słów „sam to zrobię”. Oczywiście znam mechanizmy funkcjonowania małych społeczności. Te zależności, przyjaźnie itd. Fuj!

Oczywiście ten kamyczek wrzucam nie tylko do prawicowego ogródka, bo tym z lewa także przypominam, że byli u mnie ze słowami typu „powinieneś, bo ten człowiek zachowywał się nieprzyzwoicie”. Przykładem sprawa TW "Łowczego", na którego ostrzyło sobie zęby jego własne środowisko. Mógłbym dalej ciągnąć ten wątek, czas jednak przejść do meritum.

Zwróciłem się do Ministra Spraw Wewnętrznych o zbadanie zasadności przyznania odznaczenia panu wójtowi Henrykowi Dobrosielskiemu. Przypominam, że włodarz Zakrzewa widnieje w katalogu IPN. W swoim piśmie zapytałem przedstawiciela „Dobrej Zmiany”, pana ministra Brudzińskiego, czy przed przyznaniem odznaczenia „Zasłużony dla policji” przeanalizowano zawartość teczek „uhonorowanego”. Chciałbym bowiem poznać mechanizmy podejmowania tego rodzaju decyzji oraz zdanie pana Brudzińskiego na ten temat. Chcę też sprawę w miarę możliwości odkręcić. Oczywiście nikt mnie nie podpuszcza, nie czynię tego również ze względów politycznych. Nie przyświeca mi także działanie pro publico bono. Postępuję tak, bo strasznie irytują mnie słowa Winston Churchilla. Powiedział kiedyś „czasami ludzie potkną się o prawdę, ale prostują się i idą dalej, jakby nic się nie stało". Irytacja jest tak mocna, że przesłania widmo szafotu.

Na koniec moim znajomym ze środowisk narodowych, którzy organizują pomoc dla bezdomnych, pomagają samotnym matkom, organizują zbiórki dla Polaków na Wschodzie, dokarmiają zwierzęta w schroniskach, dbają o nagrobki Powstańców, opiekują się Kombatantami, organizują szereg imprez patriotycznych itd., pragnę zadedykować pieśń Jacka Kaczmarskiego Obława IV
 

"Po lasach jeszcze wciąż żyją wilki młode,
Porozpraszane przez bezrozumne salwy,
Silne i wściekłe, i strasznej zemsty głodne
I ja je kocham i tak mi bardzo żal ich."

 

Piotr Tomasz

emigrant, dziennikarz, historyk-regionalista, feleietonista 77400.tv

ps. Ostatnio w produkcie medialnym Mariusza L. pojawił się pewien materiał z Okonka. W związku z powyższym informuję, że mój wykład o „Cezarze” został definitywnie odwołany.

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gregor
Gregor 04.02.2018, 06:12
Nasz polski bałagan wynika z układów i życia kosztem innych - taka słowiańska tradycja. Wystarczy popatrzeć kto nami zarządza w jaki sposób komu to zawdzięczamy i dlaczego tak jest. Większość z nas tyra przez 45 lat na rzecz tego państwa - i co?. Ludzie wyjeżdżali i wyjeżdżają bo widzą że coś nie gra. Popatrzcie sobie kto siedzi w tych wszystkich władzach z czego oni żyją co robili wcześniej przez całe życie ile wzięli od tego utyranego Polaka a odpowiedzi same cisną się z ust. Fala hejtu historycznego przelewa się przez cały internet i będzie tak zawsze. Nie rozliczono poprzedniego ustroju bo się z nim poukładano. W Polsce trzeba tyle spraw pozmieniać że nasz kraj tego nie wytrzyma. Jak wytłumaczyć tym "układom" że należy nas równo traktować.Dlaczego nie ucięto grubą kreską 30 lat temu przywileju służb mundurowych, dotowania nierentownych kopalń, wypłat trzynastek itp. Jak myślicie komu na tym zależy. Moralność i obłuda w tym co władza i ten system z nami wyprawia dawno przekroczył barierę dźwięku Od szczytu władz z Wiejskiej kończąc na naszym rodzimym podwórku. Jak myślicie dlaczego jest takie parcie żeby uchwalić budżet powiatu w terminie bo jak zrobi to RIO to nie uwzględni wypłat diet. Czy jest na to lekarstwo uważam że nie. Polak był diabelnie inteligentnym kombinatorem i jest to naszą cechą narodową.Czy kiedy kol wiek sprawiedliwość zagości w Polsce?. Nie bowiem Ci którzy mieli by to zrobić nie zrezygnują z życia kosztem innych. Zobaczcie jakim cynizmem jest podział i udział PKB Polski wśród nas Polaków. Komu żyje się dobrze na emeryturze a kto przez całe życie łoży na to wszystko. Nie da się już obronić oszustwa jakim jest nazwanie naszej demokracji solidarnej. Ocenę pozostawiam tym którzy to widzą i zaciskają zęby żeby nie powiedzieć dosyć tak naprawdę okradania nas Polaków.
Damian
Damian 04.02.2018, 06:32
a prorocy i zbawcy tego narodu obrastają w tłuszcz 100% prawdy kolego
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 28.01.2018, 13:00
Jestem przeciwnikiem wrzucania do jednego worka wszystkich "tw". Różna była bowiem skala szkodliwości. Natomiast osoby publiczne powinny mieć obowiązek ujawnienia charakteru swojej współpracy. Suchy zapis w inwentarzu to za mało.
Tylko tyle i aż tyle.
Tylko tyle i aż tyle. 29.01.2018, 00:13
Panie Tomaszu określa się Pan jako przeciwnik wrzucania do jednego wora wszystkich TW. A kto to jest wszyscy.
Tym stwierdzeniem zaprzecze Pan sam sobie atakując wybranego TW Łowczy. W tym przypadku to też tylko suchy zapis w inwentarzu no chyba że Pan już wie lepiej kto jest kto.
Uważam za niewłaściwe mieszanie z tymi gadami postępowania grzesznych katolików czy ludzi prawicowych którzy jednak jakieś zasady mają a że nie zawsze idą one w parze z moralnością to już inna sprawa.
Najgorsze jest to że w zaprzeczającym sobie komentarzu stara się Pan wcisnąć kit że jak ktoś świadomnie podpisał lojalkę to nic takiego się nie stało a to że przez 29lat ukrywał to jak mógł i przez te lata okłamywał swoich bliskich jak i dalsze otoczenie na które miał negatywny wpływ poprzez swoje utajnione działania i to już w Wolnej Polsce to też nic. Oni jeszcze dzisiaj wykorzystują wpływy nabyte w Komuniźmie do osiągania swoich celów nie bacząc że po drodze krzywdzą wielu w tym dzieci i starsze pokolenie. Czy dla Pana to nic nie znaczy.
Czy na co dzień spotyka się Pan z szyderczym śmiechem i ironią w stosunku do swojej osoby jak i rodziny ze strony zarejestrowanych ESBeków i Tajnych współpracowmików bo ja tak i dlatego nóż w kieszeni się otwiera lecz z niemocy dzisiejszej wolności i bezprawia sądowego nic nie można z tym zrobić i to pomimo że w ich działaniu nic się nie zmieniło poza systemem w którym jak widać dobrze funkcjonują.
Nadal uważam że po dobrej robocie w sprawie Żołnierzy Wyklętych zapomnianych Bohaterów powinien Pan być ostatnią osobą która podejmuje się próby usprawiedliwiania zła w niezmienionej formie.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 29.01.2018, 10:23
W KK Istnieje "pięć warunków dobrej spowiedzi". Zaczyna się od rachunku sumienia. Ma Pan rację, że tego "rachunku" nie było i nie ma. Podobnie "żalu za grzechy" itd. Przypominam także, że pokuta uzależniona jest od wagi popełnionego grzechu. Taką samą zasadę należy stosować wobec tajnych współpracowników, kontaktów operacyjnych oraz właścicieli LK. Czy ich rozgrzeszam? Nie! Rozgrzeszenie wymaga spełnienia 5 warunków. W naszym regionie nie słyszałem o takim przypadku. ps. oczywiście nie zmieniam zdania, są TW z ciężkimi grzechami i tw z lekkimi przewinieniami, bo podpisali (samą wagę podpisu także można rozpatrywać różnie). Przypominam także, że wielu działaczy "S" podpisało tzw. lojalki (po wprowadzeniu stanu wojennego). Czym tego rodzaju podpis różnił się od podpisu TW, który nie podjął się dalszej współpracy z SB?
Do Pana P. Tomasza
Do Pana P. Tomasza 29.01.2018, 11:32
I w tym przypadku przyznaję Panu pełną rację. Jeśli u TW nie było rachunku sumienia, wyznania grzechu, żalu za grzechy, zadośćuczynienia i odbytej pokuty nie ma przebaczenia a tym samym rozgrzeszenia. To tyle jeśli chodzi o KK a co z tymi którzy do Kościoła delikatnie mówiąc mają daleko albo wcale nie chcą o nim słyszeć. Dla nich jak i pozostałych nie potrzeba wielkich pokut ani kar, wystarczy raz na zawsze odsunąć ich z polityki zarówno tej krajowej jak i lokalnej. Niech w spokoju przemyślą swoje czyny, naprawią to co mogą wtedy może i znajdą prawdziwą drogę do Kościoła nie dla picu w stałym grzechu jak to wielu robi obecnie i wtedy może zdobędą zaufanie które zmaże ich niechlubne karty przeszłości. Z tego co widać dla wielu TW jest to nieosiągalne bo takie wyznanie i choć częściowe naprawienie krzywd wymagało by prawdziwej odwagi na którą ich nie stać dlatego czynią nadal jak czynili o czym pisałem wcześniej.
Sprawiedliwość nie przyjmuje korzyści
Sprawiedliwość nie przyjmuje korzyści 28.01.2018, 15:34
Proszę Pana o podanie listy dobrych UBeków, ESBEków, TW. Proszę upublicznić worek zasłużonych dla walki o demokrację i wyzwolenie z Komunizmu donosicieli, którzy mają bogate akta donosów w IPN.
Widzę że coś Pan popłynął i nie jest to zrozumiałe po tym co napisał Pan w feletionie. Jeżeli by przyjąć Pana sugestię dot. TW to już wkrótce będzie można usłyszeć że nie każdy Faszysta był zły. Takie podejście do rozliczenia histori którą tworzyli donosiciele i oprawcy doprowadzi jedynie do razeczywistego hihotu w którym kolejne pokolenia komunistów utwierdzą się w przekonaniu że to oni pokojowo przy politycznej zabawie z Solidarnościowym społeczeństwem zrezygnowali z Komunistycznej Polski ponosząc ofiarę w utracie wiodącej partii PZPR na rzecz nowej Demokracji w Niepodległej Polsce gdzie zapewniono im wręvz królewskie życie. Panie Piotrze to nie pojęte aby w roku jubileuszu odzyskania Niepodległości wysuwać teorie o dobrych TW wiedząc że zło w żadnej postaci nie można nazywać dobrem w szczególności jeśli chodzi o sprawy rodaków przeciw którym oni przez dziesięciolecia występowali.
PiotrTomasz
PiotrTomasz 28.01.2018, 17:34
Jednym z informatorów bezpieki był...uczestnik wojny z bolszewikami w 1920 r. Podpisał. Na tym się jego wspolpraca zakonczyla. Nie donosil. Nikomu nie zaszkodzil. Inny donosiciel. Pewien Rzymianin;) szkodzil,czerpal korzysci, donosil... Prosty przyklad, że na jednej szali nie wolno stawiac.
 To poprostu nie uchodzi.
To poprostu nie uchodzi. 28.01.2018, 18:51
Panie Piotrze nie przekraczajmy śmieszności. Dobrze Pan wie o jakich TW mowa nijak to pokolenie ma się do tego z wojny z bolszewikami czy tam gdzie Rzym. Dobrze że Pan napisał że być może byli tacy co podpisali i na tym koniec. Dobrze że w porę się zatrzymali ale to nie ma żadnego zastosowania do naszych TW którzy nie dość że świadomie podpisali lojalki i to w różnych okolicznościach w większości dla własnego zysku to jeszcze byli bardzo aktywni i pożyteczni dla swoich mocodawców co odzwierciedlają ich teczki ujawnione przez IPN. Mieszanie tak dalekich okresów które podaje Pan jako przykłady nijak ma się do potępienia komunizmu w Polsce. Musi Pan wiedzieć że ustawa dekomunizacyjna nie obejmuje bolszewickich szpiegów z wojny Polsko Bolszewickiej ani okresu walk Rzymian. Tak więc rozpanoszone zło TW w powojennej Polsce jako jedyni jeszcze utrzymują się na komunistycznej fali, która zalała całą Środkową Europę. To nie Pan powinien absurdalnymi przykładami bronić kogokolwiek kto podpisał zobowiązanie o współpracy. To pni sami puki czas powinni ujawnić swoje teczki i pokazać że są puste. Pana młody wiek uniemożliwił Panu odczucie czym był komunizm jak i ich działalności na własnej skórze dlatego może więcej pokory i rozwagi w obronie któregokolwiek z TW na podstawie własnego populizmu. Bardzo Pana cenię ale -
To chyba wystarczy
To chyba wystarczy 28.01.2018, 20:04
Zgadzam się z powyższym komentarzem bo wie Pan Panie Tomasz jaka jest różnica pomiędzy ludźmi Solidarności a ludźmi z oddziaów TW. Ano ludzie Solidarności walczyli nie tylko o dobro dla siebie ale i innych, natomiast TW z nimi walczyli o dobro swoje nie bacząc na innych.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 28.01.2018, 20:45
Uczestnik wojny z bolszewikami zostal zwerbowany po 1945 r. Nie zrozumial Pan zapewne moich intencji. To obrona prawdy. Sam inwentarz IPN(ten w necie)do jej określenia nie wystarczy. Potrzeba analizy akt.
Panie Piotrze Tomasz
Panie Piotrze Tomasz 28.01.2018, 21:37
Temu uczestnikowi już nic nie pomoże i nikt nie zaszkodzi. Teraz chodzi o to aby nikt nie próbował kopiować niecnych czynów obecnych TW, spadkobierców szpicli i zdrajców z okresu wojny bolszewickiej po 45 r.
Słupsk
Słupsk 28.01.2018, 12:26
ten jest od Was, czy to pomyłka? http://inwentarz.ipn.gov.pl/sh… motak&page=1&url=[|typ=0]
Słupsk
Słupsk 28.01.2018, 12:24
To ten Wasz ze Złotowa, czy zbieżność nazwisk? http://inwentarz.ipn.gov.pl/sh… motak&page=1&url=[|typ=0]
Złotowiak
Złotowiak 28.01.2018, 08:32
Nie mogą wrócić do władzy, wpływów i pieniędzy, to przynajmniej zohydzą Polskę w świecie i zrobią z nas faszystów . TVN piąty dzień grzeje jako "jedynkę" temat pięciu neonazistów z lasu pod Wodzisławiem. Lech Wałęsa ogłasza, że w Polsce mamy faszyzm. Politycy totalnej opozycji nie są gorsi i wszędzie, gdzie tylko się da powielają narrację o "fali neonazizmu", jaka rzekomo zalewa nasz kraj. Efekt jest taki, że chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy tak czarnego pijaru za granicą. Wszak wszyscy dookoła na zewnątrz zaczynają mówić o Polsce, jako państwie nieomal nazistowskim, mimo iż podstawą do tego sądu jest incydent z wodzisławskiego lasu.
do Zlotowiaka
do Zlotowiaka 28.01.2018, 12:40
Taa, wszyscy dookola są ślepi, tylko PIS i ich tvp mówi prawdę? Przymykajmy oczy nadal, przymykajmy oczy na "narodowe" marsze ONRu i im podobnych bojówek w centrum stolicy, na hasła "Polska dla Polaków" , na napady na obcokrajowców tylko dlatego ze maja inny kolor skóry. Nazizm nie rodzi się z dnia na dzień. Popierajmy tych bandytów, niech nadal będą bezkarni. Tylko kiedy za parę lat ktoś z nich uzna, że ty jesteś niewystarczająco polskim Polakiem i już nie wystarczą im pogróżki, dokąd uciekniesz?
Złotowiak
Złotowiak 28.01.2018, 15:56
Narodowy Socjalizm ,Komunizm ,Lewacko- genderowe zło tępić do żywego jasne !!
123
123 28.01.2018, 21:42
Czyli ciebie. Tępić do żywego, bo rozumu już nie odzyskasz. Sam nie wiesz co pleciesz.
Złotowiak
Złotowiak 29.01.2018, 07:02
123 do psychola marsz !!
Marcin
Marcin 28.01.2018, 12:21
A my nie zafundowaliśmy światu ani nazizmu ani komunizmu. To niesprawiedliwe.
Potrzebna kolejna ustawa w sprawie TW.
Potrzebna kolejna ustawa w sprawie TW. 27.01.2018, 13:34
U nas na szczęście Faszyzmu się nie promuje czego nie można powiedzieć o Komuniźmie. Nadal jest chołubiony zarówno przez starych komunistów jak i ich młodsze pokolenie co widać w instytucjach państwowych jak i na ulicach naszego miasta podczas pseudo protestów i marszów. Wyrażając zgodę na nie nie można mówić o wolności pozbawionej oddechu zbrodniczych totalitarnych systemów Faszystosko Komunistycznych. Prawdziwie wolny kraj powinien z całą stanowczością zabronić wszelkich przejawów odwoływania się do tej haniebnej przeszłości. W tym kontekście niezrozumiałe jest honorowanie i odznacznie osób z piętnem TW służb komunistycznych i to przez tych którzy przeciw tym służbom przez lata o Wolną Polskę walczyli. Takie postępowanie władz w Wolnej Polsce jest nie do zaakceptowania przez tych, którzy na odzyskanie niepodległości czekali tyle lat. Dla pełnej uczciwości wobec nich Tajni Współpracownicy powinni zostać potraktowani tak jak funkcjonariusze SB, MO którym obniżono emerytury do 2000zł. TW to niejednokrotnie osoby na wysokich można powiedzieć dożywotnich stanowiskach zapewnionych im przez najwyższych przedstawicieli Komunistycznych władz. Zatem odznaczanie przefarbowanych po 1989r. donosicieli na swoich rodaków to hańba dla całego narodu.
heniu
heniu 28.01.2018, 14:20
W przyszłości komuś może przyjść do głowy np. dePiSalizacja albo deONRyzacja, wszyscy z tymi opcjami związani (członkowie, współpracujący, sympatycy) zostaną wpisani na ,,czarną listę'' IPN, pozbawi się ich prawa startowania w Wyborach, obniży sie im emerytury do najniższej krajowej albo jeszcze mniej i znowu zacznie się skowyt. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dziś jesteś swój, jutro wróg, nawet gdy miałeś uprzednio dobre intencje, bo każdy kij ma dwa końce.
Złotowiak
Złotowiak 28.01.2018, 15:59
UBeckie , SBeckie ,WSIowe emerytury powinien płacuć putin !! Bo te ścierwa anty Polskie pracowały na rzecz rosji jasne !!
edek
edek 27.01.2018, 01:28
Prezes Centrum Edukacyjnego Powiśle Rafał Mossakowski regularnie organizuje wykłady na temat polityki i historii. W ostatni czwartek w Centrum można było wysłuchać wykładu pod tytułem: "Polityka społeczna III Rzeszy niemieckiej 1933-45, czyli dlaczego Niemcy pokochali kanclerza Adolfa Hitlera" autorstwa Andrzeja Ryby, szefa gdańskiego wydawnictwa Finna.
Nakładem tego wydawnictwa na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka "Wiek Hitlera" Leona Degrelle, belgijskiego oficera SS, o której Ryba sam napisał, że jest „antysemicka, antysłowiańska i antypolska”. Jednocześnie twierdził, że jest „świetną lekturą”. Jak informuje WP, podczas wykładu w Centrum Powiśle również zachęcano do zakupu książek o Adolfie Hitlerze.
W trakcie spotkania Andrzej Ryba zachwalał politykę niemieckiego zbrodniarza.
- Hitler bardzo, ale to bardzo przestrzegał reguł demokracji. (…) Zmniejszył bezrobocie z 6 mln do 3 mln. Niektórzy historycy powiedzą, że to się odbyło kosztem Żydów i kobiet, które nie miały możliwości pracowania, ale tak było wszędzie - mówił w takcie wykładu Andrzej Ryba.
W podobnym tonie na temat Adolfa Hitlera wypowiadał się Rafał Mossakowski, żeby nie powiedzieć, że poszedł o krok dalej
- Mniejszość polska w Niemczech w tamtych latach, za czasów kanclerza Adolfa Hitlera miała dużo lepiej niż za czasów kanclerz Angeli Merkel - słyszymy na filmie nagranym przez WP. Mossakowski pochwalił też pomysł Hitlera odnośnie karania śmiercią kobiet za aborcję. - Jego polityka była prorodzinna - powiedział o Hitlerze.
Rafał Mossakowski żartował też w kontekście materiału „Superwizjera” o polskich neonazistach. Świętowanie urodzin Adolfa Hitlera w Wodzisławiu Śląskim nazwał rekonstrukcją historyczną. W pewnym momencie spotkania miał powiedzieć: „Mam nadzieję, że nie ma tu żadnych ukrytych kamer”.
Na kanale YouTube Centrum Edukacyjnego Powiśle można też znaleźć m.in. niedawną rozmowę z Przemysławem Holocherem, który przekonywał, że "zestawianie Ruchu Narodowego z nazistami jest skandaliczne". Holocher, były prezes RN, wycofał się z życia publicznego po tym, jak do sieci wyciekły jego rozmowy. Zapowiadał w nich użycie przemocy i "tępienie przejawów lewactwa", a także marzył o samosądach na mieszkańcach squatów.
trzeba tez
trzeba tez 26.01.2018, 11:45
Ha ha,kupe hałasu o nic,skoro jest Demokracja ale jej nie ma ponieważ trzej chłopcy z Wodzisławia zrobili w lesie zdjęcia prowokacyjne i alarm na całą Polskę. Krzyczeli Duda Żydówa.A jak żydzi wyzywaja publicznie Polaków to się przemilcza,ich TALMUD>księga nienawiści dla gojów(wszystkich ,którzy nie sa żydami) jest legalna w Polsce i nikt nie krzyczy bo Polakom wolno pluć w oczy,Żydom nie bo zaraz antysemityzm.Tajny współpracownik TW Balbina,syn UB-ka ,który dostał posadę od PZPR a jego dzieci grali w flmie,gdy Polacy z AK siedzieli w wiezieniach.To o tym cisza.
Najbogatszy Finasista z USA,Żyd George Soros-multimiliarder
założył Fundacje Batorego,która miała niby pomagać Polakom.Austia i Węgry już Sorosa z fundacjami wygoniły a Polska nie..To jest cacy,nie?
Dlaczego Polska jest przeciwna przyjęciu imigrantów? ano dlatego,że boją sie ich religii islamu.W USA największa religią jest żydowska Judaizm a Żydzi obawiaja sie,że Islam może być największą religią i w Polsce też.Żydzi już wprowadzani są do Naszego Polskiego Sejmu ze światłem chanukowym..itd
Temat rzeka ....Każda sprawa ma dwie strony medalu.
Złotowiak
Złotowiak 27.01.2018, 09:50
Manipulacje WSI24 ( Wojskowe Służby Informacyjne - główny sponsor i twórca medialny korporacji TVN ) czytaj TVN24 .Czekali pół roku na atak na Polskę !!Prowokacja żydów amerykańskich ( procedowana jest w senacie USA ustawa nr 477 o odszkodowaniu dla żydów pozostawionego majątku na terenie Polski w wysokości 65 miliardów dolarów) tj kpina !! Pazerność żydowska nie zna granic i przyzwoitości
ipnmówi
ipnmówi 26.01.2018, 10:49
https://katalog.bip.ipn.gov.pl… no tego to nie wiedziałem
ipnmówi
ipnmówi 26.01.2018, 10:48
TW ps. „Wala” no tego to nie wiedziałem o tym wójcie https://katalog.bip.ipn.gov.pl…
IPN
IPN 26.01.2018, 10:42
Piotr Tomasz lokalny Szymon Wiesenthal, ten pierwszy ściga aparatczyków (,,płotki'') PRL, ten drugi ścigał ,,grube ryby'' (masowych zbrodniarzy) III Rzeszy.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 26.01.2018, 17:27
Płotki? Proszę sprawdzić akwen. Pozdrawiam
Pow
Pow 26.01.2018, 07:23
Hahaha. Ten gość jest coraz lepszy......Na Henia się zasadził.
:)
:) 26.01.2018, 00:47
Troszkę wdzięczności dla komunistów - to pańska pasja, życiowa droga.

Pozostałe