Wojna to też ofiary cywilne

  • 01.09.2017, 23:36
  • Janusz Justyna
Wojna to też ofiary cywilne
Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego Urzędu Miejskiego odbyła się promocja książki autorstwa prof. Joachima Zdrenki „Ofiary cywilne Ziemi Złotowskiej w II wojnie światowej 1939-1945”

Promocja książki była swego rodzaju upamiętnieniem 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W książce prof. Zdrenki wymienione są osoby cywilne z terenu powiatu złotowskiego, które zmarły skutkiem działań wojennych. Książka kosztuje 10 zł i jest dostępna w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Zebranych przywitała dyr. muzeum, Kamila Krzanik-Dworanowska, następnie prof. Zdrenka opowiedział o pracy nad listą zmarłych, o źródłach, z których korzystał. Z sali padały pytania, na które profesor chętnie odpowiadał. Złożył też liczne autografy na kartach swoje wydawnictwa.

 Publikację dofinansowano ze środków Stowarzyszenia LGD Krajna Złotowska w ramach programu: Biblioteczka Krajny.

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe