Starosta oszukuje?

  • 03.03.2016, 10:01
  • Janusz Justyna
Starosta oszukuje?
We wtorek odbyła się sesja Rady Gminy Okonek. Radna Jolanta Grzonka zaapelowała do starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego o to, aby nie oszukiwał mieszkańców Pniewa i Ciosańca. Wezwała starostę do odwiedzin gminy, ponieważ część mieszkańców nie wie, jak ten wygląda.

 

A wszystko przez obiecany przez władze powiatu, remont drogi powiatowej Pniewo - Ciosaniec, leżącej na terenie gminy Okonek. Okazało się bowiem, że w pierwszej kolejności powiat wyremontuje drogę w Łomczewie. - Wychodzę na idiotkę przed swoim wyborcami. Już dawno władze powiatu obiecały nam remont naszej drogi. Teraz okazuje się, że obietnica nie zostanie spełniona. Chcę, aby starosta złotowski przyjechał do Okonka, aby przestał oszukiwać ludzi i aby sam im w twarz powiedział o planach inwestycyjnych dróg. Ludzie nie wiedzą nawet, jak wygląda nasz starosta. No chyba, że z gazet. Mam wrażenie, że pan starosta jest starostą tylko Złotowa i Lipki. Apeluję jednak, aby nie zapominał o pozostałej części powiatu - mówiła radna Jolanta Grzonka. Zapowiedziała także, że jeżeli władze powiatu będą miały gminę Okonek nadal za nic, ściągnie telewizję.

Radna wywołała to tablicy radnego powiatowego Zdzisława Kwaśnego, zarzucając, że ten nie zrobił nic, aby w Okonku powiat realizował inwestycje drogowe. Radny odpowiedział, iż w latach 2002 -2010 gmina otrzymała wielomilionowe wsparcie na realizację zadań drogowych. Zdaniem radnego mieszkańcy nie mają powodów do narzekań.

Do dyskusji włączył się przewodniczący Rady Włodzimierz Choroszewski, który obalił argument radnego Kwaśnego. - Kiedy powiat wspierał gminę, ta miała bardzo dobrą kondycję finansową i wspólnie z powiatem mogliśmy realizować inwestycje. I nie oznacza to, że teraz powiat ma pomijać Okonek w swoich planach inwestycyjnych - stwierdził przewodniczący Choroszewski.

Agnieszka Barabasz

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.03.2016, 14:12
Do Ciosańca już niedługo to pieszo będzie trzeba z Pniewa chodzić bo stan nawierzchni drogi jest w opłakanym stanie.

Pozostałe