Wernisaż w muzeum

  • 28.01.2017, 21:39 (aktualizacja 03.02.2017, 00:59)
  • Janusz Justyna
Wernisaż w muzeum
W sobotę w Muzeum Ziemi Złotowskiej odbył się wernisaż wystawy „Z Kresów na Krajnę Złotowską”

Przybyłych gości przywitała dyrektor muzeum, Kamila Krzanik-Dworanowska, mówiąc, że idea organizacji wystawy wyszła  od Ryszarda Kilara, prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Złotowie. Pan Ryszard wygłosił okolicznościowy wiersz, zawierając w nim ból osób przesiedlanych, czy wręcz uciekinierów z Kresów Wschodnich, którzy znajdowali schronienie na powojennej ziemi złotowskiej.

Wśród nielicznych eksponatów są zdjęcia,albumy, pocztówki, stare fotografie. Są także dokumenty, również repatriacyjne. Gdy ludność polska opuszczała w pośpiechu i strachu Kresy, nie było czasu i miejsca na zabieranie pamiątek...

Wystawa potrwa do 5 marca 2017.

Już teraz powstał pomysł, by przyszłoroczną wystawę poświęcić największej grupie, która zasiedliła ziemię złotowską - z Ziemi Kieleckiej. Zapraszamy już teraz do jej współtworzenia!

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
internauta
internauta 30.01.2017, 19:38
To już wiadomo,że to bydło antypolskie i antykatolickie postkomunistyczne,jest wrogiem Polski Niepodległej,miłośników Lwowa i kresów południowo-wschodnich.Tak lewackie media TVN24,Polsat,Gazeta Wyborcza,Aktualności Złotowskie czy Panorama Złotowska,wyprały mózg mieszkańcom rodem z PRL!!!
I kropka
I kropka 01.02.2017, 00:39
Ty jesteś bydlęciem antypolskim.
podpis
podpis 01.02.2017, 00:30
Jestem stąd. Ty chadziaju. Stary durniu.
Ha
Ha 30.01.2017, 20:10
Hahaha
podpis
podpis 30.01.2017, 19:28
Do "podpisu".Witamy lewackiego idiotę,znów się pojawił,jako obrońca nieboszczki stalinowskiego PRL,który stał się obrońcą niemieckich autochtonów,którzy służyli jako konfidenci UB i PZPR!
podpis
podpis 02.02.2017, 22:51
Jesteś stary, durny i masz pedikulozę.
prawda
prawda 30.01.2017, 14:34
Prawda jest taka,że te autochtoni byli,za komunistyczną PRL.Od nich najwięcej było w ORMO i kapusiami MO i UB!.Mieli to w genach po Adolfie Hitlerze,jako wrogowie Polski Niepodległej!
podpis
podpis 04.02.2017, 09:49
Art. 257. (kk.1997)
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej,(...), podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Paweł P do podpisu
Paweł P do podpisu 04.02.2017, 10:01
Odezwała się krew Ormowca, Zomowca itd. Kup sobie telewizor tam zobaczysz kto kogo obraża przed milionami osób w całej Polsce.. Tam ci przypomną że "Dureń" to pochwała a " Cham" jak dr ,prof.itd. Poza tym Pamiętaj że za grożenie innym w mocy prawa też podlega karaniu do lat trzech co regulują przepisy KK.
podpis
podpis 30.01.2017, 17:38
Witamy starego znajomego idiotę.
do "prawda"
do "prawda" 30.01.2017, 14:57
Idź się lecz człowieku
Autochton
Autochton 30.01.2017, 12:17
A ja proponuję pochylić się nad tematem jak byli traktowani autochtoni nie tylko przez władze ludowe ale i przez owych przesiedleńców.
erka
erka 29.01.2017, 17:52
Te fotki odklejające się od ściany... Bez składu i ładu, bez jakiegoś opisu. Co do Kielc to trudno je z kresami łączyć, nie ten region. Trochę to niechlujnie zrobiono.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 29.01.2017, 12:52
"Już teraz powstał pomysł, by przyszłoroczną wystawę poświęcić największej grupie, która zasiedliła ziemię złotowską - z Ziemi Kieleckiej." Skąd wiadomo, że to była najliczniejsza grupa? ps. "Twarze Złotowskiej Bezpieki" - polecam taki temat. Funkcjonariusze PUBP również zapisali swoją historię na ziemi złotowskiej. Wciąż nie zostali w sposób godny docenieni. Na naszym terenie znajdował się też Obóz Pracy MBP. Siedzieli w nim m.in. prof. Kieżun, AKowcy i żołnierze internowani w Norwegii, którzy wracali do kraju.
erka
erka 29.01.2017, 17:56
Tak tak , o bezpiece trzeba , jeden wszak jeszcze żyje i mógłby oprowadzać.. A potem o "wyklętych", koniecznie o wyklętych, ale nie o tych z wehrwolfu. I tak narodek skoczy sobie do gardeł !
Her
Her 29.01.2017, 13:18
Wiadomo, policzyli ich.
Magda
Magda 28.01.2017, 23:17
Bardzo ciekawa wystawa . Polecam

Pozostałe